Grybauti – ne tik į mišką

Grybauti – ne tik į mišką

Po ilgos sausros retkarčiais prapliumpantis lietus į miškus vilioja grybautojus. Pirmieji Panevėžio krašte surinkti grybai dar tik savaitę ant turgaus prekystalių. Tačiau panevėžiečiai įsigudrino jų aptikti ir pačiame mieste, netgi – jo centre.

Viena tokių grybingų vietų – Vilniaus gatvėje, šalia centrinio turgaus linguojantis beržynėlis.
„Čia pradėjo dygti grybai: ūmėdytės, kažkokie dar baltomis kepurytėmis. Radau ir nedidelį lepšiuką“, – pasakoja Panevėžio centrinę turgavietę valdančios bendrovės „Kauptė“ direktorė Asta Pačekajūtė.
Direktorės teigimu, ši teritorija turgui nepriklauso, tačiau jo darbuotojai prižiūri, kad čia nebūtų šiukšlių, nupjauna žolę, neleidžia kurtis benamiams ir pan. Šiais darbais turgavietė dalinasi su gretimo Vilniaus gatvės daugiabučio gyventojais.
„Kas beržynėlyje dažnai vaikšto, šuniukus vedžioja, gal ir geresnių randa – praeina pirmieji ir susirenka grybus. Reikia džiaugtis, ką turime, ir dairytis aplinkui“, – juokauja A. Pačekajūtė.

Į turgų ne tik pirkti

Panevėžio krašto miškuose grybai pasirodė dar visai neseniai. Pirmoji grybautoja parduoti juose surinktų kepurėtųjų atvežė tik per Žolinę.
„Iki Žolinės grybų mūsų turguje tikrai nebuvo. Jei kas atvažiuodavo, tai prekiaudavo Žemaitijos ar kituose regionuose surinktais“, – pasakoja direktorė.
Dabar, anot jos, ant prekystalių jau išrikiuoti grybai, surinkti Šimonių girioje ar Žaliojoje, ar miškuose prie Krekenavos.
„Po vakarykščio lietaus gal dar geriau augs. Grybautojai tikina, kad reikia gerai žinoti vietas. Kur aukštesnė vieta, dar sausa“, – svarsto A. Pačekajūtė.
Grybų pasiilgusieji tam šlamančiųjų negaili.

Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 22 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų