Net per keturias vietas mieste išsibarstę miesto greitosios pagalbos stoties darbuotojai tik prieš mėnesį suėjo po vienu stogu Sietyno gatvėje, buvusiame civilinės saugos pastate.
Antrajame aukšte įsikūrė administracija ir dispečerinė, pirmasis atiduotas važinėjančioms brigadoms.
Anksčiau ilgą laiką stotis veikė išsimėčiusi po visą miestą: Smėlynės gatvėje, Respublikinės Panevėžio ligoninės pašonėje, GMP tarnybos poreikių nebeatitikusiame pastate spaudėsi į iškvietimus vykstančios budinčios brigados ir dalis administracijos, kita jos dalis dirbo Sietyno gatvėje, pagalbos skambučius iš visos Panevėžio apskrities priimančią dispečerinę viename kabinete buvo priglaudusi Priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, o greitosios garažai įsikūrę M. Tiškevičiaus g., Palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės kieme. Pastaruoju metu ir jie tapo nebetinkami naudoti – aukštesni naujieji greitosios automobiliai tiesiog netilpo į senąsias patalpas.
Dabar Sietyno gatvėje GMP stoties garažai, kuriuose kadaise stovėdavo ugniagesių automobiliai, net tik reikiamo dydžio, bet ir šildomi. Stočiai priklauso 9 greitosios automobiliai. Panevėžio GMP stotyje dirba 130 žmonių.
„Darbuotojai pagaliau turi civilizuotas darbo sąlygas: normalius persirengimo kambarius, virtuvę, vaistų skaičiavimo kabinetą, kuriame nebereikia stumdytis, poilsio zonas. Įsivaizduokite, kaip iki šiol 24 kv. m dispečerinėje ištisą parą turėjo dirbti keturi žmonės. Dabar jiems sukurtos darbo vietos 94 kv. m salėje“, – pasakojo R. Ramoškienė.
Patalpas Sietyno gatvėje sutvarkyti ir pritaikyti GMP stoties veiklai užtruko beveik porą metų. Pasak direktorės, įkurtuvių neleido paskubinti įstaigos ribotos finansinės galimybės: didžioji dalis lėšų patalpoms sutvarkyti – iš pačios stoties biudžeto.
„Stingant lėšų darbus teko atlikti dalimis. Dispečerinę į naujas patalpas perkėlėme prieš pusantrų metų, administracija persikraustė prieš metus, o pernai Kūčių išvakarėse perkraustytos ir brigados“, – kalbėjo R. Ramoškienė.
Idėja greitąją perkraustyti į Sietyno g. miesto Savivaldybei gimė žlugus planui rekonstruoti buvusio lopšelio-darželio patalpas Trumpojoje g. Ieškoti kitos vietos imtasi įvertinus, jog planuotos darželio rekonstrukcijos pabaigos nebematyti dėl sumenkusio, o vėliau ir visai nutrūkusio valstybės finansavimo.
Apskaičiuota, kad užbaigti buvusio darželio rekonstrukciją būtų kainavę apie 1,3 mln. Eur. Dviejų aukštų, beveik 1000 kv. m mūrinį pastatą Sietyno g., anksčiau priklausiusį Priešgaisrinei gelbėjimo valdybai, o vėliau perėjusį į Savivaldybės rankas, apšiltinti ir atnaujinti vidaus patalpas atsiėjo perpus pigiau.
Smėlynės gatvėje tuščias likęs GMP pastatas, statytas dar 1938-aisiais, Savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Juknos teigimu, veikiausiai bus ruošiamas parduoti.
„Mūsų tikslas, kad Panevėžyje būtų kuo mažiau nenaudojamų pastatų“, – pabrėžė T. Jukna.
Kitoje Smėlynės g. pusėje uždaryto darželio teritorijoje vietoje planuotos greitosios stoties Savivaldybė numačiusi erdvią automobilių stovėjimo aikštelę. Pasak direktoriaus, šiais metais numatyta parengti jos projektą. Anot T. Juknos, ateityje bus griaunamas ir pats buvusio darželio pastatas.
„Kol kas klausimo dėl šio pastato nespręsime, bet ateityje veikiausiai bus svarstoma dėl jo nugriovimo ir automobilių aikštelės plėtros“, – mano direktorius.
Jo teigimu, tokius planus diktuoja stovėjimo vietų trūkumas Smėlynės gatvėje. Jos gyventojai Savivaldybei yra pateikę skundų dėl prie jų individualių namų rikiuojamų automobilių.
Pasak T. Juknos, gyventojų prašymai apginti nuo automobilių bus teikiami svarstyti Eismo saugumo komisijai, o šioji greičiausiai pasisakys, kad C kategorijos gatvėje, kokiai priklauso Smėlynės g., negali būti neizoliuotų stovėjimo vietų. Direktoriaus nuomone, dėl to veikiausiai bus neišvengiamas sprendimas ir Smėlynės gatvėje įrengti kelio ženklus, draudžiančius stovėti. Tokiu atveju šioje vienoje judriausių Panevėžio gatvių automobilius būtų galima statyti tik įrengtose mokamose vietose.
Komentarai
Su įkurtuvemis 🙂
va čia tai bent, ruošė vietą pastatui, kasė tranšėjas, sodino medžius,investavo, kad galėtų pastatą nugriauti ir įrengti automobilių aikštelę ne miegamam rajone……Geras