P. Židonio nuotr.

Greiti ir įsiutę – miesto gatvėmis

Greiti ir įsiutę – miesto gatvėmis

Skaitytojo pasiūlyta tema

Didžiulis greitis, kriokiantys duslintuvai, cypiančios padangos, adrenalinas, persipynęs su azarto kvapu, ir iš lovų kurtinančio garso verčiami gyventojai – tai ne kokio veiksmo filmo siužetas, o Panevėžio naktinis gyvenimas.

Jaunimo pasilakstymai automobiliais ar motociklais gatvėmis perpildė panevėžiečių kantrybės taurę – skundais užpilta policija ėmėsi gaudyti nakties lakstūnus.

Panevėžio centre esančioje Katedros gatvėje gyvenančio Daivo Malinausko teigimu, nežabojamos jaunuolių šėlionės automobiliais ar motociklais kuria nuomonę, kad Aukštaitijos sostinėje chuliganizmas yra toleruojamas.

Pasak panevėžiečio, jau penktadienio vakarą prasideda lenktynės pagrindinėmis miesto gatvėmis. Jaunuoliai, dažniausiai automobiliais su nupjautais duslintuvais, kad būtų keliamas kuo didesnis garsas, iš Klaipėdos gatvės galo iki centro J. Basanavičiaus, Elektros, Vasario 16-osios gatvėmis iki „Cido“ arenos, tuomet Parko ar Nemuno gatvėmis vėl tuo pačiu maršrutu „kursuoja“ iki pat išnaktų.

Kurtinantį automobilių gausmą priversti kentėti ir Katedros bei aplinkinių gatvių gyventojai.

„Jau norėjau skambinti policijai, kai pro mano paties automobilį Klaipėdos gatvėje kaip pro stovintį apie 150 kilometrų per valandą greičiu pralėkė motociklininkai.“

D. Malinauskas

„Miesto centras savaitgalio vakarais tikrai gyvas, bet Elektros, Vasario 16-osios ir aplinkinėmis gatvėmis automobiliai laksto tikrai didesniu nei šimto kilometrų per valandą greičiu, nors čia gyvenamoji zona. Kilometro spinduliu aplink centrą girdėti riaumojantys automobiliai, bet policijos niekad nesimato“, – stebisi D. Malinauskas.

Iš Katedros gatvės kone kasdien pėstute keliaudamas į sporto klubą Kranto gatvėje, Daivas atkreipė dėmesį, kad dažniausiai triukšmadariai sėdi prie BMW markės automobilių.

„Kai pakilo kuro kainos, šiek tiek apmažėjo lakstymas, tačiau pastarosios savaitės – kažkas baisaus. Kaip tik vakaras, taip ir griaudėja. Gal čia iš rajono privažiuoja jaunuolių su senais BMW ir taip linksminasi? Nors pagrindinėse gatvėse šviesoforas ant šviesoforo, tačiau jie sugeba išvystyti tokį greitį, kad baisu“, – jaunuomenės atrakcijos nesuvokiamos D. Malinauskui.

Beda pirštu į policiją

Pasak Daivo, lenktynių trasomis verčiamos miesto gatvės, kur išvystomi greičiai viršija protingumo ribas, ratuotiems jaunuoliams tėra pramoga, nors toks nebaudžiamumas gali atvesti prie labai skaudžių nelaimių.

„Jau norėjau skambinti policijai, kai pro mano paties automobilį Klaipėdos gatvėje kaip pro stovintį apie 150 kilometrų per valandą greičiu pralėkė motociklininkai. Bet kol policija sureaguotų, jų jau ir pėdos būtų ataušusios. Reikia staigios reakcijos, policijos ekipažai bent savaitgaliais turėtų ištisai patruliuoti mieste. Prasidės rugsėjis, sugrįš iš po vasaros atostogų studentai ir moksleiviai. Jeigu policija nieko nedarys, iki nelaimės bus tik vienas žingsnis“, – mano D. Malinauskas.

Jaučiasi įkaitais

Neapsikentusi nuolatinio naktinio duslintuvų griaudėjimo, J. Basanavičiaus gatvėje, autobusų stoties pašonėje gyvenanti panevėžietė šią savaitę kreipėsi į epoliciją, kad ši imtųsi priemonių triukšmadariams pažaboti.

Pasak pavardės nenorėjusios viešinti Simonos, automobiliai riaumoja kone kasdien, ypač savaitgaliais, maždaug nuo 21 val. iki gilios nakties. Dėl didžiulio triukšmo buto langų ji negali atverti net karštomis vasaros naktimis.

„Mieste pristatyta daugybė kamerų, bet policija nemato, kokiais didžiuliais greičiais naktimis lakstoma? Tegul tuomet stato trikojus. Gal kai tiems lenktynininkams ims plaukti solidžios baudos, dings noras lakstyti. Pikta, kad keli greičio fanatikai įkaitais gali laikyti pusę miesto“, – kalbėjo Simona.

Gyvenantieji prie pagrindinių miesto gatvių jaučiasi tapę greičio ir triukšmo mėgėjų įkaitais. P. Židonio nuotr.

Per dvi valandas – rekordas

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Jukniūtė tvirtino, kad pareigūnams puikiai žinoma ratuotų triukšmadarių keliama problema. Skundų dėl riaumojančių automobilių policija nuolat gauna iš Klaipėdos, Savitiškio, Vasario 16-osios, Elektros, J. Basanavičiaus gatvių gyventojų.

Pasak O. Jukniūtės, beveik visais atvejais skundų turinys toks pat – naktimis dideliu greičiu lakstantys automobiliai, dažnu atveju triukšmo šaltinis būna duslintuvai ar garsiai leidžiama muzika.

„Policija nuolat vykdo tikrinimus, bet visuomenė apie juos nėra informuojama. Pastaruoju metu gyventojų skundų dėl keliamo triukšmo naktimis itin padaugėjo, todėl praėjusį savaitgalį surengtas neplanuotas reidas“, – kalbėjo policijos atstovė.

Šio patikrinimo rezultatai nustebino ir pačius pareigūnus. Liepos 21-osios naktį patruliams patikrinus Elektros, Vasario 16-osios gatvėse transporto priemonių greitį, vos per 2 val. buvo nustatyta 17 pažeidėjų, leistiną greitį viršijusių daugiau nei 25 km/val. Iš jų dviem vairuotojams mėnesiui atimta teisė vairuoti – jie greitį viršijo daugiau nei 50 km/val.

„Patruliuojantys pareigūnai greitai pastebimi. Kiek sunkiau pamatomi stacionarūs greičio matuokliai, jie dedami skirtingose vietose. Su greitį viršijančiais ir triukšmą keliančiais triukšmadariais policija kovoja nuolat, tik ne visada apie tai yra pranešama“, – sakė O. Jukniūtė.

Policija tvirtina, kad tokie reidai bus rengiami nuolat.

Policijos surengto naktinio reido rezultatai nustebino ir pačius pareigūnus. P. Židonio nuotr.

Galvos skausmas miestui

Nuo ratuoto jaunimo keliamo triukšmo panevėžiečiai kenčia jau ne vienerius metus.

Pernai dėl nelegalių diskotekų iš automobilių skundais įvairias institucijas buvo užvertę vakarinės miesto dalies gyventojai.

Panevėžiečiai piktinosi, kad prekybos centro „RYO“ stovėjimo aikštelę, kai duris užveria parduotuvės ir restoranai, okupuoja jaunimas ir rengia čia tokius pasilinksminimus, kad „bumčikai“ girdėti ir aplinkinių gatvių daugiabučiuose.

Triukšmadariams ne kartą buvo kviečiami pareigūnai, tačiau šiems atvykus muzika trumpam nutildavo. Greitį ir trankią muziką mėgstantys jaunuoliai arba išsilakstydavo, arba mašinose sėdėdavo kaip pelės po šluota.

Su naktimis pašėlti mėgstančiu jaunimu ne vienerius metus kovojo ne tik prekybos centras „RYO“, bet ir šalia esantis „Babilonas“. Per vykstančias nelegalias automobilių lenktynes ne kartą nukentėjo prekybos centrų turtas, buvo apgadintos sienos, virto apšvietimo stulpai.

Prieš kelerius metus dėl trankios muzikos, sportinių automobilių gausmo, kalnų tuščių alaus skardinių ir saulėgrąžų lukštų bei nuorūkų skundėsi K. Naruševičiaus ir Klaipėdos gatvių gale, už prekybos centro „Babilonas“ besikuriančio kvartalo naujakuriai.

Jie lengviau atsikvėpė, kai buvo įrengti greičio ribojimo kalneliai. Tuomet adrenalino ištroškęs jaunimas persikėlė į J. Janonio gatvės galą greta laisvosios ekonominės zonos. Galiausiai okupavo traukinių stoties aikštelę S. Kerbedžio gatvėje. Tačiau dėl nuolatinių gyventojų skundų buvo iš ten išprašyti – pastatytas eismo ribojimo ženklas.

Komentarai

  • Apsiverk dabar turbut mokykloj musamas buvai

  • Pažiūrėkit į Panevėžio policijos ir kelių policijos vadus – stagnacija, gal laikas jaunimui užleisti vietas.

    • Atsakyti
    • silta vieta, sedi gauni pencija gauni alga nesvarbu kad jau atsilupes nuo sedejimo 30metu.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų