Grožio meistrė, įsimylėjusi techniką

Grožio meistrė, įsimylėjusi techniką

Stereotipai egzistuoja tam, kad juos būtų galima laužyti. To pavyzdys – panevėžietė Ignė Makšeckaitė. Dvidešimtmetė dirba manikiūro meistre, o didžiausia jos gyvenimo aistra dažnam sukelia nuostabą – merginą ypač domina automobiliai.

Laisvėjanti visuomenė griauna stereotipų sukurtas sienas. Tačiau, prakalbus apie profesijos pasirinkimą ar tiesiog mėgstamą veiklą, dažnas tam tikras sritis vis dar priskiria kaip tinkamas tik vyrams ar, atvirkščiai, tik moterims.
Tačiau panevėžietė Ignė Makšeckaitė, žinoma tarp savo rankų grožiu besirūpinančių panevėžiečių, paneigia mitą, kad automobilizmas – išimtinai vyriškas užsiėmimas. Ji kaip žirnius į sieną beria techninius skirtumus tarp sovietų pasididžiavimo „žiguliuko“ ir galingo visureigio.

Karantino laikotarpiu dauguma Ignės veiklų sustojo. Ji negali nei dirbti, nei bendrauti su bendraminčiais ar draugais iš automobilių pasaulio, nevyksta ir jokie renginiai. Dabar ji namuose vieną po kito kremta filmus, serialus, skaito knygas, domisi technika ir gilina apie ją žinias internete. Šį etapą ji tiesiog vadina laiku sau.

Panevėžietė Ignė Makšeckaitė paneigia mitą, kad automobilizmas – išimtinai vyriškas užsiėmimas. Ji kaip žirnius į sieną beria techninius skirtumus tarp sovietų pasididžiavimo „žiguliuko“ ir galingo visureigio.

Augo tarp berniukų

Automobiliai I. Makšeckaitę pradėjo gundyti dar paauglystėje. O kai pradėjo jais domėtis, nebegalėjo sustoti ir tiesiog gerte gėrė informaciją.

Iš pradžių panevėžietės akį ėmė traukti kasdieniai automobiliai, matomi gatvėse. Vėliau pajuto aistrą seniesiems didelės talpos variklių amerikietiškiems automobiliams, vadinamiesiems „muscle cars“. Su laiku meilė technikai tik augo.

Paklausta, ar jau būdama vaikas kreipė akis į techniką, Ignė sako buvusi kaip visi. Neišvengiamai prisidarydavo bėdos ir bandydavo nuslėpti nuo tėvų. Jos kiemo draugai buvo berniukai ir tik vos kelios mergaitės, tad svarsto, jog tokia kompanija galbūt irgi turėjo įtakos šiam pomėgiui.

Senelio dovana

Praėjusiais metais I. Makšeckaitės aistrą dar labiau pakurstė išskirtinė mylimo senelio dovana – LADA VAZ-2105 – skambiai vadinama „žiguliuku“.

Sovietinis technikos šedevras su 1,5 litro ir 45 kilovatų galios benzininiu varikliu taip sužavėjo Ignę, jog seneliui neliko nieko kito, kaip tik išpildyti anūkės norą. Senelio I. Makšeckaitė neteko pavasarį ir pasižadėjo sau, kad automobilį restauruos būtent jo garbei.

„Dėl situacijos pasaulyje viskas sustojo, taip pat ir visi mano automobilių projektai“, – apgailestauja Ignė.
Pasak I. Makšeckaitės, jeigu pats vairavimo procesas neteikia malonumo, tai istorinis „žiguliukas“ – tikrai ne jums. Automobilyje nejusite jokio komforto, jame nėra nei vairo stiprintuvo, nei kondicionieriaus, net radijo.

„Bet jo sėdynės labai patogios, jas galima paversti į lovą. Praktiškas automobilis – ir transportas, ir būstas“, – juokiasi technikos entuziastė.

Automobilių neskirsto

Šiuo metu I. Makšeckaitė vairuoja patikimą „Subaru Impreza WRX“ hečbeką. Ši transporto priemonė turi 2,5 litro benzininį 169 kilovatų galios variklį ir yra varoma visais keturiais ratais. „Subaru“, žinoma, kur kas komfortiškesnis nei senolis „žiguliukas“ – jame yra ir kondicionieriai, ir radijas, ir milijonas kitų išradimų, galinčių pagerinti kelionės kokybę.

„Automobilis žavus tuo, kad yra palyginti mažas, tačiau galingas ir manevringas, be to, stabilus kelyje“, – įvertina Ignė.

I. Makšeckaitė dievina tiek senąją technikos klasiką, tiek modernius, galingus ir akį traukiančius automobilius.

„Negalėčiau pasakyti, kurie labiau patinka. Čia panašiai kaip tėvams išskirti, kuris vaikas labiau mylimas. Vienas turi vieną gerą savybę, antras – kitą“, – sako Ignė.

Greičio mėgėja

Praėjusiais metais I. Makšeckaitės aistrą technikai dar labiau pakurstė išskirtinė mylimo senelio dovana – LADA VAZ-2105 – skambiai vadinama „žiguliuku“.

Paklausta, ar kelyje yra pavyzdinė vairuotoja, Ignė prisipažįsta mėgstanti greitį ir ekstremalumą.

Ji yra dalyvavusi Vairavimo akademijos užsiėmimuose Kačerginės žiede. Ten savo kailiu pajuto, ką reiškia skrieti žiedinėse lenktynėse galingais automobiliais, dalyvavo slalomo rungtyje ir įvairiuose pratimuose vairavimo įgūdžiams lavinti. Ignei taip pat labai patinka ralis, šonalsydis ir kitas automobilių sportas.

„Pavyzdine vairuotoja savęs nepavadinčiau, tačiau ir kelių siaubas nesu“, – šypteli pašnekovė.

I. Makšeckaitė ne tik domisi automobiliais, bet ir buria kitus automobilininkus. Jau keletą kartų Aukštaitijos sostinėje praūžė renginys „Cars&Coffee Panevėžys“. Pasak Ignės, norėjosi, jog bendraminčiai galėtų susirinkti, pamatyti kitų žmonių projektus ir parodyti savo, pabendrauti, galbūt rasti atsakymus į rūpimus klausimus, susirasti draugų.

„Viskas vyksta laisvai prie kavos puodelio. Renginio idėja šovė netikėtai, tad lygiai taip pat netikėtai ją ir įgyvendinom“, – pasakoja I. Makšeckaitė.

Išvadino vienaragiu

Išvaizdi mergina ir automobiliai – šis duetas tebėra apipintas įvairiausiais stereotipais. Ignė ir pati dažnai girdi įvairiausių replikų, skriejančių jos pusėn. Esą tokia graži mergina, o domisi automobiliais. Sykį ji netgi buvo vaizdžiai pavadinta vienaragiu, nes šis egzistuoja tik pasakose. Tačiau I. Makšeckaitė pažįsta daug puikių merginų, kurios lygiai taip pat domisi šia veikla, aktyviai dalyvauja automobilių sporte.

„Man keista, kad tai dar kelia nuostabą. Žmonės nelinkę priimti, kad pasaulis keičiasi. Seni stereotipai vis dar gyvena mūsų galvose“, – sako automobilių entuziastė.

Ignė svarsto, jog dauguma merginų technika nesidomi, nes dažniausiai jų gyvenimo vyrai už jas sutvarko visus su tuo susijusius reikalus. Tačiau ji žino ir tokių vyrų, kurie apskritai nieko bendro su technika neturi ir nė nenori turėti.
„Žmonės patys pasirenka, kas jiems patinka ir traukia. Nemanau, kad visi vyrai turi suprasti apie techniką, o moterys tuo domėtis negali. Kiekvienas pasirenka savo“, – įsitikinusi pašnekovė.

I. Makšeckaitė ne tik domisi automobiliais, bet ir buria kitus automobilininkus. Jau keletą kartų Aukštaitijos sostinėje praūžė jos inicijuotas renginys „Cars&Coffee Panevėžys“.

Tarp grožio ir automobilių pasaulio

Ignė savęs automobilių eksperte nelaiko, nors puikiai žino, kas slepiasi variklio skyriuje, galėtų lengvai pasikeisti netikėtai sprogusią padangą ar suremontuoti kokį menką gedimą.

„Žmonės, dirbantys su automobiliais, ne viską žino, nes informacijos apie tai yra kalnai. Bet automobilio ratą pasikeisti sugebės visi, kurie turi noro. Atsukti kelis varžtus nėra aukštoji matematika. Dėl kitų gedimų jau kita kalba, bet manau, kad irgi susitvarkyčiau. Jeigu kiltų abejonė, šalia visada yra draugas internetas“, – kalba automobilininkė.

I. Makšeckaitė yra profesionali manikiūro meistrė, prieš karantiną kasdien įmantriai lakuodavusi klientėms nagus. Atrodytų, automobiliai ir grožio pasaulis turėtų būti sunkiai suderinami dalykai, tačiau merginai puikiai pavyksta atrasti laiko tiek vienam, tiek kitam.

„Tiesiog turi būti pusiausvyra. Grožis yra mano darbas, jis man patinka ir džiugina, o automobiliai – mano hobis, kuris lygiai taip pat teikia džiaugsmą. Juk viso laiko neskirsi tik darbui ar tik hobiui“, – sako Ignė.

Galerija

 

Komentarai

  • Šaunuolė, sėkmės:)

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų