Globotinei – laidu per kojas

Globotinei – laidu per kojas

Globėjų šeimoje Panevėžio rajone auganti nepilnametė buvo paauklėta laidu per kojas.

Kaip praneša Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, paskutinę metų dieną 52-ejų globėja 15-metei globotinei sudavė per kojas ausinių laidu.

Pradėtas tyrimas dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyriaus specialistės Rūtos Karčiauskienės teigimu, gruodžio 31-ąją vaikų teisių gynėjai, reaguodami į gautą pranešimą dėl galimai netinkamos globojamų vaikų priežiūros, vyko į šeimą vertinti situacijos. Specialistai bendravo su globojamais vaikas, išklausė jų nuomones. Tuomet, pasak R. Karčiauskienės, ir paaiškėjo, kad prieš vieną iš vaikų anksčiau galimai buvo smurtaujama. Anot tarnybos specialistės, prieš nepilnametę galimai smurtavo ne vaikų globėja, kaip praneša policija, o pažįstamas suaugęs asmuo – ne šeimos narys.

„Vaikams užtikrinta saugi aplinka. Vaikų teisių gynėjai kreipsis į Panevėžio rajono globos centrą dėl pagalbos globėjui ir globotiniams organizavimo“, – teigė R. Karčiauskienė.

Anot jos, šioje šeimoje globojami vaikai auga nuo kūdikystės.

R. Karčiauskienės teigimu, kartą per metus tarnybos specialistai aplanko visus globojamus vaikus ir atlieka globos peržiūras. Ši šeima buvo lankyta gegužės pabaigoje, bendrauta su vaikais.

„Jokių nusiskundimų vaikai neturėjo, vaiko teisių pažeidimų nustatyta nebuvo“, – tvirtino specialistė.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų