Gimnazijoje mokėsi išlaisvinti įkaitus

Gimnazijoje mokėsi išlaisvinti įkaitus

Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijoje trečiadienio rytas prasidėjo neįprastai – tratėjo automatų šūviai, sklido sužeistųjų dejonės.

Šitaip policijos ir greitosios pagalbos medikai, kariai treniravosi Karaliaus Mindaugo husarų bataliono lauko taktikos pratybose „Karaliaus kirtis 2022“.

Bataliono štabo S5 skyriaus viršininko Tomo Malinsko teigimu, pagal pratyboms sukurtą scenarijų klasėje vykstant pamokai, į ją įsiveržę asmenys pradėjo šaudyti. Užpuolimo metu sužeista apie 20–30 žmonių.

Kad būtų tikroviškiau, sužeistieji buvo specialiai nugrimuoti.

Policijos pareigūnai turėjo išlaisvinti įkaitus, surasti išpuolio kaltininkus, greitosios medikai teikė pagalbą. Sužeistieji gabenti į Respublikinę Panevėžio ligoninę, kur, pasak T. Malinsko, gydytojai toliau mokėsi, kaip veikti tokiomis sąlygomis.

Pasak bataliono atstovo, šiose pratybose dalyvavo ne vien apie 40 husarų, bet ir keletas J. Miltinio dramos teatro aktorių, Lietuvos kariuomenės kūrėjų sąjungos nariai.

Ketvirtadienį kariuomenės pratybos tęsis toliau. Maždaug nuo pusės aštuntos ryto prie pagrindinių įvažiavimų į Panevėžį keletui valandų bus įrengti kontrolės postai.

„Būtų gerai, kad vykstantys į darbą žmonės atkreiptų dėmesį ir galbūt šiek tiek anksčiau išvyktų iš namų, nes gali susidaryti spūstys“, – perspėja T. Malinskas.

Penktadienį veiksmas persikels į Laisvės aikštę prie Panevėžio miesto savivaldybės. Čia planuojamas teroristinis išpuolis. Be to, vyks kraujo donorystės akcija.

Kita savaitė bus skirta bataliono karių treniruotėms. Tad mieste išvysime daugiau karių, karinės technikos, gali pokšėti šūviai ir pan.

G. Kartano nuotr.

Galerija

 

Komentarai

  • Gal jau nebedarykit gedos su rusiškais ak automatais, geriau su mediniais begioti

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų