„Grandinėlė“ – koncertų ir festivalių sūkuryje

„Grandinėlė“ – koncertų ir festivalių sūkuryje

Panevėžio bendruomenių rūmų vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių ansambliui „Grandinėlė“ (meno vadovė Zita Rimkuvienė)  2017-ieji metai įsimins ne tik kaip Tautinio kostiumo metai, dėl ansamblio veiklos 25-mečio koncerto, bet ir dėl daugybės kitų svarbių renginių bei tarptautinių šokių festivalių.

Gegužės  viduryje „Grandinėlės“ jaunučių grupė dalyvavo  IV tarptautiniame šokių festivalyje Dagdoje (Latvija). Birželį vaikų grupė drauge su Panevėžio rajono Naujamiesčio vaikų liaudiškų muzikos instrumentų orkestru „Žilvitis“ (vadovai Asta ir Audrius Derviniai) išvyko į koncertinę kelionę į Šiaurės Italiją. Pjemonto Italijos lietuvių bendruomenės kvietimu surengė koncertus Gaglianiko, Bjelos provincijoje, dalyvavo šv. Mišiose  viename iš seniausių  Italijos vienuolynų Oropoje, įsikūrusiame 1,5 km aukštyje.  Vienuolyno muziejuje paliko lietuvišką iš siūlų nunertą prakartėlę.

Savaitę trukusią koncertinę kelionę vainikavo Rasos šventė Gaglianiko lietuvių bendruomenės koncerte bei draugystės koncertas Vienoje, surengtas Austrijos lietuvių bendruomenės.

Rugpjūčio pradžioje ansamblio „Grandinėlė“ jaunimo grupė dalyvavo  47-ajame tarptautiniame šokių festivalyje Centrinėje Italijoje, Apiro miestelyje, kur koncertines programas stebėjo  ir vertino tarptautinės meno organizacijos C.I.O.F.F. komisija.

Be paradų, koncertų ir kitų atrakcijų (maudynių atvirame vandens baseine ir išvykų) kas vakarą buvo mokomasi kitų tautų šokių, o per festivalio uždarymą drauge visos grupės pašoko išmoktus šokius, grojant visų 7 šalių (Italijos, Brazilijos, Čilės, Indonezijos, Vengrijos, Rusijos ir Lietuvos) muzikantams.

Festivalis, prasidėjęs susipažinimo vakaru bei visų šalių prisistatymu Apiro miestelio parko estradoje, tęsėsi visą savaitę. Visi dalyviai drauge gyveno, repetavo, keliavo bei koncertavo.

Festivalio metu buvo surengti koncertai, suskirstyti po dvi šalis. Kiekviena grupė rodė 50 min. programą. „Grandinėlės“ šokėjams teko koncertuoti su egzotiškosios Čilės šokėjais. Lietuviški piemenų šokiai ir vestuvinė programa ryškiai skyrėsi nuo indėniškų čiliečių šokių, atskleidė skirtingas kultūras.

Festivalio savaitė neprailgo. Kasdien vyko repeticijos ir koncertai po Italijos regioną, skirtingų šalių maisto pristatymai, šv. Mišios po atviru dangumi, delegacijų vadovus priėmė Apiro miestelio meras. Šokėjai galėjo pasipliuškenti Adrijos jūros bangose, aplankyti San Mariną, Veneciją, o grįžtant į namus ir Austrijos sostinę Vieną.

Susidraugavę su kitų šalių jaunimu ir gavę kvietimą 2018 metais atvykti į tarptautinį šokių festivalį Brazilijoje, „Grandinėlės“ šokėjai laimingi sugrįžo į Panevėžį.

Šis festivalis ansamblio metraštyje įrašytas 102-as  ir daugeliui „Grandinėlės“ jaunimo grupės bei „Žilvičio“ orkestro muzikantų buvo paskutinis. Dalis jų rugsėjį jau tapo Lietuvos ir užsienio aukštųjų mokyklų studentais ir toliau šoks studentiškuose šokių kolektyvuose.

Koncertinį sezoną „Grandinėlės“ šokėjai baigė gana sėkmingai, o naują dvidešimt šeštąjį pradės koncertais Panevėžio miesto 514-ojo gimtadienio renginiuose, VII ajame tarptautiniame šokių ir muzikos festivalyje „Prie Nevėžio“, kuris vyks Panevėžyje per miesto dienas bei Aukštaitijos parodoje „Expo“ 2017“ rugsėjo 22–24 d. „Cido“ arenoje.

Ansamblio meno vadovė ir baletmeisterė Zita Rimkuvienė tikisi, kad rugsėjį kolektyvo gretas papildys nauji nariai, o senbuviai tęs tradicijas, toliau rašys ansamblio metraštį bei sėkmingai pasirengs 2018 metų dainų šventei „Vardan tos…“, skirtai Lietuvos Nepriklausomybės 100-mečiui.

Galerija

Komentarai

  • Nuostabu…

  • Stiprybės, Zita. Tiek energijos ir jėgų atiduoda šis žmogus šiam kolektyvui. Didžiausia pagarba.

  • Šaunuoliai, puikus kolektyvas nešantis džiaugsmą, gėrį, šilumą, palaimą. Ačiū šio kolektyvo dalyviams ir vadovams!

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų