Asociatyvi „Sekundės“ archyvo nuotr.

Grasinęs nužudyti užpuolikas žaibiškai sučiuptas

Grasinęs nužudyti užpuolikas žaibiškai sučiuptas

Panevėžio rajono gyventojas, naktį įsibrovęs pas buvusią draugę ir grasinęs su ja susidoroti, tikrai nesitikėjo, kad vos po paros prokurorė jau perduos jo bylą teismui, prašydama jam skirti mėnesį arešto.

Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorė Dalia Styrienė kreipėsi į Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmus, prašydama nubausti pusamžį Panevėžio rajono gyventoją dėl grasinimo nužudyti ar sunkiai sutrikdyti sveikatą bei neteisėto asmens būsto neliečiamumo pažeidimo.  Prokurorė surašė pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju užsakymu per itin trumpą laiką – nuo nusikaltimo praėjus šiek tiek daugiau nei parai.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato tyrėjai.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad Panevėžio rajone gyvenantis J. B. gruodžio 17-osios naktį, apie 2 val., per langą įsibrovė į buvusios sugyventinės namus.

Prižadinęs moterį iš miego, kaltinamasis jai grasino žirklėmis bei peiliu ir žadėjo nužudyti. Išsigandusi moteris sugebėjo iš namų pabėgti ir iškviesti policiją, todėl įsibrovėlis netrukus buvo sulaikytas.

Pasak prokurorės D. Styrienės, J. B. savo kaltę pripažįsta visiškai ir gailisi. Tačiau jo kaltę sunkina tai, kad vyras šią nusikalstamą veiką padarė būdamas neblaivus ir jau anksčiau teistas dėl smurto prieš tą pačią moterį.

Itin greitai nustačius visas bylos aplinkybes, prokurorė D. Styrienė kreipėsi į teismą, prašydama procesą užbaigti baudžiamuoju įsakymu ir J. B. skirti 30 parų arešto. Jei per 7 darbo dienas nuo prokurorės kreipimosi į teismą nukentėjusioji neparašys skundo, teismas spręs, ar patenkinti prokurorės pareiškimą. Iki to laiko kaltinamajam yra skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti bei draudžiama artintis prie nukentėjusiosios.

„Tokiu atveju, kai bylos aplinkybės aiškios, galima sutaupyti pareigūnų bei proceso dalyvių laiką bei valstybės lėšas greitai atliekant visus būtinus ikiteisminio tyrimo veiksmus ir kreipiantis į teismą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju procesu, nerengiant teisminio nagrinėjimo“, – sakė prokurorė D. Styrienė.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų