T. Šiaudinio nuotr. Bronza. 21-erių Paulius Gūra pakeliui link medalių pranoko pasaulio jaunių elitui priklausantį M. Stankevičių, komandos draugą V. Martinkų ir suklupo tik prieš čempionu tapusį K. Žeimį.

Geriausių stalo tenisininkų trejete

Praėjusį šeštadienį Šalčininkuose vyko stipriausių stalo tenisininkų TOP-12 pirmenybės, jose sėkmingai pasirodė panevėžietis Paulius Gūra. Jis kovoje dėl trečiosios vietos 3:1 pranoko Tonetą Domeiką.

Pakeliui link medalių pogrupio varžybose panevėžietis privertė kapituliuoti perspektyviausiu Lietuvos stalo tenisininku laikomą Medardą Stankevičių. Sėkmingai tarptautinėse varžybose žaidžiantis 16-metis suklupo prieš P. Gūrą, nusileido dar vienam varžovui ir liko be apdovanojimų. Praėjusių metų pabaigoje planetos elito jaunųjų stalo tenisininkų gretoms priklausantis kaunietis M. Stankevičius pasaulio jaunučių čempionate Egipte su Europos rinktine iškovojo pirmąją vietą, o dvejetų ir asmeninėse varžybose pelnė bronzos medalius.

T. Šiaudinio nuotr.

Ketvirtfinalyje P. Gūra nugalėjo savo komandos draugą Valdą Martinkų. Pusfinalyje panevėžietis nusileido būsimam čempionato nugalėtojui Kęstučiui Žeimiui. Šis finale susitiko su Benu Skirmantu. Šią kovą 4:1 laimėjo K. Žeimys iš Kybartų.

Moterų finale susitiko Vitalija Venckutė ir Ugnė Baskutytė. Šio susitikimo ir TOP-12  nugalėtoja tapo Vitalija Venckutė iš Kauno. Dėl trečiosios vietos varžėsi panevėžietė Erika Satkevičiūtė ir Eglė Orlovaitė iš Vilniaus. Trečiosios vietos laimėtoja tapo E. Orlovaitė, ji 3:2 įveikė savo priešininkę.

Panevėžio KKSC „Fuksas“ stalo tenisininkės paskutinį savaitgalį Lietuvos stalo teniso komandiniame čempionate iškovojo dar dvi pergales.

Aistės Dervinytės, Augustės Melaikaitės, Erikos Satkevičiūtės trio 5:3 pranoko Vilniaus SM „Tauras-Mažoji raketė“ ekipą. Antroje dvikovoje mūsiškės 5:1 nepaliko vilčių Vilniaus universiteto komandai.

Panevėžietės 11-os komandų čempionate tik kartą patyrė nesėkmę: 2:5 nusileido Klaipėdos „Etna-VSTA“ stalo tenisininkėms. Įsibėgėjus čempionatui „Fukso“ sąskaitoje 7-ios pergalės, kitas reguliariojo sezono rungtynes panevėžietės žais jau naujais metais.

Čempioniškai Lietuvos stalo teniso komandiniame čempionate žengia nugalėtojų titulą ginantys Panevėžio „Montuotojo“ stalo tenisininkai. Paskutiniame ture Mažeikiuose panevėžiečiai 5:0 sutriuškino Kretingos „Salos“ stalo tenisininkus ir 5:1 įveikė vietos „Vijurko-1“ ekipą. Prie Pauliaus Gūros ir Valdo Martinkaus dueto Mažeikiuose prisijungė legionierius iš Estijos Aleksejus Nikonorovas.

Paskutinio reguliaraus sezono I ratą „Montuotojas“ užbaigs Jonavoje, susitiks su pajėgiomis vietos komandomis. „Montuotojo“ sąskaitoje – 9 pergalės iš tiek pat galimų.