Gydomosios arbūzų sėklų savybės

Gydomosios arbūzų sėklų savybės

Arbūzas – gaivinanti, daugybę naudingų savybių turinti uoga. Tačiau tik nedaugelis žino, kad arbūzų sėklos taip pat yra ypač naudingos.

Arbūzo sudėtyje yra biotino, vario, kalio. Taip pat pantoteno rūgšties, magnio, vitamino B1, B6, ir A. Arbūzas yra ypač vertingas žmonėms, kenčiantiems nuo inkstų problemų.

Arbūzų sėklose taip pat galima rasti tų pačių medžiagų. Ypač mineralų, tokių kaip geležis, kalis, manganas, cinkas, magnis, fosforas, niacinas, folatai ir tiaminas. Šios medžiagos naudingos sergant arterioskleroze, hipertenzija, stenokardija.

Čia vos keletas privalumų, kuriais pasižymi arbūzų sėklos:

Naudinga širdžiai

Arbūzų sėklose yra magnio, kuris ypač naudingas kraujagyslėms. Padeda stabilizuoti kraujospūdį.

Ankstyvo senėjimo prevencija

Sėklose gausu antioksidantų, kurie užkerta kelią priešlaikiniam senėjimui. Padeda stimuliuoti odos elastingumą ir tonusą.

Odos bėrimams gydyti

Iš sėklų išgaunamas aliejus gali išvalyti odą, ypač nuo uždegimo. Pakanka sudrėkinti vatą arbūzų sėklų aliejuje ir gydyti vietą, kur esama spuogų.

Kova su diabetu

Maža to, arbūzo sėklos padeda reguliuoti cukraus kiekį kraujyje, taip pat kontroliuoti diabeto eigą. Į litrą vandens įberkite saują arbūzų sėklų. Palaikykite 45 minutes ir gerkite.

Nuo plaukų slinkimo

Sėklose gausu riebiųjų rūgščių ir jos suteikia būtinų maistinių medžiagų plaukams. Todėl kaukės, kurių pagrindą sudaro aliejus iš arbūzų sėklų, yra ypač naudingos plauko folikulams.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų