Grindinys tapo priežastimi švęsti

Grindinys tapo priežastimi švęsti

 

Tvankų šeštadienio vakarą į miesto centre esančią vieną seniausių miesto gatvių rinkosi jos gyventojai ir miestelėnai. Tradiciškai savaitę prieš Jonines čia paminėta Birutės gatvės diena, tad susirinkusieji galėjo ne tik kvapnia žuviene pasivaišinti, tačiau ir smagiai praleisti laiką.

Šios šventės tradicijos siekia dar 2011-uosius metus. Šventės organizatorius Vidmantas Perevičius pasakoja, kad mintis surengti šventę kilo po gatvės remonto darbų.

Tuomet tiesiant vandentiekį ir kanalizaciją aptiktas po asfaltu išlikęs dviejų šimtų metų istoriją skaičiuojantis grindinys. Nors norėta gatvelėje vėl išlieti asfaltą, pasak V. Perevičiaus, kartu su kaimynu Algirdu Jonušiu jiems pavyko iškovoti, kad unikalus grindinys nebūtų sugadintas ir paslėptas nuo žmonių akių.

„Gatvė liko su unikaliu grindiniu ir jos garbei pradėjome rengti šventę. Vienais metais ji būna didesnė, kitais – mažesnė, bet išlikusi“, – pasakoja verslininkas V. Perevičius.

Nors šiųmetinė šventė buvo kiek kuklesnė, tačiau ne ką mažiau patraukli žmonėms. Kaip ir kasmet tradiciškai vyko žuvienės virimo čempionatas, buvo galima klausytis gitaros virtuozo Tiux‘o (Justo Čekatausko) akustinio koncerto, smagiai pašokti susirinkusieji galėjo diskotekoje.

Organizatoriaus teigimu, anksčiau šventė buvo rengiama pievelėje priešais seklyčią „Prie uosio“, tačiau pernai smarki vėtra aplaužė medį, o šis krisdamas sulaužė scenos šonus ir stogą. Ji dar neatstatyta, tad koncertas vyko seklyčios kiemelyje.

Birutės gatvė yra viena seniausių miesto gatvių, tačiau labai trumpa – driekiasi nuo Respublikos iki A. Smetonos gatvių. V. Perevičius prisipažįsta, kad niekada nekilo mintis paskaičiuoti, kiek čia stovi namų ir gyvena žmonių.

„Kažkada tai buvo viena gatvių į tuometinę Turgaus (dabar Laisvės) aikštę. Jeigu nebūtų viešbučio, ji ir nuvestų tiesiai į Laisvės aikštę“, –pasakojo V. Perevičius.

Šiuo metu Birutės gatvės grindinys prižiūrimas tik pačių gyventojų pastangomis. Gatvės apačioje kaupiasi vanduo, tad važinėjant automobiliams atsirado duobių. Pasak V. Perevičiaus, būtų gerai, kad bent kartą metuose grindinį nušluotų specialus automobilis, nes tą padaryti paprastomis šluotomis – sudėtinga.

„Kažkaip ta gatvė mūsų miesto valžios užmiršta, bet per daug nenusimename, kiek reikia patys apsitvarkome. Vis tiek ta gatvė graži“, – sako V. Perevičius.

Galerija

 

Komentarai

  • Va čia tai šventė. Su dvasia. Lietuvoje kas paskutiniu metu ryškėja, kad aktyvus piliečiai rengia gražias šventės , o valdžia neprisijungia , atsiskyrus nuo savo piliečių. Galėtu nors grindinį nuvalyti, nors tiek demėsį parodytu.

  • Susitvarkykit puslapi, kad nepavargt kol uzkrauna.

  • Šaunuoliai:) tik jau ta verygacija,aludariui tenka žuvinę pilstyti:)

  • Mokykis , jaunime, kaip reikia bendrauti ir saugoti tautos paveldą – kol yra iš ko. ŠAUNUOLIAI!

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų