Panevėžio jaunių keturvietė baidarė (V. Vaičikonio nuotr.)

Greta lyderių – pergalingai sezoną pradėjęs panevėžiečių būrys

Trakuose dvi dienas vyko pirmosios šį sezoną baidarių ir kanojų irklavimo varžybos – Lietuvos taurė – D. ir Z. Survutų memorialas. Baidarininkai ir kanojininkai kovojo ne tik dėl Lietuvos taurės, bet ir dėl vietos šalies rinktinėje.

Greta stipriausių šalies atletų, olimpiečių savo sportinę formą patikrino Panevėžio R. Sargūno sporto gimnazijos ir KKSC irkluotojai. Po intensyvaus pasiruošimo etapo tai buvo vienas pirmųjų startų šiame sezone.

Kaip gi sekėsi mūsų jaunimui? Jaunių įskaitoje Panevėžio baidarių ir kanojų irkluotojai skirtingose rungtyse dominavo ir nepaliko didesnių vilčių savo varžovams.

Šeštadienį vienviečių baidarių 1000 m finale užtikrintai nugalėjo su šalies rinktinės lyderiais Portugalijoje ir Kroatijoje baterijas įkrovęs Lukas Šakalys (3:46.469 min.). Pernai sėkmingai pasaulio ir Europos čempionatuose pasirodęs jaunuolis antrą vietą užėmusį latvį aplenkė beveik 5 sek.

Lukas Šakalys (A. Pliadžio nuotr.)

Dviviečių baidarių 1000 m rungtyje pergalę iškovojo Karolis Bružas ir Tomas Srivkinas (3:29.910 min.), nuo panevėžiečių varžovai iš Šiaulių atsiliko beveik 3 sek.

Dviviečių kanojų 1000 m rungtyje 2 vietą užėmė Joris Papinigis su kolega iš Šiaulių Roku Tamašausku.

Dviviečių baidarių jaunių merginų 500 m rungtyje 1-ą vietą užėmė panevėžietė Ala Grigorjeva su kolege iš Kauno Viktorija Petrusevičiūte (1:58.456 min.). Trečią vietą iškovojo Anastasija Krasnova su šiauliete Ieva Vaitiekūnaite (1:59.357 min.).

Keturviečių baidarių jaunių vaikinų 500 m rungtyje nugalėjo panevėžiečių kvartetas L. Šakalys, T. Srivkinas, Deividas Liukpetris ir Karolis Bružas (1:30.406). Beveik sekunde nuo jų atsiliko šiauliečių ketveriukė.

Keturviečių baidarių jaunių merginų įskaitoje 500 m nuotolyje taip pat pergale džiaugėsi panevėžietės A. Grigorjeva, A. Krasnova, Žymantė Prakapavičiūtė, su jomis irklavo ir šiaulietė I. Vaitiekūnaitė.

Sekmadienį irkluotojai varžėsi sprinto 200 m nuotolyje

Vienviečių baidarių jaunių rungtyje užtikrintai nugalėjo Lukas Šakalys – 36.895 sek. Daugiau nei pusantros sekundės nuo jo atsiliko šiaulietis Tomas Jurkevičius, trečias liko svečias iš Latvijos.

Vienviečių kanojų rungtyje panevėžietis Žygimantas Česonis (44.16 sek.) užėmė 2 vietą, jis į priekį praleido tik latvį Arturą Belaną.

Dviviečių baidarių 200 m jaunių įskaitoje antrą vietą užėmė K. Bružas ir T. Srivkinas (37.5 sek.). Daugiau nei sekunde juos lenkė duetas iš Latvijos.

Jaunių dviviečių jaunių 200 m rungtyje pirmą vietą užėmė panevėžietis J. Papinigis su šiauliečiu Roku Tamašausku (44,02 sek.).

Dviviečių baidarių jaunių merginų 200 m nuotolyje nugalėjo panevėžietė A. Krasnova ir šiaulietė I. Vaitiekūnaitė (44,78 sek.).

2-tą vietą užėmė A. Grigorjeva (su kolege iš Kauno), trečia – Ž. Prakapavičiūtė (su kolege iš Marijampolės).

Artimiausias ir svarbiausias Panevėžio jaunimo startas – gegužės 26-28 d. Trakuose vyksiančiame Lietuvos jaunių ir jaunimo čempionate.

Čia paaiškės šių amžiaus kategorijų rinktinės sudėtys, kurios atstovaus mūsų šaliai Serbijoje vyksiančiose Europos jaunių ir jaunimo pirmenybėse.

Vasarą perspektyviausias BKI jaunimas turės šansų startuoti pasaulio čempionate Rumunijoje, Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Vengrijoje, rugsėjį laukia Olimpinių vilčių regata.

V. Vaičikonio nuotr.

Vienvietėse baidarėse – olimpiniai prizininkai

Didžiausia intriga sekmadienį laukė baidarių vienviečių 200 metrų varžybose, kur su Europos čempionato prizininku Ignu Navakausku kovojo Rio de Žaneiro olimpiadoje bronzos medalius dviviete baidare iškovoję Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas. Po Rio olimpiados dviviečių rungtis buvo išbraukta iš žaidynių programos, todėl olimpiniai prizininkai persėdo į vienvietes baidares.

Tituluotų varžovų kovoje pergalę iškovojo I. Navakauskas, jis distanciją įveikė per 35,5 sek. Antrą vietą užėmė Artūras Seja, kuris nuo nugalėtojo atsiliko 0,38 sek.

I. Navakauskas ir A. Seja atstovaus Lietuvos rinktinei pasaulio taurės etapuose Vengrijoje ir Serbijoje ir kovos dėl vienintelio šaliai skiriamo kelialapio į Europos čempionatą.

E. Ramanauskas užėmė trečią vietą, A. Lankas liko penktas.

Dar viena intriguojanti dvikova laukė vienviečių kanojų 200 m distancijoje, kur Henrikas Žustautas pasiekė revanšą prieš Vadimą Korobovą. Europos žaidynių čempionas ir Europos vicečempionas H. Žustautas sprinto distanciją įveikė per 39,58 sek. ir šios distancijos pasaulio rekordininką V. Korobovą aplenkė 0,46 sek.

Šeštadienį vykusiose 1000 m varžybose pergalę iškovojo V. Korobovas. Būtent 1000 m distanciją planuojama įtraukti į olimpiados programą, o 200 m distancijos žaidynių programoje neliks.

Gegužės pabaigoje prasidės pasaulio taurės varžybos. Pirmuose etapuose Vengrijoje ir Serbijoje startuos dvylika Lietuvos baidarininkų ir kanojininkų.

Maratono čempionate

Panevėžiečiai balandžio pabaigoje jėgas pasitikrino Marijampolėje vykusiame Lietuvos maratono čempionate.

Nepalankus oras ir vėjas pareikalavo savo duoklės: varžybų metu apsivertė viena baidarė ir nuskendo, laimei, sportininkė iš Panevėžio atsipirko nebent išgąsčiu ir netikėtomis maudynėmis vėsiame vandenyje. Nepigi baidarė po varžybų buvo ištraukta, nors per šią operaciją ji buvo šiek tiek apgadinta, tačiau sutvarkyta dar galės tarnauti tiek treniruotėse, tiek ir varžybose.

Čia pergalę vienviečių baidarių, berniukų įskaitoje 2500 m nuotolyje iškovojo Joris Pranka, antras liko Edvinas Kuzmianas.

Pergale džiaugėsi ir Gabrielė Srivkinaitė (vienviečių baidarių, mergaičių įsk., 2500 m). Vienviečių baidarių (jaunių įsk.) 5000 m distancijoje nugalėjo Deividas Liukpetris, trečias – Karolis Bružas. Jaunių merginų įskaitoje 5000 m rungtyje antrą vietą užėmė Ala Grigorjeva, trečia – Julija Zaksaitė.

Kanojų 5000 m (jaunių įsk.) rungtyje antras liko J. Papinigis. Vienviečių baidarių jaunučių įskaitoje 5000 m nuotolyje trečią vietą užėmė Emilis Montvila.

Ilgiausioje baidarių 10 km rungtyje trečią vietą užėmė Gytis Vasilenko. Gabrielė Rauckytė taip pat užėmė trečią vietą 5000 m baidarių nuotolyje.