Grožis virsta prabangos preke

Grožis virsta prabangos preke

Pas grožio specialistus po ilgoko karantino sugrįžę panevėžiečiai pajuto, kad gražūs plaukai ar dailus manikiūras labiau paplonino piniginę. Tačiau brangstant elektrai bei kitoms paslaugoms, jau kalbama apie tokių procedūrų dar vieną kainų šuolį.

Aukštaitijos sostinės grožio meistrai tikina, kad kainų kelti jie neketinantys, antraip dar didesnė dalis klientų savo grožiu rūpinsis patys. Kainos kils ten, kur jau dabar dirbama už savikainą.

Kaip pasakojo panevėžietė Kristina, už savo paauglio sūnaus kirpimą iki karantino ji mokėdavusi 5–7 eurus, mat neseniai savo karjerą pradėjusi kirpėja dažnai taikydavo nuolaidas. Po karantino suma šoktelėjo kone dvigubai.

Beveik visuomet iki karantino už sūnaus kirpimą mokėdavau penkis eurus, daugiausia septynis. Po karantino už lygiai tokį pat kirpimą sumokėjau 10 eurų. Į mano nuostabos kupiną žvilgsnį kirpėja tik nusišypsojo, neva dabar visur tokios kainos. Suprantu, kad viskas brangsta, tačiau jeigu ir toliau taip, teks mokytis pačiai kirpti sūnų mašinėle, nes atlyginimai taip sparčiai nekyla“, – kalbėjo Kristina.

Panevėžyje veikiančios grožio studijos savininkė Ieva Žiukaitė-Damaševičienė patvirtino, kad kai kurios grožio paslaugos išties pabrango iki 20 proc., pavyzdžiui, auskarų vėrimas ar veido procedūros. Anot specialistės, kelti kainas teko dėl to, kad brango kai kurie produktai.

Kad nedirbtume „į minusą“, kai kurias paslaugas teko branginti iki 20 proc., bet tikrai ne visos brango. Kirpimų ir dažymų kainos liko tos pačios. Žinoma, pasvarstome apie savo paslaugų kainų kėlimą, bet kol kas dar susilaikome iki rudens“, – pripažino I. Žiukaitė-Damaševičienė.
Kito Panevėžyje esančio grožio salono savininkė Ingrida Lipnickienė tvirtino, kad jų meistrės kainų dar nepakoregavo: šiuo metu jaučiamas klientų sumažėjimas, o konkurencija mieste išties didelė. Be to, anot savininkės, jų salone kainos ir taip yra šiek tiek aukštesnės nei miesto vidurkis. Pavyzdžiui, kitur antakių korekcija ir dažymas kainuoja 5–8 eurus, šiame salone tokia paslauga atsieis 12–15 eurų. Nagų korekcija kainuos 20–25 eurus, o kitur šią paslaugą galima gauti ir už 10–15 eurų. Už vyro nukirpimą tektų sumokėti 10–15 eurų.

Manau, kainos kils ten, kur jos yra labai mažos, nes žmonės tokiuose salonuose dirba beveik už savikainą“, – kalbėjo I. Lipnickienė.

Visą straipsnį skaitykite liepos 7 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų