DELFI nuotr.

GPM galima bus remti tik nevyriausybines organizacijas

GPM galima bus remti tik nevyriausybines organizacijas

Seimas antradienį po svarstymo pritarė iniciatyvai 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio (GPM) paramą leisti skirti tik nevyriausybinėms organizacijoms ir profesinėms sąjungoms.

Už liberalo Andriaus Bagdono teiktas Labdaros ir paramos įstatymo pataisas balsavo 71 Seimo narys, 13 balsavo prieš, dar 24 – susilaikė.

Pasak A. Bagdono, projektu siekiama, kad 1,2 proc. jau sumokėto gyventojų pajamų mokesčio gautų tik nevyriausybinis sektorius. Parlamentaro teigimu, dabar 1,2 proc. GPM gyventojai kaip paramą gali skirti ir valstybinėms ar savivaldybių organizacijoms, kurios jau finansuojamos mokesčių mokėtojų.

„Arba, kitaip tariant, iš biudžeto lėšų. Dar 2009 metais Valstybės kontrolė nustatė, kad tokia praktika remti biudžetines įstaigas yra ydinga, nes tuomet pats paramos gavėjo statusas praranda esmę“, – Seimo pranešime spaudai cituojamas A. Bagdonas.

Anot liberalo, nė vienoje Europos Sąjungos šalyje panašaus finansavimo negauna jokios nei biudžetinės, nei nuo savivaldybių priklausomos organizacijos. Siūloma, kad biudžetinės organizacijos tokios paramos nebegautų, o paramos gavėjais galėtų būti nevyriausybinės organizacijos, kaip jos apibrėžtos Nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatyme, profesinės sąjungos arba profesinių sąjungų susivienijimai.

Siūloma, kad pataisos įsigaliotų 2025 m. sausio 1 d.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų