P. Židonio nuotr.

„Grauduvos“ ant prekystalio dėti nenori

„Grauduvos“ ant prekystalio dėti nenori

Jau artimiausiame Panevėžio tarybos posėdyje bus svarstomas laidojimo įmonės „Grauduva“ smulkiosios akcininkės – sostinės įmonės „Revco1“ pasiūlymas jai parduoti Savivaldybei priklausantį pagrindinį akcijų paketą.

Už „Grauduvą“ siūlantys apie 700 tūkst. eurų verslininkai veikiausiai nieko nepeš. Savivaldybės administracija politikams siūlys neparduoti laidojimo bendrovės.

Verslininkai neslepia nusivylimo ir tikina, esą tokios geros galimybės parduoti „Grauduvos“ akcijas gali ir nebebūti, mat jau netrukus į laidojimo paslaugų verslą Panevėžyje įsilies naujas žaidėjas.

Laidojimo paslaugas teikianti „Grauduva“ išskirtinė tuo, kad pagrindinį jos akcijų paketą – 70 proc. – valdo miesto Savivaldybė. Taigi reguliuoja ir savo įmonės teikiamų paslaugų kainas, todėl iš esmės lemia šių paslaugų kainodarą visame mieste.

Miesto plėtros skyriaus vadovo Jokūbo Leipaus teigimu, savivaldybių turimų įmonių krepšeliai dažnai būna istoriniai – tokios įmonės buvo įkurtos tenkinti savivaldos poreikius, bet ilgainiui jų funkcijos ir paskirtis keitėsi.

Būtent tokia ir yra „Grauduva“. Dar 1976 metais statyti laidojimo namai tuomet priklausė Panevėžio valstybinei paslaugų įmonei „Buitis“.

„Grauduva“ jie tapo 1995-aisiais, kai didžioji akcijų dalis, t. y. daugiau nei du trečdaliai, atiteko Savivaldybei, o likusias išsipirko tuomečiai laidojimo namų darbuotojai.

Kadangi bendrovė ne tik sėkmingai veikia be jokių subsidijų ar kitų finansinių injekcijų, bet ir papildo miesto biudžetą, pasak J. Leipaus, ją parduoti būtų neprotinga.

Visą straipsnį skaitykite vasario 8 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje. Prenumeruoti galite https://prenumerata.sekunde.lt/ – yra ir PDF formatu.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų