Prie sienos su Baltarusija pailgėjusias vilkikų eiles verslininkai jau pastebėjo. Vis dėlto bendradarbiavimo su šia kaimyne mastai per maži, kad išgąsdintų Lietuvos verslą. „Sekundės“ nuotr.

Griausmai Baltarusijoje verslo negąsdina

Griausmai Baltarusijoje verslo negąsdina

Verslas neturi sienų, bet dėl pastaraisiais metais visą pasaulį sukrėtusių įvykių Baltarusijoje, ši šalis jau graso rimtomis tvoromis sau priešiškoms ES valstybėms, tarp jų ir Lietuvai. Panevėžio verslininkai kol kas atšalusių tarptautinių santykių įtakos per daug nejaučia, bet savo ryšius su kaimynais siaurina.

Kiek šiuo metų įmonių Panevėžyje verslauja su baltarusais, suskaičiuoti būtų sunku. Vienos jų tik vykdo kokius nors smulkius pirkimus savo gamybai Lietuvoje, ar priešingai – kaimynams parduoda savąją produkciją. Kitos gi anapus sienos turi ir gana nemažų investicijų.

Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPAR) generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius įsitikinęs: Baltarusijos situacija įtakos turės ir panevėžiečių verslui.

Jo pastebėjimu, labai sunku šiandien turėtų būti tiems, kas investavęs pas šiuos kaimynus, bendradarbiauja su jais ne pirmus metus, turi ilgalaikius įsipareigojimus ir sutartis. Labiausiai sunkumų patiria su metalo apdirbimu, medienos pirkimu, įrangos tiekimu dirbančios įmonės.

„Darbas su Rusijos ir Baltarusijos verslais apskritai yra sudėtingas. Ten perkant, reikalaujama išankstinių mokėjimų, o jiems parduodant, vėluoja atsiskaitymai“, – priduria Panevėžio PPAR vadovas.

Visą straipsnį skaitykite birželio 2 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų