Gimnazistų maitintojai – tikrintojų akiratyje

Gimnazistų maitintojai – tikrintojų akiratyje

Vienos Panevėžio gimnazijos valgyklą tikrinantys inspektoriai aptiko, kad vaikai maitinami ne tuo, kas nurodyta su mokyklos administracija bei Maisto ir veterinarijos tarnyba suderintame valgiaraštyje.

Negana to, maitintojai negalėjo pateikti dokumentų, įrodančių, iš kur į valgyklą atvežti produktai maistui gaminti.

Panevėžio „Minties“ gimnazijos valgykloje Maisto ir veterinarijos tarnybos (MVT) inspektoriai apsilankė rugsėjo 24-ąją, sulaukę elektroniniu paštu atsiųsto skundo. Jame, pasak MVT Panevėžio departamento direktoriaus Žydrūno Vaišvilos, buvo nurodyta, kad valgykloje maistui gaminti galbūt naudojami pasibaigusio galiojimo produktai.

Visgi tikrintojai valgyklos virtuvėje kulinarinio paveldo neaptiko, tačiau nustatė kitų pažeidimų.

Ž. Vaišvilos teigimu, ne visai žaliavai buvo pateikti atsekamumą patvirtinantys dokumentai, iš kurių būtų matyti, kas yra produkto tiekėjas ar gamintojas.

Be to, mokinius maitinanti valgykla nesilaikė valgiaraščio, suderinto su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba bei mokyklos vadovybe. Pagal valgiaraštį tądien vaikams turėjo būti patiektas kiaulienos karbonadas, tačiau valgykla maitino šniceliais.

„Tai gamybiniai pažeidimai, bet ir tokių neturėtų būti, todėl laikome, kad gautas skundas pasitvirtino“, – komentavo Ž. Vaišvila.

Pasak departamento vadovo, už patikrinimo metu nustatytus pažeidimus atsakingam asmeniui bus surašytas administracinio nusižengimo protokolas. Jam gresia įspėjimas arba bauda nuo 60 iki 140 eurų.

Gimnazijos valgykloje planuojamas pakartotinis patikrinimas.

Pasigedo tik druskos

„Minties“ gimnazijos direktoriaus pareigas laikinai einanti Ramutė Stasevičienė neslėpė esanti nustebinta dėl skundo inspektoriams. Anot jos, mokyklos vadovybė nėra gavusi nei vaikų, nei tėvų skundų dėl valgyklos darbo.

„Kas keisčiausia, tikrintojai sakė, kad rašte parašyta, jog buvo kreiptasi ir į administraciją, bet niekas nesiėmė jokių priemonių. Galiu patikinti, kad net ir po to, kai atvažiavo tikrintojai, dar perklausiau visų – neišgirdau jokių nusiskundimų. Šiais mokslo metais jau vyko tėvų susirinkimai, klausėme, kaip maistas valgykloje, ar vaikai valgo. Tik viena mama sakė, kad druskos trūksta“, – pasakojo laikinoji direktorė.

R. Stasevičienė teigė ir pati toje pačioje valgykloje pietaujanti, kartu su vaikais stovinti eilėje, ir pedagogai budi, bet nėra girdėję, kad kažkas skųstųsi dėl prasto maisto.

„Ir šiandien labai daug valgančių. Su kolegomis net pajuokavome: kas čia per valgiadienis prieš savaitgalį. Reorganizuosime ir pertraukas, nes pirmokai nebespėja pavalgyti“, – kalbėjo R. Stasevičienė.

„Minties“ gimnazijoje mokosi 459 mokiniai, iš jų 166 gimnazijos pirmose klasėse (devintokai). Laikinoji direktorė pasakojo ir mokinių parlamento prašiusi apklausti klasių seniūnus dėl maitinimo kokybės.

„Mokiniai drąsūs, sako, ką galvoja. Jie kalba, kad neblogai maitina“, – teigė R. Stasevičienė.

Direktorė neatkreipusi dėmesio, kad valgykloje būtų buvę ne tie patiekalai, kokie suderinti ir patvirtinti valgiaraštyje. Anot R. Stasevičienė, netgi mokytojai, sužinoję, kad inspektoriai vietoj karbonado rado šnicelį, prisiminė tądien valgykloje valgę karbonadą.

„Inspektorės tikrinti atvyko gal apie 13 valandą. Galbūt tų karbonadų galėjo tiesiog nelikti“, – svarsto gimnazijos vadovė.

Laimėjo be konkurencijos

„Minties“ gimnazistus nuo sausio 6-osios maitina bendrovė „Grūstė“.

Šią paslaugą ji pradėjo teikti laimėjusi mokyklos skelbtą konkursą, kuriame ir buvo vienintelė dalyvė.

Pasak direktorės, šį skelbti teko tuomet, kai prieš tai vos metus išdirbusi kita privati bendrovė savo iniciatyva nutraukė sutartį.

Šioji į „Minties“ gimnaziją koją buvo įkėlusi gana keistomis aplinkybėmis. Šios mokyklos vaikus daugiau nei du dešimtmečius maitinusi įmonė turėjo pasitraukti, kai konkurse sulaukė konkurentės, pasiūliusios itin mažą kainą. Mokyklai neliko nieko kito, kaip rinktis pigiausią paslaugos teikėją. Tačiau rezultatu nebuvo patenkinti nei valgantieji, nei patys verslininkai. Matyt, apskaičiavę, kad už pačios pasiūlytą kainą dirbti neapsimoka, įmonė galop nusprendė nebepratęsti sutarties su gimnazija. Šiai teko ieškoti naujo maitintojo ir skelbti viešą konkursą, o jame sulaukė „Grūstės“.

Su ja pačia susisiekti nepavyko. Įmonės internetiniame puslapyje nurodytu telefonu niekas neatsiliepė.

 

Komentarai

  • palyginus su virėjomis, kurios dirbo ilgą laiką – maistas net iš tolo neprilygsta….

    • Sustatyti įspėjamuosius ženklus prieš trikojus o apie patikrinimus valgyklose pranešti prieš mėnesį!

      • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų