„Globalus Panevėžys“ turi dar vieną ambasadorę

„Globalus Panevėžys“ turi dar vieną ambasadorę

Savivaldybė tęsia projektą „Globalus Panevėžys“ ir pristato projekto ambasadorę – tai Kavano mieste (Airija) gyvenanti 42 m. Donata Simonaitienė.

D. Simonaitienė gimė ir augo Panevėžyje. Lankė „Skaistakalnio“ vidurinę mokyklą, Vilniaus universitete įgijo lietuvių filologijos bakalauro, Šiaulių universitete – literatūrologijos magistro laipsnį.

Vienoje Panevėžio mokyklų dirbo lietuvių kalbos mokytoja, vyras – „Ekrano“ gamykloje. Prieš daugiau nei 15 metų gavęs draugo pasiūlymą moters sutuoktinis išvyko padirbėti į Airiją. Po metų su pusantrų metų sūneliu svetur išvyko ir pati D. Simonaitienė. Šeima ilgai gyventi Airijoje neplanavo, tačiau gyvenimui pakrypus kita linkme, nuspręsta likti šioje šalyje.

„Kad ir kur gyvenčiau ir dirbčiau, Panevėžys visada buvo ir bus mano gimtasis miestas, mano pradžių pradžia, juk čia gimiau ir augau. Tad ir organizuodama mūsų mokiniams stovyklas Lietuvoje visada pradedu nuo pažinties su Panevėžiu. Didžiuojuosi savo šaknimis ir taip skatinu mokinius domėtis savo kilme, jų tėvų ir senelių gimtosiomis vietomis. Juk mūsų kilmė yra mūsų asmenybės dalis“, – sako D. Simonaitienė.

Panevėžietė Airijoje ilgą laiką dirbo parduotuvės vadybininke, pastaruosius kelerius metus dėsto anglų kalbą suaugusiųjų mokymo centre. Aktyviai moteriai teko imtis ir dar vienos veiklos – prisidėti prie lietuviškos mokyklos kolektyvo mokant lietuvių vaikus gimtosios kalbos. Ilgainiui į savo rankas panevėžietė perėmė lituanistinės mokyklos „Gintarėlis“ vadovavimo vairą ir tą sėkmingai daro jau 11 metų.

Kasmet šioje mokykloje mokosi apie 50–70 mokinių nuo 4 iki 18 metų. Pamokos vyksta tik šeštadieniais, po 4 valandas, kasmet yra laikomi Nacionalinio egzaminų centro parengti standartizuoti testai, vaikai ruošiami lietuvių kalbos egzaminui Airijoje. Mokykla tapo lietuvių kalbos lygio nustatymo egzamino laikymo centru, tad vaikai iš visų Airijos mokyklų gali atvykti pasitikrinti savo žinių. Lituanistinė mokykla dalyvauja įvairiuose projektuose, kuriuos organizuoja Lietuvos ar užsienio lituanistinės mokyklos. Jau trečius metus iš eilės kartu su įvairiomis Lietuvos mokyklomis, Panevėžio socialinių paslaugų centru, bendradarbiaudamas su mūsų šalies Švietimo, mokslo ir sporto ministerija „Gintarėlis“ organizuoja mokinių mainų stovyklą „Lietuva+Airija=Aš“. Čia tyrinėjama Lietuva, domimasi jos istorija, kultūra ir gamta. Rudenį nauji draugai savo ruožtu pakviečiami atvykti į Airiją.

„Ir mes, pasaulio panevėžiečiai, be galo džiaugiamės mūsų miesto įsitraukimu į Globalios Lietuvos projektą, nes dauguma išvykusiųjų tikrai nenutraukia ryšių su gimtine, o jei ir sugalvoja sugrįžti į Lietuvą, tai renkasi tą miestą, iš kur išvyko. Tad šis projektas yra ir kvietimas, ir raktas nuo gimtojo miesto durų“, – teigia D. Simonaitienė.

„Globalus Panevėžys“ – projektas, skirtas suburti po pasaulio šalis išsibarsčiusių panevėžiečių bendruomenę, palaikant ryšius. Juo siekiama simboliškai išplėsti šalies regionų ribas, integruojant išvykusius tautiečius į gimtojo miesto gyvenimą, suteikiant galimybę prisidėti kuriant miesto ekonominę gerovę. Į užsienį išvyko jūsų vaikai, artimieji, giminaičiai? Pakvieskite, pasiūlykite susiburti į globalių panevėžiečių bendruomenę. Daugiau informacijos – globalus.panevezys.lt, „Facebook“ profilyje „Globalūs Panevėžiečiai“.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų