Greitieji testai populiarumo Panevėžyje nesulaukė

Greitieji testai populiarumo Panevėžyje nesulaukė

 

Įvairių sektorių darbuotojams suteikiama galimybė atlikti serologinius testus dėl COVID-19 infekcijos didelio susidomėjimo nesulaukė.

Greituosius testus kol kas atliko mažiau nei pusė Panevėžio pedagogų, vaikų teisių apsaugos specialistų bei Žemės ūkio ministerijai pavaldžių įstaigų atstovų.

Visų šių grupių darbuotojai išsitirti dėl koronaviruso greitaisiais serologiniais testais, parodančiais, ar žmogus per paskutinius mėnesius jau buvo užsikrėtęs COVID-19 virusu, pakviesti prieš tris savaites. Tokius tyrimus buvo galima atlikti sveikatos priežiūros ar net pačiose įstaigose nesiregistravus Karštąja koronaviruso linija.

Panevėžys pirmajam kvietimui gavo 1958 greituosius testus, bet iš jų panaudoti tik 780. Iš jų 23 buvo teigiami. Keturiems asmenims po šio tyrimo nurodyta kreiptis į mobilųjį punktą paimti tepinėlį dėl COVID-19.

„Greitieji serologiniai testai, parodantys, ar žmogus yra persirgęs COVID-19, leis įvertinti bendrą epidemiologinę situaciją – tai nėra ankstyva ligos diagnostika“, – pabrėžė Panevėžio miesto savivaldybės Sveikatos poskyrio vedėjas Mindaugas Burba.
Šiuo metu ruošiamasi testuoti kultūros įstaigų, Finansų ir Susisiekimo ministerijai pavaldžių įstaigų darbuotojus, rinkimų komisijų narius bei stebėtojus.

Tyrėsi vangiai

Juozo Balčikonio gimnazijoje atlikti greituosius COVID-19 testus panoro mažiau nei pusė šios įstaigos darbuotojų. Pasak mokyklos direktoriaus Raimondo Dambrausko, vieni pedagogai labai norėjo pasitikrinti, ar nėra jau persirgę plintančia liga, kiti į tokį pasiūlymą pažiūrėjo skeptiškai.

Visi pasitikrinę, vadovo teigimu, jau gavo rezultatus. Jie šioje įstaigoje neviešinami dėl asmens duomenų apsaugos.

„Man būtų buvę naudinga, jei visi pasitikrintų, – bet čia kiekvieno kolegos apsisprendimo reikalas“, – sako direktorius.

Tik pusė darbuotojų greituosius testus sutiko atlikti ir Juozo Miltinio gimnazijoje. Jos direktorius Vytautas Raišys pasidžiaugė, kad visų tyrimų atsakymai buvo neigiami.

Tačiau kolektyvo optimizmą aptemdė šeštadienį pasiekusi žinia, kad dviem šios mokyklos gimnazistams COVID-19 testas buvo teigiamas. Mokiniai, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, turėjo per 100 kontaktų, tad gimnazijai pasiūlyta pagalvoti apie nuotolinį mokymą.

Mokykloje iki spalio 7 ir 8 d. izoliuotos septynios klasės: šešios jų abiturientų, viena – dešimtokų.

„Nuotolinis izoliuotų klasių ugdymas vyks nuo antradienio“, – „Sekundei“ sakė J. Miltinio gimnazijos vadovas.

Virusas plinta

Praėjusį savaitgalį koronavirusas Panevėžyje įsisiūbavo. Nuo penktadienio iki sekmadienio čia nustatyta 14 naujų šios ligos atvejų.

Didelė dalis jų susiję su COVID-19 židiniu tapusia Panevėžyje veikiančia metalo apdirbimo įmone. Vienas susirgimas NVSC specialistams neaiškus – sunku atsekti, kaip šia liga užsikrėtė dar vienos Panevėžio mokyklos darbuotojas.

NVSC Panevėžio departamento bei Panevėžio miesto poliklinikos rugsėjo 27-os dienos duomenimis, Panevėžio mieste koronavirusu sirgo 30 asmenų.

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje nuo COVID-19 gydomi 8 pacientai, iš jų du – reanimacijos skyriuje.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų