Girtas panevėžietis Kėdainių policininkams triskart siūlė kyšį

Girtas panevėžietis Kėdainių policininkams triskart siūlė kyšį

Vairavęs girtas ir kyšį policijos pareigūnams brukęs panevėžietis užsidirbo baudą, teistumą ir neteko automobilio.

Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmai 35-erių metų Panevėžio rajono gyventojui M. S. skyrė 5000 Eur baudą, teisių atėmimą 1 metams ir 3 mėnesiams bei automobilio konfiskavimą. Teisiamasis sutiko su bausme, tačiau prašė baudos mokėjimą išdėstyti dalimis. Toks jo prašymas patenkintas – 5000 eurų turės sumokėti per 18 mėnesių.

Teismas nustatė, kad pernai, gruodžio 17–ąją, apie 21.30 val., M. S. Kėdainiuose, Sodų gatvėje, vairavo automobilį girtas. Jam buvo nustatytas 2,34 prom. girtumas. Sustabdytas policijos pareigūnų, panevėžietis už tai, kad būtų paleistas, ištraukęs iš piniginės 200 Eur, juos kišo patruliams, o šiems nepaėmus, pasiūlė 300 Eur kyšį. Nesulaukęs malonės, jau sėdėdamas policijos pareigūnų tarnybiniame automobilyje, dar kartą pasiūlė kyšį, tik šįkart jau gerokai solidesnį – 2 000 eurų. Tokiu būdu pažeidėjas ketino papirkti Kėdainių rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiuosius patrulius.

M.S. kaltu prisipažino, parodė, kad vienas išgėrė 0,5 litro talpos degtinės. Nuo išgerto alkoholio kiekio apsvaigo.

„Žinojo, kad vairuoti neblaiviam negalima, tačiau buvo per girtas, kad priimtų protingą sprendimą. Tikėjosi, kad nebus sustabdytas policijos pareigūnų“, – rašoma teismo baudžiamajame įsakyme.

Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgė į tai, kad padarytas nesunkus ir apysunkis nusikaltimai. Kaltinamojo atsakomybę lengvino aplinkybė, kad jis prisipažino padaręs abi nusikalstamas veikas ir nuoširdžiai gailisi.

Nors prokuroras teismui pateiktame pareiškime už kyšio davimą M. S. siūlė skirti arešto bausmę, jos vykdymą atidedant, tačiau teismas, atsižvelgęs į kaltinamojo asmenybę, į tai, kad jis laikomas neteistu, į padarytos nusikalstamos veikos pavojingumo laipsnį, į kitas reikšmingas aplinkybes, už šį nusikaltimą M. S. skyrė baudą.

„Teismo vertinimu, tokia bausmės rūšis yra adekvati ir pakankama sulaikyti kaltinamąjį nuo nusikalstamų veikų darymo, nubausti, bei paveikti, kad kaltinamasis laikytųsi įstatymų ir vėl nenusikalstų, užtikrinanti realų bausmės įvykdymą bei teisingumo principo įgyvendinimą“, – konstatavo teismas.

Įvertinęs kad M. S. neblaivus vairavo jam pačiam priklausantį automobilį, kurį tiesiogiai panaudojo darydamas tyčinę nusikalstamą veiką, teismas konfiskavo M. S. priklausančią transporto priemonę.

M. S. dar turi teisę per 14 dienų sprendimą apskųsti.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų