A. Pliadžio nuotr. Pasaulio jaunių čempionato daugiakovės rungties normatyvą Estijoje įvykdžiusi Urtė Bačianskaitė šuolių į tolį rungtyje nušoko 5,54 metrus, viena jauniausių šios rungties dalyvių užėmė 7-tą vietą.

Greta šalies lyderių

Praėjusį savaitgalį Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadioną vėl užtvindė lengvaatlečiai – penktadienį ir šeštadienį čia vyko Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) taurės varžybos.

Ant prizininkų pakylos lipo ir keli panevėžiečiai. Ne kartą LLAF taurėje ir šalies čempionate kūjo metimo rungtyje triumfavęs Tomas Juknevičius šįkart turėjo tenkintis antrąja vieta. Geriausiu ketvirtuoju bandymu panevėžietis įrankį nusviedė 58,52 m, tačiau toks rezultatas lėmė antrąją vietą. Jį pranoko marijampolietis Tomas Vasiliauskas – 61,81 m.

Šioje rungtyje antrą vietą iškovojo ir R. Sargūno sporto gimnazijos auklėtinė Ugnė Butėnaitė – 47,90 m, ją beveik metru pranoko marijampolietė Aistė Žiginskaitė (48,49 m).

Moterų šuolio į tolį rungtyje trečią vietą užėmė Vaida Padimanskaitė, ketvirtuoju bandymu ji nušoko 5,82 m. Pirmą vietą užėmė Karina Lipeckaja – 5,91 m.

Moterų 400 m barjerinio bėgimo rungtyje antrą vietą užėmė sporto gimnazijos auklėtinė Gabija Galvydytė – 1:00.74 min., ją aplenkė tik Irma Mačiukaitė (59,76 sek.). 110 m barjeriniame bėgime trečias finišavo iš Panevėžio kilęs Domantas Barcys – 15,02 sek. Penktą rezultatą šalies istorijoje užfiksavo 110 m barjerinio bėgimo specialistas vilnietis Rapolas Saulius. 21-erių sportininkas pirmą kartą distanciją įveikė greičiau nei per 14 sekundžių – 13,95 sek. Pagrindinis barjerininko iššūkis šiemet – Europos iki 23 metų čempionatas.

Į 100 m finalą pateko panevėžietis Džiugas Juška, tačiau prieš pat finalą pajuto kojos skausmą ir atsisakė dalyvauti finale. Kvalifikacijoje panevėžietis nuotolį įveikė per 11,03 m (6-tas rezultatas). Finale nugalėjo Rytis Sakalauskas (10,49 sek.). D. Juška siekia bilieto į Europos jaunimo čempionatą, reikia įvykdyti normatyvą (10,75 sek.), o asmeninis sprinterio rekodas 10,73 sek. Panevėžietis šansą turės liepos pirmą savaitgalį vyksiančiame Lietuvos jaunimo čempionate.

100 m moterų bėgimo finale 5-tą vietą užėmė panevėžietė Gabrielė Kaminskaitė (12,42 sek.).

Trečią vietą moterų 4 po 100 m bėgimo estafetėje užėmė Panevėžio vaikinų komanda: Domantas Dobrega, Gabrielius Bžeskis, Tomas Jasiūnas ir Kaune studijuojantis Domantas Barcys. Šis kvartetas nuotolį įveikė per 44,05 sek., pirmą vietą užėmė Vilniaus universiteto komanda (43,36 sek.), antra liko mišri vaikinų komanda (Deimantas Špucys, Vilius Pakalniškis, Rokas Ickys, Regimantas Tiškus).

Ieties metimo sektoriuje 4-tą poziciją užėmė Viktorija Barvičiūtė („Greitas spurtas“), ji įrankį numetė 48,95 m.

Pirmą varžybų dieną užfiksuoti net dešimt geriausių šalies sezono rezultatų. Vienos pirmųjų nugalėtoją išsiaiškino 100 m barjerinio bėgimo dalyvės: šioje rungtyje triumfavo septintą rezultatą per visą šalies istoriją užfiksavusi Irma Mačiukaitė. Tik ketvirtadienį po sezono JAV į Lietuvą grįžusi pasvalietė distanciją įveikė per 13,78 sek.

Dviejose rungtyse jėgas išbandė Austra Skujytė. Šiemet karjerą planuojanti baigti dviejų olimpinių žaidynių prizininkė ir vėl sužibėjo rutulio stūmime (16,50 m – pirma vieta), tačiau ieties metimo rungtyje parodytu rezultatu neliko patenkina: 45,13 m ir užimta vos šešta pozicija.

Šeštadienį visus nustebino disko metikas Andrius Gudžius. Antras metų rezultatas pasaulyje, asmeninis rekordas ir aplenktas treneris. A. Gudžius pasiekė trečią rezultatą Lietuvos istorijoje, įrankį švystelėjęs 68,61 metro bei pagerinęs savo trenerio Vaclovo Kidyko rekordą (68,44 m).

Kaune vykusiose LLAF taurės varžybose pasiektas rezultatas nusileidžia tik dviejų olimpinių čempionų – Virgilijaus Aleknos (73,88 m) bei Romo Ubarto (70,06 m) – pasiekimams. Sportininko tikslai – ambicingi. Olimpinių žaidynių finalininkas neslepia, kad viliasi dar šią vasarą perkopti 70 metrų ribą.

Varžybas skambiu akordu baigė Lietuvos sezono sensacija Aina Grikšaitė. Andrejaus Tolstiko auklėtinė trišuolio rungtyje nušoko 13,82 m – antras geriausias rezultatas Lietuvoje per visą istoriją.

Taurės varžybose taip pat paaiškėjo stipriausi klubai: tradiciškai čempionais tapo Vilniaus sporto klubo „Cosma“ lengvaatlečiai (21360 tšk.), aplenkę „Kauno maratoną“ (20799 tšk.) bei Klaipėdos lengvosios atletikos sporto klubą „Nikė“ (20224 tšk.).

Antroje miestų grupėje Panevėžys liko trečias (15894 taškai), aplenkė tik Alytų (8660 taškų), nugalėjo klaipėdiečiai (36 562).