I. Stulgaitės–Kriukienės nuotr.

Gydymo įstaigos ant permainų slenksčio

Gydymo įstaigos ant permainų slenksčio

Net keturioms Panevėžio medicinos įstaigoms gresia būti sujungtoms į vieną naują darinį su vienu vadovu.

Tokiu principu planuojama įkurti Bendruomeninės sveikatos centrą, sujungus miesto polikliniką Nemuno gatvėje, po tuo pačiu stogu veikiantį Fizinės medicinos ir reabilitacijos centrą, Respublikos gatvėje gyvuojančią Odontologijos polikliniką ir netgi M. Tiškevičiaus gatvėje esančią Slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninę.

Ši perspektyva jau sukėlė emocijų bangas tarp medikų.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos centro darbuotojai, surinkę parašus prieš galimą šios įstaigos prijungimą prie miesto poliklinikos, išsiuntinėjo juos miesto Tarybos nariams.

Visą straipsnį skaitykite spalio 13 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

 • Sprendimas geras.Dėl slaugos ligoninės abejoju, nes manau, kad ji turėtų būti miesto ligoninės žinioje.O dėl naujo vadovo, tai juo neturėtų tapti K.Valantinas, nes apie pacientų aptarnavimą nelabai ką išmano, grubus ir neatsakingas vadovas.Fizioterapijos centras, kad pasipriešino suprantama, nes jis pulsuoja kokybe ir tolerancija, todėl nenori tempti savo darbu atsilikėlių. O tai to FC vadovas ir galėtų parodyti veiklos kokybę platesniu mąstu?

 • Pasakysiu kas iš tos reformos liks mums, paprastiems pacientams. Geri specialistai iš reabilitacijos centro išsilakstys po privačius centrus. O privatus verslas matome su odontologais kaip vyksta- papuoli tai išspaudžia paskutinį eurą. Paslaugos brangios, stengiasi kuo daugiau prigalvoti ir ne visada būtinų, tačiau pelningų. Danties traukimas kiek kainuoja- siaubas. Taip bus ir su procedūromis. Jei dabar gali kažkiek damokant gauti papildomų procedūrų, tai poliklinika ribos skaičių. Ir tvarka poliklinikoje ne pati geriausia. Registruojies per vargus pas gydytoją, tai nei tau primins po poros mėnesių ( kai ateina laikas pagal eilę) nei praneš, kad gydytojas pvz. susirgo. Tos reformos taip nusibodo. Eina ratais kvadratais kurdami planus kaip taupyti, o iš tikrųjų tai nieko gero.

 • Kur valatinės, ten ir problemos. Slaugą prijungti prie miesto ligoninės – taip. Prie Konsultacijų poliklinikos prijungti miesto polikliniką ir stomatologijos – taip. O liesti Fizioterapijos centrą, būtų nesamonė. Bet, mes Panevėžiečiai tikime, kad miesto taryba nėra tokia neveikli, kad paklustų konservatorių nesamonėms.

 • Kyla rimtas klausimas – kam visa tai naudinga? Tikrai ne eiliniams miesto gyventojams – pacientams. Dėl „kėdžių“ persistumdymo ir pinigų pasiskirstymo, eilinį sykį nukentėsime mes – paprasti pacientai, nes dažniausiai po visų reformų geri specialistai išbėgios jei ne pas privatininkus, tai į užsienį, nes užsienyje mūsų specialistus vertina, Lietuvoje – ne.

 • Odontologijos poliklinikoje pacientai, tie kurie yra prisirašę gauna ir antrines ambulatorines paslaugas ( burnos chirurgijos, periodontologo, vaikų odontologo, gyd. odontologo ortopedo ir t.t.) , siunčiami į III lygį ( VUL Žalgirio kliniką, LSKU Kauno klinikas, Vėžio Institutą) tam tikrų susirgimų atvejais. Bėda, kad trūksta gyd. ortodontų, burnos chirurgų nes labai daug pacientų iš visos Lietuvos noriai renkasi įstaigą ir joje dirbančius specialistus. Negavę talonų, būna nepatenkinti. Ar bendruomenės sveikatos centras, kartu su vadovu K. Valantinu išspręs šią problemą, jeigu net Kauno Klinikos, kur dirba 12 gyd. ortodontų yra eilės konsultacijai ir gydymui. Keistai atrodo, kad į BSC bus kviečiami ,,padirbėti“ Panevėžio Ligoninės ir Konsultacinės poliklinikos gydytojai, kurių dalis dar dirba ir Panevėžio rajono poliklinikoje. Kaip pacientei, norėtųsi, kad gydytoją specialistą rasčiau vienoje darbo vietoje ir kiekvieną dieną. Todėl ir turime ,,besiblaškantį“ pacientą, nes norint patekti pas konkretų gydytoją reikia sekti jį, kur jis dirba- RPL konsultacinėje poliklinikoje, Rajono poliklinikoje ar privačioje klinikoje. Reforma, bet kokiu atveju bus, vyksta pasiruošimo darbai, numatyti 800 mln. visai pertvarkai, tik dar Lietuva nepasirašiusi sutarties su ES, EK. Reforma vykdoma pagal Slovėnijos modelį.
  Sėkmės, mums visiems. Tiek pacientams, tiek medikams. Ir gal, kas nors gali paaiškinti ką konkrečiai veiks Bendruomenės sveikatos centras? Tai, vienos poliklinikos ,,iškabos pakeitimas“?

 • Miesto poliklinika vos rusena, tad atrado piniginių injekcijų šaltinius. Visi šie prijungimai su įstaigomis, kurios gauna pelno, tad ko nepasidalinti. Ne vadovuose esmė. Piniguose. Miesto poliklinikoje yra odontologai, tai gal ir užtenka neatidėliotinai pagalbai. O ką bendro turi stacionarios procedūrinės gydomosios praktikos su bendraja praktika visai neaišku.

  • Atsakyti
 • Vis galvodavau kodel Panevezyje, nei pas viena specislista jau šiemet nebera talonu, nors Vilniuje ar Kaune gali pas juos prieiti, kitą dieną? Viskas aišku, padarom esama sistema neveiksnia, tada bus pagrindas reformoms…atsibodo poliniai žaidimai, nei pasigydisi, nei gydydojas ramiai pakonsultuos žinodamas kad ryt gal nebeturės darbo, tai koks čia gydymas.

Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų