Donata Simonaitienė (trečia iš kairės)

„Globalaus Panevėžio“ ambasadorei D. Simonaitienei – garbingas apdovanojimas

„Globalaus Panevėžio“ ambasadorei D. Simonaitienei – garbingas apdovanojimas

Penktadienį Užsienio reikalų ministerijoje vyko diskusija „Kodėl Lietuvai svarbios lituanistinės mokyklos užsienyje?“, kurioje dalyvavo diasporos, neformaliojo švietimo, akademinio pasaulio atstovai bei politikai. Renginio metu garbės ženklu ,,Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“ buvo pagerbtas Lietuvių fondas (JAV) ir nusipelnę lituanistinio ugdymo organizatoriai bei mokytojai. Pagerbtųjų gretose – ir projekto „Globalus Panevėžys“ ambasadorė Airijoje Donata Simonaitienė.

Garbės ženklo medaliu už ypatingus nuopelnus lituanistiniam švietimui ir lietuvybės puoselėjimui užsienyje apdovanoti 15 neformaliojo švietimo atstovų. Šį medalį atsiėmė ir Kavano (Airija) lituanistinės mokyklos „Gintarėlis“ įkūrėja ir vadovė, Lituanistinių mokyklų asociacijos valdybos narė, projekto „Globalus Panevėžys“ ambasadorė D. Simonaitienė.

D. Simonaitienė pedagoge dirba jau 17 metų, 13 metų dalyvauja lituanistinio švietimo ugdyme, yra lituanistinės mokyklos „Gintarėlis“ Airijos Kavano mieste vadovė. Kasmet šioje mokykloje mokosi apie 50–70 mokinių nuo ketverių iki aštuoniolikos metų. Pamokos vyksta tik šeštadieniais, po 4 valandas,  kasmet yra laikomi Nacionalinio egzaminų centro parengti standartizuoti testai, vaikai ruošiami lietuvių kalbos egzaminui Airijoje. Mokykla tapo lietuvių kalbos lygio nustatymo egzamino laikymo centru, tad vaikai iš visų Airijos mokyklų gali atvykti pasitikrinti savo žinių. Lituanistinė mokykla dalyvauja įvairiuose projektuose, kuriuos organizuoja Lietuvos ar užsienio lituanistinės mokyklos.

Panevėžio miesto savivaldybė įgyvendina projektą „Globalus Panevėžys“. Panevėžys siekia svetur išvykusiuosius informuoti apie naujas iniciatyvas, atliktus darbus, skatinti pačius juos kurti, investuoti, įgyvendinti naujas idėjas. „Globalus Panevėžys“ – tai puikus, sėkmingas projektas, suteikiantis galimybę kiekvienam išvykusiajam ne tik domėtis savo gimtojo miesto naujienomis, bet ir pačiam aktyviai prisidėti, kuriant miesto/šalies gerovę.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų