„Delfi“ nuotr.

Globėjams duos daugiau pinigų

Globėjams duos daugiau pinigų

Nuo kitų metų globėjams Panevėžio rajone veriasi viltis gauti daugiau pinigų už priglaustus biologinėse šeimose šilumos neturėjusius vaikus. Globėjus finansiškai remia jau daugelis šalies savivaldybių, o kai kuriose pagalbos pinigų sumos – gana solidžios.

Svarstys dėl paramos

Panevėžio rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos Virginijos Savickienės teigimu, Tarybai patvirtinus naują tvarką, globėjai ir šeimynos už kiekvieną vaiką kas mėnesį gautų papildomai po 76 eurus. Ši parama būtų skiriama už vaiką iki 18 metų ir vyresnį, jei pastarasis mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, bet ne ilgiau, nei sukaks 21 metai. Šie pinigai turės būti naudojami globojamo vaiko poreikiams tenkinti: ugdymui, lavinimui, sveikatos priežiūrai, užimtumui, drabužiams ir kitoms vaiko reikmėms.

„Iki šiol rajono Savivaldybė nemoka pagalbos pinigų. Globėjai gauna tik tai, kas numatyta valstybės“, – sako V. Savickienė.

Nuo keliasdešimties eurų iki kelių šimtų

Dabar globėjams valstybė moka 152 eurų globos (rūpybos) išmoką, 152 eurų tikslinį priedą bei vaiko pinigus – 50 eurų.

Tačiau įstatyme numatyta, kad Savivaldybė gali prisidėti finansiškai ir pati.

V. Savickienės teigimu, yra savivaldybių, globėjams kas mėnesį mokančių 152 eurus, yra ir pridedančių 76 ar 38 eurus, o Alytaus miesto savivaldybė globėjus paremia 494 eurais per mėnesį. Paprastai savivaldybių mokamos sumos priklauso nuo vaikų amžiaus, skaičiaus ar kitų kriterijų.

Panevėžio rajonas iš savo kišenės globėjų iki šiol nerėmė, nors, pasak V. Savickienės, girdima, kad jiems trūksta lėšų, ypač, jei globotinis turi specialiųjų poreikių.

Rajono savivaldybės paskaičiuota suma – 76 eurai – yra tokia, kad, vedėjos teigimu, nebūtų per didelis finansinis krūvis biudžetui, tačiau ateityje ją visada bus galima peržiūrėti.

Rengiasi ir miestas

Rugsėjo 1 dienos duomenimis, Panevėžio rajone 53 globėjai yra priglaudę 71 tėvų globos netekusį vaiką. Be to, dar trys budintys globėjai prižiūrėjo 4 vaikus, o Grigaliūnų šeimyna globojo 11 vaikų. Šie duomenys, pasak V. Savickienės, kasdien kinta.

Paskaičiuota, kad už vieną tėvų globos netekusį vaiką jo globėjui (rūpintojui), kiekvieną mėnesį mokama 76 eurų išmoka per metus sudarytų 912 eurų. 86 vaikams, tai yra tiek, kiek buvo rugsėjo 1-ąją, reikėtų kone 78,5 tūkst. eurų. Šie pinigai būtų mokami iš Savivaldybės lėšų.

Panevėžio miesto savivaldybė irgi rengiasi panašiai tvarkai. Pasak jos Socialinių reikalų skyriaus vedėjos Audronės Grainienės, pagalbos pinigai anksčiau buvo mokami ir mieste, tačiau valstybei nustačius tikslinį globos priedą globėjui, to atsisakyta. Dabar Savivaldybė vėl svarsto paremti globėjus. Tiesa, naujoji tvarka, kaip planuojama, apimtų ne vien juos. Dabar turėtų būti akcentuojamas vaikų amžius – globojantys vyresniuosius gautų didesnę išmoką. Įtakos globėjams mokamai sumai greičiausiai turės ir globojamų vaikų skaičius.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų