A. VITKUVIENĖS ARCHYVO nuotr.

Grožio olimpe – ir panevėžietė

Grožio olimpe – ir panevėžietė

Vos prieš savaitę Paryžiuje vykusiame pasaulio grožio specialistų čempionate sužibėjo ir lietuviai, tarp kurių – panevėžietė grožio salono „Oranžinis stilius“ stilistė ekspertė Aušra Vitkuvienė.

Lietuva dažnai vadinama krepšinio ir gražių merginų šalimi. Tačiau nedidelę šalį prie Baltijos jūros garsina ir grožio specialistų pasiekimai. Šį rudenį Paryžiuje vykusiame geriausių pasaulio grožio meistrų konkurse ant nugalėtojų pakylos lipo ir lietuviai.

Stresas, nuovargis ir bemiegės naktys lydėjo čempionato dalyvius, tačiau saldus pergalės skonis atpirko viską.

Grožio konkursai – kaip olimpiada

Nugalėtojų šlovės spinduliuose maudėsi ir panevėžietė stilistė Aušra Vitkuvienė. Kartu su kauniečiu Robertu Sakalausku ir Airijoje gyvenančia Dainute Petrauskiene ji užėmė prizinę penktąją vietą komandinėje rungtyje.

A. Vitkuvienė pergalės nesureikšmina, anot jos,vien dalyvavimas tokiame konkurse jau yra laimėjimas. Iš visų trijų Baltijos šalių tik lietuviams prasivėrė prestižinio „OMC WORLD CUP PARIS 2017“ čempionato durys. O varžytis teko net su 47 pasaulio šalių atstovais, kurie pateikė per tūkstantį konkursinių darbų.

Kaip pasakojo A. Vitkuvienė, tai vienas stipriausių pasaulio grožio specialistų konkursų, kur reikia demonstruoti ne stilių, madas, o techniką. Vertinama, kaip per itin trumpą laiką – 20 minučių meistrai atlieka savo užduotį. Tad dalyviai turi būti ne tik savo srities profesionalai, bet ir psichologiškai stiprūs.

Kelionė į Paryžių kainavo itin daug streso ir nemigo naktų, tačiau viską atpirko teigiamų emocijų audra, tikina Aušra Vitkuvienė. ASMENINIO ARCHYVO nuotr.

Kelionė į Paryžių kainavo itin daug streso ir nemigo naktų, tačiau viską atpirko teigiamų emocijų audra, tikina Aušra Vitkuvienė. ASMENINIO ARCHYVO nuotr.

„Pirmas vietas tokiuose konkursuose paprastai laimi tie, kurie dalyvauja net po dešimt metų. Tai labai panašu į sportą. Tai ne kūrybinis ar meninis konkursas, o techninis. Sekundžių tikslumu turi susiplanuoti visus darbus. O ir konkursams mus kaip sporte rengia treneriai. Tai tarsi grožio olimpiada“, – palygino A. Vitkuvienė.

Nors kaip ir visuose konkursuose yra sėkmės faktorius, vis dėlto pergales skina tie, kurie įdeda daugiausia darbo. Pasak grožio specialistės, daugiausia prizinių vietų išsivežė slavų šalys – Rusija, Ukraina, taip pat Kazachstanas. Mat šių šalių specialistai labai atsakingai rengiasi konkursui, o europiečiai ar amerikiečiai vertina jį kaip nuotykį, atrakciją, žaidimą.

„Vakarų šalių atstovai tiesiog mėgaujasi visu procesu. Jau vien gauti pažymėjimą, kad dalyvavai tokiame konkurse, yra pasiekimas. O slavų šalių grožio specialistai įdeda daug darbo, jiems labai svarbus rezultatas. Kita vertus, tai nėra gatvės mada, kurią galima būtų pritaikyti praktiškai. Reikia tiesiog įgyvendinti tam tikrus konkurso reikalavimus, o tai europiečiams ne visada suprantama“, – pasakojo grožio salono „Oranžinis stilius“ vadovė.

Nesibaigiantys išbandymai

Tokie konkursai Aušrai nėra naujiena. Jau pernai vykusiame OMC Europos čempionate ji laimėjo prizinę penktąją vietą vestuvinių šukuosenų kategorijoje. O šiemet jau pasaulio čempionate ryžosi dalyvauti komandinėje rungtyje.

Komisijai reikėjo pateikti dieninę ir vakarinę šukuoseną. Tiesa, pasiruošti šiai rungčiai buvo gerokai sudėtingiau. Mat visi komandos nariai gyvena skirtinguose miestuose: A. Vitkuvienė – Panevėžyje, R. Sakalauskas – Kaune, o D. Petrauskienė – Dubline. Nors D. Petrauskienė buvo viliojama atstovauti Airijos grožio meistrams, moteris vis dėlto pasirinko savo gimtąją šalį. O komandą treniravo garsusis treneris iš Rusijos Dmitrijus Toptunas – daugelio Europos ir pasaulio čempionatų dalyvis bei nugalėtojas.

„Pirma vieta nėra mano siekiamybė, man daug svarbiau patirtis, tobulėjimas, akiračio plėtimas.“

A. Vitkuvienė

„Konkursui intensyviai ruošėmės tris mėnesius. Bet dar buvo ir pasiruošimas Europos čempionatui. Be šio čempionato nebūtų pakakę tų trijų mėnesių. Reikia bent pusę metų ruoštis, jeigu nori pretenduoti į prizines vietas“, – pripažino stilistė.

Tiesa, kartais visas pastangas gali nubraukti netikėtos aplinkybės. Šių metų čempionatas A. Vitkuvienei kainavo kaip niekad daug streso. Likus dienai iki numatytos kelionės į Paryžių, avialinijos atšaukė skrydį.

Su kiekviena valanda nerimas tik didėjo, nes bilietų niekur nebuvo galima gauti. Apie aštuntą valandą gavo patvirtinimą, kad gali skristi iš Palangos, bet skrydis jau po poros valandų. Iš Panevėžio pasiekti Palangos oro uostą net ir važiuojant didesniu nei leidžiama greičiu – neįmanoma. Tad išskrido tik kitą dieną, konkurso išvakarėse.

Paryžius buvo itin dosnus grožio specialistams iš mažos šalies prie Baltijos jūros. A. VITKUVIENĖS ASMENINIO ARCHYVO nuotr.

Paryžius buvo itin dosnus grožio specialistams iš mažos šalies prie Baltijos jūros. A. VITKUVIENĖS ASMENINIO ARCHYVO nuotr.

Tačiau nuotykiai čia nesibaigė. Tik nuskridus į Rygą paaiškėjo, kad lėktuvas, turėjęs konkurso dalyvius išskraidinti į Paryžių, ką tik pakilo.

„Tada vėl teko ieškoti kitų bilietų. Galiausiai išskridome į Varšuvą, o iš ten – į Paryžių. Jau vienu metu net rankos buvo nusvirusios, bet negalėjau nuvilti savo komandos. Nes jeigu aš būčiau nespėjusi, kiti dalyviai taip pat nebūtų galėję dalyvauti.“, – „Sekundei“ pasakojo A. Vitkuvienė.

Svarbiau patirtis

Pasiruošti čempionatui liko tik viena naktis, tad teko aukoti ir miegą. Nuovargis, stresas ir miego trūkumas neprisidėjo prie geresnių rezultatų, tačiau viską atpirko įvertinimas.

„Beprotiškas tempas ir stresas išbalansavo organizmą, bet visos emocijos ir įvertinimas tą kompensavo. Jausmas nerealus, kai iš daugybės profesionalų būtent tavo darbas yra įvertinamas. O atslūgus jauduliui, turėjome dar visą dieną pasimėgauti rudenėjančio Paryžiaus dvasia. Juk šis miestas pats gražiausias pavasarį ir rudenį“, – atviravo grožio specialistė.

Kitąmet Paryžiuje vėl bus rengiamas Europos čempionatas, tačiau A. Vitkuvienė jame greičiausiai nebedalyvaus. Pasak stilistės, tai gana brangus malonumas. Be to, sunku rasti ir profesionalių modelių, kurie norėtų leistis į tokią avantiūrą. Rezultatai didele dalimi priklauso nuo merginų, kurios kantriai laukia, kol bus atlikta šukuosena bei makiažas, o po to dar ilgai pozuoja komisijai. Ne tik grožio meistrų darbas, bet ir modelio elgsena, akių kontaktas, šypsena lemia galutinį įvertinimą.

„Buvo labai įdomu išbandyti, prisiliesti, paragauti, bet šis konkursas nėra mano gyvenimo tikslas. Pirma vieta nėra mano siekiamybė, man daug svarbiau patirtis, tobulėjimas, akiračio plėtimas. Yra daugybė kitų konkursų, ir kiekviena patirtis vis kitokia. Tik bėda, kad tai užkrečiama. Pagauna azartas ir artėjant čempionatui vėl imi galvoti, o gal“, – šypsosi A. Vitkuvienė.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų