V. Valkiūnas. A. Ufarto (ELTA) nuotr.

Griūva Darbo partijos frakcija Seime

Griūva Darbo partijos frakcija Seime

Parlamentaras Valdemaras Valkiūnas nutarė trauktis iš Darbo partijos frakcijos Seime. Jam pasitraukus, „darbiečiai“ nebeturi septynių narių, reikalingų sudaryti frakciją.

Apie tai antradienį vykusio Seimo posėdžio pradžioje pranešė Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas. Anot jo, V. Valkiūnas nutarė prisijungti prie Mišrios Seimo narių grupės.
Šiuo metu Darbo partijos frakcijoje dirbo 7 parlamentarai – tai minimalus skaičius, reikalingas suburti frakciją.
V. Valkiūnas žada trauktis ir iš partijos gretų: yra riba, kai reikia sau pasakyti „stop“
Aiškindamas savo sprendimą, Eltai V. Valkiūnas teigė, jog „darbiečių“ gretose pastaruoju metu buvo jaučiamas sąstingis, trūko politinės ambicijos.
„Vadas Andrius Mazuronis, kaip sakant, pabėgo. Nėra vadovybės, nėra darnumo, nėra darbų, nėra rezultatų. Visą laiką ant dugno sėdėti, antroje lygoje, būti autsaideriais – kokia prasmė?“ – retoriškai klausimus kėlė jis, akcentuodamas, kad žada trauktis ir iš Darbo partijos.
Klausiamas apie byrančią frakciją, Seimo narys neatmetė, kad „darbiečiai“ gali rasti naują žmogų, kurį prikalbins prisijungti prie grupės parlamentarų.
„Gal suras kažką kitą. Bet aš, kaip sakant, porą metų tempiau, stūmiau. Irgi yra riba, kai reikia sau pasakyti „stop“, – dėstė jis.
Visgi, apie ateinančius politinius planus parlamentaras kol kas kalba nenoriai ir neatsako, ar ketina jungtis prie kokių nors kitų politinių partijų. Tačiau V. Valkiūnas patvirtinta, kad rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose dalyvaus.
Situaciją įvertino A. Mazuronis: tai politinis klounas
Buvęs Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis, komentuodamas frakciją sugriovusio kolegos sprendimą, neslepia nuostabos. Pasak jo, V. Valkiūnas dar pirmadienį vykusiame Darbo partijos tarybos posėdyje palaikė idėją nesijungti su Lietuvos regionų partija.
„Valkiūnas įeis į istoriją kaip sugriovęs ir Darbo frakciją, ir, turbūt, partiją. Savo spindinčiais, sunkiai pakomentuojamais pasisakymais galės blizgėti kitoje frakcijoje. Žmogus toliau tęsia klouno vaidmenį“, – Eltai teigė A. Mazuronis.
„Valkiūnas dar vakar tarybos posėdyje aiškino, kaip jis myli partiją ir kaip niekas neturi čia jungtis. Bet šiandien jis priima tokį sprendimą. Kaip gali komentuoti žmogų, kuris iš vakaro šneka vieną, o iš ryto kitą?Politinės asmenybės susidvejinimas“, – pridūrė A. Mazuronis.
V. Bukauskas: apie pasitraukimą galėjo bent jau informuoti
Buvusios Darbo partijos frakcijos Seime seniūnas Valentinas Bukauskas tikina, kad šis V. Valkiūno žingsnis buvo netikėtas.
„Sužinojau apie šį sprendimą ateinant į Seimo posėdžių salę. Ryte frakcijoje jo nebuvo“, – Eltai sakė V. Bukauskas.
„Vakar tarybos posėdyje jo pasisakymai Darbo partijos atžvilgiu buvo, kad turime dirbti, turime eiti, turime spręsti, o šiandieną jo sprendimas jau toks yra. Tai buvo nuoširdžiai netikėta, galėjo bent informuoti“, – pridūrė jis.
Kol kas politikas su kitais „darbiečiais“ tikina ketinantis dirbti Mišrioje Seimo narių grupėje.
„Ką toliau darysime, parodys laikas. Kaip sakoma, neglostykime karštų bulvių, palaukime, kol viskas atvės. Ir, manau, kad viskas susidėlios“, – patikino jis.
Pastaruoju metu Darbo partija susiduria su problemomis. Po nesėkmingų prezidento ir Europos Parlamento (EP) rinkimų, iš partijos pirmininko posto pasitraukė Andrius Mazuronis. Laikinai partijai ėmė vadovauti Valentinas Bukauskas. Sprendimą trauktis iš Darbo partijos prieš kelis mėnesius taip pat priėmė Seimo nariai Vigilijus Jukna ir Ieva Kačinskaitė-Urbonienė, po EP rinkimų – Viktoras Fiodorovas.
„Darbiečių“ taryba ėmė svarstyti galimybes jungtis prie Lietuvos regionų partijos, tačiau pirmadienį nutarta dalyvauti artėjančiuose Seimo rinkimuose savarankiškai ir nesiburti su jokiomis politinėmis jėgomis.
Darbo partija taip pat figūruoja ikiteisminiame tyrime dėl neteisėto daugiau kaip 500 tūkst. eurų dydžio ES biudžeto lėšų įgijimo. Dar balandį Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT) pranešė, kad Darbo partijos būstinėje atliktos kratos. Atliekamas tyrimas yra susijęs su asmeniu, ėjusiu vieno iš EP narių patarėjo pareigas.
Po partijos būstinėje vykdytų kratų, politinės jėgos įkūrėjas ir europarlamentaras Viktoras Uspaskichas sustabdė narystę „darbiečių“ gretose.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų