I. KONTRIMAVIČIŪTĖS nuotr.

Panevėžio gatvėmis klaidžioja Giltinė (papildyta)

Panevėžio gatvėmis klaidžioja Giltinė (papildyta)

Ne vienas neteko žado pirmadienį Aukštaitijos sostinės gatvėse išvydęs Giltinę su dalgiu ant peties.

Juodu apsiaustu su gobtuvu apsitaisiusi, dalgį iškėlusi kraupaus veido Giltinė žingsniavo Klaipėdos, Dariaus ir Girėno gatvėmis ir netgi važinėjosi miesto maršrutiniu autobusu.

Šitaip apsirengusi Juozo Miltinio dramos teatro vaikų ir jaunimo studijos jaunoji aktorė tikrai nepaliko abejingų – praeiviai ir pravažiuojantieji negalėjo atitraukti akių.

„Šitas reikalas prasidėjo visai nekaltai“, – juokėsi studijos vadovė, J. Miltinio dramos teatro aktorė Vita Šiaučiūnaitė.

Jos vadovaujamą studiją lanko 50 vaikų ir paauglių – trys jaunųjų aktorių grupės. Artėjant Helovinui, mažiausieji, pradinukai, puolė kamantinėti vadovę, ar šįmet kas nors ateis jų gąsdinti.

„Per visokius kitus reikalus net buvau pamiršusi, kad reikia „gąsdinti“. Paskutinę minutę parašiau vyresniųjų grupei, ar neatsiras norinčiųjų ateiti pas mažuosius“, – pasakojo V. Šiaučiūnaitė.

Viena aktorystės paslapčių J. Miltinio teatre besimokanti mergaitė pasišovė persirengti Giltine. Net dvi dienas pati gamino įspūdingą, visiškai veidą dengiančią kaukę.

O atėjus laikui „gąsdinti“, persirengusi Giltine sėdo į miesto autobusą ir nuvažiavo į teatrą. Kelionė tokios išvaizdos buvo išties neeilinė.

„Vieni žegnojosi, kiti juokėsi, o treti ėjo pasisveikinti – būtinai norėjo Giltinei ranką paspausti“, – jaunosios aktorės įspūdžius perpasakojo V. Šiaučiūnaitė.

Kai pirmadienio vakarą į teatro studiją susirinkę pradinukai buvo jau pakankamai prigąsdinti, Giltinė su dalgiu ant peties patraukė pėsčiomis namo per miestą. V. Šiaučiūnaitė pripažįsta net perklaususi merginos, ar tikrai taip atrodanti išeis į gatvę.

„Aš pati šiek tiek prisibijojau žmonių reakcijos. Ar neišsigąs tokią Giltinę pamatę vaikai, ar jai pačiai saugu, ar neatsiras bandančių nuplėšti kaukę? Gyvename visuomenėje, kurioje niekada nežinai, kokią reakciją sukelsi “, – pripažino nuogąstavusi studijos vadovė.

Visgi panevėžiečiai jiems surengtą moralės ir tolerancijos egzaminą išlaikė. Giltine pasipiktinusiųjų neatsirado, o socialiniai tinklai pirmadienio vakarą lūžo nuo internautų dedamų jos nuotraukų.

Gatvėje užkalbinta jaunoji aktorė net įkyriai klausiama neatskleidė savo tapatybės – paklausta vardo kartojo esanti tas, ką mato žmonės – Giltinė.

„Aktorius savimi tampa tik nusiėmęs kaukę ir nusivalęs grimą. Kol jis su kauke, jis yra tas, kas jo įkūnytas personažas“, – sėkminga mokinės vaidyba džiaugėsi V. Šiaučiūnaitė.

Ar spontaniškai performansą panevėžiečiams surengusi studijos lankytoja pasirinks aktorės profesiją, pasak vadovės, Giltinės vaidmens įkūnytojai teks spręsti dar tik po kelerių metų. Nors, pasak V. Šiaučiūnaitės, kūrybinės galios ir talento moksleivei tikrai užtektų.

 

Galerija

Komentarai

  • NA taipciajigiltine cia ji kavinese ir kepyklelese aplaizo sausainius ir bandeles pardavimui, kad vaikai ir mociutes nusipirke su nuolaida kepykluprodukcija greiciau i ligonine su umiu pilvu pakliutu ir greitoji darbo turetu, JI Gltine negi pusykuios del akcijupardavejos su gi dar IKI, PASAKO

    • Nusišnekėjai…

      • Atsakyti
    • Nusišnekėjai. Neįmanoma suprasti, ką čia pripaistei.Nors rašyti išmok

  • Bet kaip smagu, kad Panevėžyje yra tokių kūrybingų žmonių!

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų