Gimtadienio šventėje linksmybių netrūko (fotogalerija)

Gimtadienio šventėje linksmybių netrūko (fotogalerija)

Visas Panevėžys sujudo nuo 517-ojo gimtadienio gausybės renginių. Tvarkingai įsirikiavę palei upę numatytose zonose, pramogos jau įsibėgėja, vis gausėja ir žiūrovų gretos.

Nuo vėliavos pakėlimo ceremonijos prie Panevėžio miesto savivaldybės gyventojai ėmė skirstytis į visas puses. Bet namo niekas neskubėjo – žmonės traukė į įvairias miesto vietas, kuriose vyksta pramogos, sporto rungtynės, vaikų žaidimai ir šventinės atrakcijos.

Nuo įvairiausių veiklų medžiai jau linguoja Panevėžio Kultūros ir poilsio parke. Čia, prie „Cido“ arenos, popiet prasidėjo azarto perpildytos tarptautinės galiūnų varžybos su stipriausiu planetos žmogumi Žydrūnu Savicku. Šalia kortuose rungiasi teniso žaidėjai, o krepšinio aikštelėje – jaunieji oranžinio kamuolio gerbėjai.

Anūką į krepšinio aikštelę atlydėjęs panevėžietis Hugo Žederštreimas pasakojo į varžybas užsukęs palaikyti savo numylėtinio. Iš anksto į šventę vyras nesiregistravo, tačiau pašnekovui parke taip patiko, kad jis žada čia papramogauti ir ilgiau.

„Visada stengiuosi sudalyvauti miesto gimtadienyje. Šiemet jis labiau išblaškytas dėl saugumo reikalavimų. Bet per daug ir nėra baisu dėl koronaviruso – ir jauni, ir vyresni, saugomės kaip tik galime“, – sako panevėžietis.

Šiandien jis dar žada aplankyti „Apynio fiestą“ krantinėje prie alaus daryklos „Kalnapilis“. Vyras planuoja užsukti pasižvalgyti mieste ir sekmadienį.

Pramogos vaikams ir jaunimui

Vaikų juoko prisipildė Kultūros ir poilsio parko žaidimų aikštelė. Čia užsukę miestelėnai pasakojo pakeliui sustoję prieš kitas šventės linksmybes.

„Ėjome į miesto šventę pasivaikščioti. Atsivedėme šešis vaikus, savo ir draugų, kad neliūdėtų namuose. Pabūsime ir keliausime toliau“, – šypsojosi panevėžietė Dalia ir jos sutuoktinis Bronius.

Pora džiaugėsi geru oru ir plačiomis erdvėmis, kur daug mažiau grėsmės dėl dabar itin pavojingo viruso.

„Kol kas sunku pasakyti, kuo šiemetinis gimtadienis skiriasi nuo ankstesnių. Visko neapeisime, bet planuojame traukti prie Bendruomenių rūmų – pramogas šiandien deriname prie mažųjų kompanijos. Tikimės paklausyti bent Vido Bareikio koncerto“, – viliasi Dalia.

Kiek atokesniame parko pakraštyje nuo 11 val. jau pluša gatvės meno mėgėjai. Nedidelėje aikštelėje dešimt menininkų kuria spalvingus darbus tema „Panevėžys – miestas prie upės“. Tai jau penktasis toks grafičių čempionatas, rengiamas tik per Panevėžio miesto gimtadienį.

„Dalyviai atvažiavo iš visos Lietuvos. Prisikviesti juos šįmet sunkiau dėl pandemijos – menininkai vangokai registravosi. Bet darbų turėsime ir bus ką įvertinti bei apdovanoti“, – teigė varžybų organizatorius Marius Skrupskis iš Kupiškio.

Jis pats šventei kūrė ir logotipą. Visi čempionato kūriniai atiteks Panevėžio Bendruomenių rūmams, kur bus panaudoti kaip renginių dekoracijos.

Linksmybių zonos

Panevėžio Kultūros ir poilsio parke bei „Cido“ arenos aikštelėje įrengtoje šventinėje zonoje taip pat laukia atrakcionai, koncertai, spektakliai, susitikimai su svarbiais meno ir kultūros atstovais. Jaunieji teatralai galės pasitobulinti savo kūrybines galias su aktoriumi Donatu Kalkausku. Stiko balkone prie Nevėžio melodijas vandeniu paleis balsingoji Neda Malūnavičiūtė ir Olegas Ditkovskis.

Prie pėsčiųjų tako, šalia kavinės „Kapučino“, koncertuos Jokūbas Bareikis, Devidas Norvila, Jessica Shy,  „OG Version“ su grupe. Amfiteatre ruošiamas vaikų ir jaunimo koncertas, performansų festivalis.

Kultūros ir poilsio parko Nevėžio upės krantinėje bus rodomas kinas po atviru dangumi, teatro „Menas“ spektaklis. Vyks šunų pasirodymai, plaukios grojančios valtys.

Sutemus Panevėžį parke pasveikins lazerių nušviestas tiltas.

Prie Panevėžio bendruomenių rūmų ir A. Jakšto gatvės visą savaitgalį vyks prekybininkų mugė, sportiniai renginiai, muzikos koncertai, parodos.

Šiandien šioje teritorijoje mažųjų laukia vaikų pasakos šalis su mėgstamiausius herojus įkūnijančiais animatoriais, muilo burbulais, putų fiesta ir kitomis linksmybėmis. Nevėžyje rungiasi Drakonų valtys.

Vakaro kulminacija – 22.20 val prasidėsiantis šviečiančio tilto sveikinimas miestui ir lazerių šou prie Bendruomenių rūmų.

Nuo 18 val. čia koncertuos dainininkai Monika Liu bei Vidas Bareikis su grupėmis. Sekmadienį visos bažnyčios kviečia tikinčiuosius į Šv. Mišias už miestą ir jo žmones.

Galerija

 

Komentarai

  • Nuostabi šventė. Galima švęsti atsargiai, jaukiai, elegantiškai.
    AČIŪ MANO PANEVĖŽIUI !!!

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų