Grožio meistrių pergalę pasaldino netikėtumai

Grožio meistrių pergalę pasaldino netikėtumai

Praėjęs savaitgalis ilgai išliks ir „Oranžinio stiliaus“ meistrių Elonos Minkevičienės bei Rasos Malinauskienės atmintyje. Atvirajame Lietuvos čempionate „Pelenė 2017“ skirtingose rungtyse abi pelnė pirmąsias vietas. Grožio specialisčių kelią į sėkmę lydėjo daugybė kuriozų ir pasiduoti skatinančių ženklų. Tačiau kovoti nepabūgusių panevėžiečių finale laukė saldi pergalė.

Balandžio 7–9 dienomis Vilniuje vyko 24-oji grožio industrijos paroda „Pelenė 2017“. Ją organizuoja Kirpėjų ir grožio specialistų asociacija (KIGSA), vadovaujama Jolantos Mačiulienės. Ši asociacija yra didžiausios pasaulyje grožio organizacijos OMC (Organisation Mondiale Coiffure) narė, vienijanti net 60 šalių. Tai suteikia galimybę ir Lietuvos meistrams dalyvauti pasauliniuose grožio specialistų čempionatuose.

Vadovaujantis šios organizacijos nuostatais, buvo vertinami ir „Pelenės 2017“ čempionato meistrai 37-iose rungtyse. Grožio studijos „Oranžinis stilius“ vadovė Aušra Vitkuvienė šįmet pirmą kartą stojo į teisėjų gretas, tarp jų buvo ne tik žymūs Lietuvos, bet ir užsienio savo srities profesionalai.

Dvi pirmosios vietos

Praėjęs savaitgalis ilgai išliks ir „Oranžinio stiliaus“ meistrių Elonos Minkevičienės bei Rasos Malinauskienės atmintyje. Atvirajame Lietuvos čempionate „Pelenė 2017“ skirtingose rungtyse abi pelnė pirmąsias vietas. Grožio specialisčių kelią į sėkmę lydėjo daugybė kuriozų ir pasiduoti skatinančių ženklų. Tačiau kovoti nepabūgusių panevėžiečių finale laukė saldi pergalė.

Vestuvinių šukuosenų rungtyje sublizgėjusi R. Malinauskienė pirmajam savo karjeroje profesionaliam konkursui atsakingai rengėsi pusę metų, tačiau net uolios treniruotės neapsaugojo nuo netikėtumų.

„Prieš išvažiuodama į konkursą, pusę penkių ryto, grožio salone ištrinkau savo klientei galvą, plaukus susegiau segtuku, o jį ištraukusi pastebėjau raudoną dėmę. Pasirodo, ant segtuko buvo likę raudonų dažų. Pamačius tai kilo didžiulė panika, nes ant šviesių modelio plaukų nelemtoji dėmė matėsi labai ryškiai, o jeigu nebūtų pavykę jos išplauti, plaukus būtų tekę kirpti arba dažyti. Laimė, viskas baigėsi gerai“, – įtampos akimirką prisiminė R. Malinauskienė.

Tačiau tai nebuvo vienintelis nemalonus netikėtumas. Nuvažiavus į „Litexpo“ rūmus, kuriuose vyko konkursas, paaiškėjo, kad specialistės nėra dalyvių sąrašuose. Rasa prisipažįsta, kad ją akimirksniu išpylė šaltas prakaitas, mintyse gimė blogiausi scenarijai, tačiau organizatoriai atlaidžiai pažvelgė į sistemos klaidą ir neatėmė galimybės dalyvauti renginyje.

Ne ką lengvesniu keliu sėkmės link teko žygiuoti ir natūralių antakių formavimo rungtyje dalyvavusiai E. Minkevičienei. Su modeliu Viktorija Šaulyte užgaišusi pasirengimo darbams, atėjusi į salę grožio specialistė sužinojo, kad jos rungtis jau įsibėgėjo.

Vingiuotas kelias į sėkmę

„Buvau įsitikinusi, kad konkursas prasidės 10 val. 30 min., tačiau paaiškėjo, kad jo pradžia buvo pusvalandžiu anksčiau. Kai atėjau į salę, teisėjai man pasakė, kad kitos meistrės jau dirba 10 minučių. Tai išgirdusi bėgau ieškoti savo modelio, kuris tuo metu pirko kavą, ir drebančiomis rankomis pradėjau darbą. Nors ir vėliau pradėjau, antakių dailinimo procesą baigiau pirmoji“, – streso kupinas akimirkas prisiminė E. Minkevičienė.

Atlikusi paskutinius potėpius, grožio specialistė pergalės nesitikėjo. Išgirdusi žinią, kad pavėlavo į konkursą, Elona norėjo susirinkti visus daiktus ir važiuoti namo, tačiau paskutinę akimirką sukaupė drąsą ir ryžosi išbandyti sėkmę.

„Kitos specialistės antakius matavo liniuote, prieš dažydamos baltu pieštuku nusipiešė kontūrus, o aš viską atlikau taip, kaip ir kiekvieną dieną darbe. Priešingai nei kitos meistrės, nesistengiau dažų laikyti kuo ilgiau, viską daryti mechaniškai taisyklingai ir tai man atnešė sėkmę“, – džiaugsmo neslėpė makiažo meistrė.

Nepigus malonumas

Konkurse dalyvavusios grožio specialistės pripažįsta, kad, norint pelnyti pergalę, vien talento neužtenka. Siekiant tobulumo būtina daug ir sunkiai dirbti, naudoti tik profesionalias priemones, o dalį gaunamo atlyginimo investuoti į kursus bei papildomus mokslus.

„Rengiantis konkursui būtina pasirūpinti daugybe dalykų. Kai supratau, kad tikrai noriu dalyvauti, kartu su modeliu Gabija Kriaučiūnaite kiekvieną savaitę važiuodavome pas trenerį Robertą Sakalauską į Kauną, o per dieną bent keletą valandų skirdavau specialioms treniruotėms. Per konkursą viską padaryti privalėjau per 25 minutes, tačiau pirmasis bandymas truko net 1 valandą 30 minučių“, – sunkų pasirengimo laikotarpį prisiminė R. Malinauskienė.

Šukuosenų meistrė juokauja, kad net ir po pergalės bijo pradėti skaičiuoti visas išlaidas. Kuriant vestuvinę šukuoseną teko sunaudoti gausybę priemonių, mokėti komandai, pirkti modeliui drabužius ir papuošalus. Tačiau teko patirti ne tik piniginių išlaidų, bet ir nuolat kovoti su savimi.

„Įsibėgėjus pasiruošimo laikotarpiui, man nuo visko buvo negera. Patyriau didžiulį stresą, nuolat jaudindavausi, o pirmaisiais mėnesiais, nematydama greito rezultato, buvau labai savimi nusivylusi ir maniau, kad jau nepasieksiu savo tikslo. Laimė, grožio studijos direktorė Aušra Vitkuvienė bei treneris manimi visuomet tikėjo ir ragino nepasiduoti. Manau, kad be šių žmonių niekada nebūčiau išdrįsusi patikėti savo jėgomis. Galiausiai esu labai dėkinga savo modeliui, makiažo meistrei Robertai Pociūtei, fotografui Aivarui Ambrazui, kurie padėjo išsipildyti svajonei“, – nuopelnais dalijosi Rasa.

E. Minkevičienei konkursas kėlė kur kas mažiau streso ir išlaidų. Tik paskutinę dieną nusprendusi, kad nori dalyvauti, ji negaišo laiko ilgiems pasiruošimams ar trenerių paieškai. Tačiau moteris pripažino, kad grožio industrija – brangus malonumas.

„Nors šį kartą nieko neinvestavau, esu dalyvavusi makiažo konkursuose, kurie pareikalavo nemažai lėšų ir aukų. Tuomet vos 8 mėnesių kūdikį palikdavau prižiūrėti vyrui, o pati skirdavau laiką ilgoms treniruotėms. Laimė, turiu sportuojantį vyrą, jis daug laiko skiria savo pomėgiui, tad puikiai suprato, kad norėdama laimėti privalau daug treniruotis“, – juokavo E. Minkevičienė.

Nepaisydamos patirtų išlaidų bei streso kupinų situacijų, specialistės džiaugėsi, kad konkursai padeda tobulėti, gerina įgūdžius, suteikia neįkainojamų žinių, o į grožio procedūras atėjusios moterys jaučiasi išskirtinės, žinodamos, kad jų išvaizda rūpinasi Lietuvos čempionės.

Atskleidė tendencijas

Nuolat naujovėmis besidominčios „Oranžinio stiliaus“ meistrės atskleidė ir šių metų grožio tendencijas.

„Praėjusiais metais labiausiai vertinti ryškūs ir tankūs antakiai, tačiau ši mada praeina. Dabar svarbiausia, kad antakiai atitiktų veido formą, plaukų spalvą ir kiekvienai moteriai būtų tvarkomi skirtingai. Taip pat į madą ateina ombre stilius, kai antakių kampelis nudažomas ryškesne spalva“, – sakė E. Minkevičienė.

Kalbėdama apie šių metų vestuvinių šukuosenų tendencijas, R. Malinauskienė pabrėžė, kad vaikytis madų neverta. Pasak jos kiekviena moteris yra skirtinga, skiriasi jų bendras vestuvinis įvaizdis, tad pateikti vieną, visoms tinkantį receptą būtų didžiulė klaida.

„Renkantis šukuoseną būtina atkreipti dėmesį į suknelę, šventės puošnumą, kaklo ilgį, makiažą bei daugybę kitų smulkmenų. Išsiaiškinęs visas detales, specialistas gali parinkti geriausiai tiksiančią šukuoseną. Jeigu jūsų draugei tobulai tiko kuodelis, tai dar nereiškia, kad jis tiks ir jums. Atminkite, vestuvių nuotraukos lieka visam gyvenimui, jeigu vadovausitės tik mados tendencijoms, po kelerių metų vartant albumą madingasis įvaizdis gali kelti daugiau juoko nei susižavėjimo“, – patarė šukuosenų meistrė.

Galerija

Komentarai

  • siuksles pima tegu apie imone susirenka paskui ir apie grozi butu galima pradet sneketi .o dabar turbut nevaliviausios imones konkursa laimetu ..MIELOS PANEVEZIETES PRIES EIDAMOS I GROZIO SALONA PAZIUREKIT I APLINKA

    • Atsakyti
  • Ne mažiau dešimties metų naudojus „Oranžinio stiliaus“ paslaugomis. Salone nuostabi šilta atmosfera, klientai jaučiasi visada laukiami, personalas visada su šypsenomis, Apsikirpus, keletą savaičių jaučiuosi pati nuostabiausia, nes manau salone vyrauja ir skiepijama dvasia- kiekvienas iš mūsų yra gražus, o salono darbuotojai mums padeda to siekti. Dėkoju už tai meistrei Vilmai ir kitom darbuotojom.

    • Atsakyti
    • KAM REIKALINGA DAUGISKAITA RAŠANT ASMENINĮ KOMENTARĄ? KOMENTARŲ SAU RAŠYMAS – ŽEMAS LYGIS.

  • nesu to salono klijente,bet ilga laika tvarkiausi kitoje kirpykloje dirbancia buvusia oranzinio stiliaus meistre- tiesa po metu pakeiciau kirpeja.Taigi toji buvusi oranzinio stiliaus meistre nepagailejo nelabai kokiu komentaru apie buvusia darboviete.Zinoma visiems atrodys skirtingai,bet mes turime teise rinktis.

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų