Gripo ir COVID-19 sergamumo duomenis šį sezoną skelbs kartu

Gripo ir COVID-19 sergamumo duomenis šį sezoną skelbs kartu

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) praneša, kad šio gripo sezono metu sergamumo duomenys bus skelbiami kartu su COVID-19 ligos duomenimis.

Taip pat bus skaičiuojamas suminis sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga rodiklis ir vertinama, kiek tokių atvejų tenka 100 tūkst. gyventojų.

Pranešime žiniasklaidai NVSC primena, kad Lietuvoje praėjusią savaitę prasidėjo 2022–2023 m. gripo sezonas, įprastai trunkantis iki gegužės mėnesio.

NVSC duomenimis, spalio 3–10 d. bendras sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 ligos rodiklis buvo 878,2 atvejo 100 tūkst. Lietuvos gyventojų.

Mažiausias sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 liga rodiklis šių metų 40-ąją savaitę registruotas Marijampolės apskrityje, o didžiausias – Kauno apskrityje.

Lyginant šių metų 40-osios savaitės sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 liga rodiklius su ankstesnės savaitės rodikliais, matyti, kad susirgimų gripu ir ŪVKTI skaičius padidėjo, o COVID-19 liga – sumažėjo.

Pirmąją 2022–2023 m. gripo sezono savaitę Lietuvoje dėl gripo ligoninėje gydėsi vienas 2–17 metų amžiaus asmuo.

NVSC primena, kad efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų, yra skiepai. Kiekvieną gripo sezoną pagal mokslininkų apskaičiavimus kuriama būtent tam sezonui skirta gripo vakcina, todėl skiepytis nuo gripo reikia kasmet. Visi norintys pasiskiepyti turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją. Rizikos grupėms priklausantys asmenys skiepijami nemokamai.

„Skiepijant, ypač rizikos grupėms priklausančius asmenis, siekiama žmones apsaugoti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų: bronchito, plaučių uždegimo, sinusito, ausų uždegimo, lėtinių ligų paūmėjimo“,– atkreipia dėmesį NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Greta Gargasienė.

Nuo gripo rekomenduojama pasiskiepyti visiems, bet ypač rizikos grupėms priklausantiems asmenims: 65 m. ir vyresniems asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose, sergantiems lėtinėmis ligomis, žmonėms su nusilpusiu imunitetu, taip pat medikams ir nėščiosioms, rašoma pranešime žiniasklaidai.

NVSC specialistai primena, kad vieno vizito metu galima pasiskiepyti ne tik gripo vakcina, bet ir nuo pneumokokinės infekcijos bei COVID-19 ligos.

Komentarai

  • Idomu ar vel blokuos kelius prasidejus gripo pandemijai.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų