P. Židonio nuotr.

Grėsmės akivaizdoje gausėja gynėjų gretos

Grėsmės akivaizdoje gausėja gynėjų gretos

Kasdieniai vaizdai iš karštuoju pasaulio tašku tapusios Ukrainos gerokai supurtė ir lietuvių mąstymą. Šaulių sąjunga ir Krašto apsaugos savanorių pajėgos pastarosiomis savaitėmis sulaukė kaip niekad daug patriotiškai nusiteikusių naujų narių.

Išmokti valdyti ginklą, perprasti tam tikras taktikas ir gebėti apginti kitus panoro tiek vyrai, tiek moterys, nepaisant amžiaus, išsilavinimo ir statuso. Panevėžietė marketingo vadybininkė Rasa Karvelytė praėjusią savaitę taip pat pateikė prašymą tapti Šaulių sąjungos nare. Rasa sako, kad sprendimo stoti į šaulių gretas nepavadintų spontanišku. Ši mintis galvoje sukosi jau keletą metų.

„Mano artimiausioje aplinkoje, giminėje yra ne vienas, pasiruošęs ginti Lietuvą. Šie pavyzdžiai ir vidinis pasididžiavimas paskatino ir mane ne dvejoti, o imtis veiksmų. A. Smetonos šaulių 5-osios rinktinės vadas Audrius Mordasas klausė, ar nesu tik emocinė šaulė. Mano atsakymas buvo užtikrintas „ne“, – teigė R. Karvelytė.

Kaip tvirtino panevėžietė, ji neabejoja, kad Šaulių sąjunga ne tik praplės žinias, bet ir padės įgyti vertingos gynybos praktikos, taip pat ugdyti asmenybę. Kol kas ji tvarkosi visus dokumentus, reikalingus stojant į Šaulių sąjungą – leidimą įsigyti ginklą, laukia pažymos, kad nėra teista. Kol negali pradėti mokytis, R. Karvelytė laiką išnaudoja kitai prasmingai veiklai – baigė Raudonojo Kryžiaus pirmosios pagalbos mokymus. Tokie, jos manymu, būtų labai naudingi bet kuriam gyventojui.

Kad norinčiųjų įsilieti į šalies gynėjų gretas padaugėjo prasidėjus karui Ukrainoje, patvirtino ir Lietuvos šaulių sąjungos A. Smetonos šaulių 5-osios rinktinės vadas atsargos kapitonas Audrius Mordasas. Jo teigimu, daugelis būsimų šaulių nori turėti ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių, kaip elgtis ekstremaliomis sąlygomis. Dažniausiai šauliais siekia tapti trisdešimtmečiai ir kiek vyresni pilietiški panevėžiečiai.

Visą straipsnį skaitykite kovo 16 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Kontrabandiniu bobuciu ir senuku Vilties 5 name pasienieciu nera, bet yra alkoholines krizes su rusiskais zodelyciais, iskaitant keiksmazodzius.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų