Valdas Adamkus. ELTA nuotr.

Gimtadienį minintis V. Adamkus: norėčiau dar pamatyti Lietuvos progresą

Gimtadienį minintis V. Adamkus: norėčiau dar pamatyti Lietuvos progresą

96-erių metų gimtadienį minintis kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus naujus metus pasitinka viltingai.

Buvęs valstybės vadovas sako, kad gimtadienio dieną jaučiasi neutralus – nei per daug džiaugiasi, nei liūdi. Tačiau, pabrėžė jis, šią dieną jo žvilgsnis krypsta į Lietuvos ateitį.

„Kiekvieno nuotaika per gimtadienį svyruoja. Vieni be galo džiaugiasi, kitiems reikia liūdėti. Aš, atvirai pasakius, gimtadienio proga esu neutralus – tai natūralus procesas, per kurį visi pereiname. Džiaugiamės, ką pasakėme ir ką padarėme per tuos metus, ir žiūrime į ateitį. Mano žvilgsnis matant ir svarstant, kas kasdieniniame gyvenime vyksta, kas mūsų politiniame gyvenime vyksta – aš žiūriu su tam tikru mažu rezervu, bet viltingai“, – ketvirtadienį žurnalistams kalbėjo V. Adamkus.

„Su ta viltimi žiūriu, kad dar norėčiau porą metų pamatyti Lietuvos progresą, Lietuvos žmonių gyvenimo gerėjimą ir tuo pačiu pasidžiaugti, kad savo gyvenime išmačiau sunkių dienų, teko pergyventi ir dalyvauti tame procese ir matyti šiandieną jau padėti stipriai pasikeitusią – jeigu ne idealią, bet tikrai pagerėjusią“, – tęsė jis.

Paklaustas, kaip švęs gimimo sukaktį, prezidentas teigė negalįs to pavadinti „šventimu“.

„Bus normali mano ir Almos vakarienė, galbūt atsiras stiklas kitas šampano ir to turbūt užteks“, – sakė V. Adamkus.
Prezidentas neslėpė sulaukęs labai daug linkėjimų – anot jo, sveikinimai tęsiasi nuo pat ankstyvo ryto.
„Tai yra nenutraukiama grandinė, šiandieną prasidėjusi 7 valandą ryto. Ačiū visai Lietuvai už sveikinimus“, – dėkojo prezidentas.

„Ramybės, pagerėjimo gyvenimo sąlygų Lietuvai ir tvirtai laikytis tarptautiniuose klausimuose, kuriuose dabar mes dalyvaujame, laikomės ir esame pavyzdys visoms kitoms valstybėms“, – Lietuvai linkėjo V. Adamkus.

Visgi, apie nacionalinės politikos aktualijas prezidentas diskutuoti nenorėjo.

„Visiems aišku, norime džiaugtis laimėjimais, norime džiaugtis tuo, kas yra pasiekta. O kas yra bloga, tikiuosi, kad žvelgiant į ateitį ištaisysime ir tai“, – tepasakė jis.

Džiaugėsi besitaisančia žmonos sveikata

Rugsėjo 29 dieną buvo pranešta, kad dėl įtariamos COVID-19 infekcijos Alma Adamkienė atsidūrė ligoninėje. Kelias savaites praleidusi Santaros klinikų reanimacijoje, kadenciją baigusio prezidento sutuoktinė praėjusį pirmadienį buvo išleista gydytis į namus.

Paklaustas, kaip šiuo metu laikosi A. Adamkienė, prezidentas pasidžiaugė gerėjančia žmonos sveikata.

„Sveiksta. Buvo blogiau. Dabar turiu pripažinti, kad su malonumu stebiu jos pagerėjimą ir aš tikiu, kad vasarą pamatysime ją išėjus pasivaikščioti“, – sakė prezidentas.

Ketvirtadienį sveikinimus V. Adamkui skyrė ir prezidentas Gitanas Nausėda, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis, premjerė Ingrida Šimonytė.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų