Gimnazijos dovanos Lietuvai

Gimnazijos dovanos Lietuvai

Sveikindami savo artimąjį jubiliejaus ar kita reikšminga proga, skubame ieškoti dovanų, gėlių ir gražių žodžių. Dabar artėjame prie mums visiems svarbaus ir gražaus jubiliejaus – valstybės šimtmečio! Ką padovanosime jai – mūsų tėvų ir prosenelių žemei?

„Minties“ gimnazijos bendruomenė dovanomis Lietuvai pradėjo rūpintis dar vasario mėnesį. Vyko trumpalaikis projektas „Atrask Lietuvą“, intelektinis komandinis žaidimas „10×10“, viena po kitos pasipylė išvykos po miestą, ekskursijos po šalį.

Projekto „Vaikai vaikams“ dalyviai mokiniai ir mokytojai apsilankė Kupiškio rajono Šv. Kazimiero vaikų globos namuose. Jie organizavo žaidimus, parodė mini spektaklį, nuvežė dovanų – žaislų, knygų, kamuolių.

Dovanėles mielai aukojo ir mokiniai, ir mokytojai. O išgirdę apie mūsų projektą, į pagalbą atėjo net ir ne gimnazijos bendruomenės nariai. Dar rudens pradžioje gimnazijoje buvo paskelbtas projektas „100 dovanų Lietuvai“. Vėl viena po kitos pasipylė dovanos gimtajam kraštui: aplinkos tvarkymas, kraujo donorų akcija, gimnazijos vardadienis ir kiti renginiai. Sporto ir sveikatinimo projektas „Sportuok kitaip – sportuok savaip“ kvietė visus bendruomenės narius propaguoti tradicines ir netradicines sporto šakas, stiprinti sveikatą. O vieną šeštadienio rytą gimnazijos kieme liepsnojo laužas ir kvepėjo arbata, visus mokinius, mokytojus, tėvus, senelius kviečianti užsukti į gimnaziją ir aktyviai dalyvauti Šeimos rytmečio užsiėmimuose.

Visai neseniai gamtininkai paminėjo Molekulės dieną, įdomi buvo Fizikos ir IT diena. Draugo dieną projekto „Vaikai vaikams“ mokiniai ir mokytojai vėl lankosi pas vaikus. Šį kartą svečiuojamės Panevėžio Algimanto Bandzos kūdikių ir vaikų globos namuose.

Užrišame vieni kitiems draugystės apyrankes, padovanojame žaislų, žaidžiame įvairius žaidimus, parodome spektakliuką. Ir patys pamatome, kad smagu visiems: ir mažiesiems globos namų auklėtiniams, ir gimnazistams. Visi suprantame, kad bendravimas svarbesnis už materialines dovanas. Jis reikalingas kaip tyro oro gurkšnis!

Yra sakoma: padarysi gera kitam, tau tuo pačiu bus atsilyginta. Atrodo, kad tai tikra tiesa. Dar pavasarį Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro darbuotojai paprašė įvairių Lietuvos ugdymo įstaigų pasidalyti savo geromis iniciatyvomis.

Mes taip ir padarėme – pristatėme savo projektą „Vaikai vaikams“. Ir štai patys gauname dovaną – mokinių grupei ir projekto mokytojams apsilankyti Panemunės pilyje baigiamajame iniciatyvos „Man rūpi“ renginyje. Susipažinome su kitų šalies ugdymo įstaigų mokinių gražiais darbais, Panemunės pilies istorija.

Už mūsų dovanas Lietuvai šimtmečio proga esame kviečiami į Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliariją paminėti Savanorystės dienos. Patį projektą „Šimtmečio dovanos“ globoja ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Visi suprantame, kad Lietuva – tai ne tik iš mūsų protėvių paveldėtas gražus žemės plotas, kad svarbiausi čia esame mes – žmonės. Daugybė tėvynainių, sąžiningai atlikdami savo pareigas, dovanas Lietuvai teikia kasdien: švariai nušluoja šaligatvį, maloniai aptarnauja pirkėją, rūpestingai gydo ligonį, atsakingai stato namus, padeda vaikui ar seneliui pereiti gatvę. Pradžiugink šimtmečio Lietuvą savo dovana ir tu.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų