Glamūrinis interjeras: kaip jį sukurti?

Glamūrinis interjeras: kaip jį sukurti?

Prancūziškas žodis „glamour“, įsitvirtinęs anglų kalboje, dabar reiškia tai, kas spindi ir išsiskiria kerinčiu grožiu. Glamūrinis interjeras yra puošnus, ekstravagantiškas dizaino stilius, kuriame dera grožis ir funkcionalumas. Demonstratyvi prabanga ir garsūs prekių ženklai tik keletas šio interjero bruožų. Intriguoja sužinoti daugiau apie šį prabangų stilių? Jei taip – šis straipsnis kaip tik jums.

Kokia šio interjero istorija?

Glamūrą XX a. pirmoje pusėje išpopuliarino šou verslas, Holivudo blizgesys, grandioziniai vakarėliai – viskas, kas įkūnijo prabangą ir mėgavimąsi gyvenimu. Tviskantys sietynai ir minkšti baldai karaliavo kiekvienoje patalpoje. Sofa, pufas, fotelis, kušetė – tik dalis minkštų baldų, vyravusių (ir tebevyraujančių) šiame interjere. Kuo daugiau minkštumo, tuo geriau.

Kuo pasižymi glamūrinis interjero stilius?

Glamūrinis interjeras yra eklektiškas, jame susimaišo klasika ir modernumas. Metalas yra neatsiejamas nuo šio stiliaus. Pavyzdžiui, glamūriniame interjere puikiai tinka staliukas su metalinėmis kojomis ar veidrodis su metaliniu rėmu. Blizgūs metaliniai paviršiai atrodo prabangiai, suteikia erdvei spindesio, taip sukuriamas veidrodinių paviršių efektas. Pastarieji taip pat neatsiejama glamūrinio stiliaus dalis.

Veidrodžiai

Nesuklysite, jeigu tokiame interjere pastatysite veidrodinio paviršiaus baldus. Tai gali būti naktinės spintelės miegamajame arba kavos staliukai svetainėje. Be jokios abejonės, būtini ir pakabinami veidrodžiai. Dažnai jie turi įmantrius rėmus (metalas čia taip pat naudojamas) arba yra išgraviruoti.

Spalvos

Glamūrinis interjeras dažnai būna arba šviesus, arba tamsus. Jame paprastai naudojama juodos, baltos ir pilkos spalvų paletė, kartais – violetiniai ir rudi tonai. Paprastos spalvos leidžia baldams ir kitoms detalėms labiau išsiskirti. Galima sakyti, kad kokybė tokiame interjere spindi supaprastintais atspalviais.

Taigi jei jus žavi demonstratyvi prabanga ir akinamas spindesys, atsaini elegancija ir ryškaus dekoro kerai – galite remtis glamūrinio interjero stiliaus idėjomis. Įsirengę tokio interjero namus, tikrai paliksite nesusakomą įspūdį kiekvienam savo svečiui. Panirę į glamūrinio stiliaus įvairovę, pamatysite, jog nereikia važiuoti į Holivudą.  Pasaulinio lygio interjerą galite įsirengti savo namuose, įsigiję lietuviškus baldus!

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų