Geriausiu darbdaviu tituluojama „Lidl Lietuva“ plečiasi: ieško daugiau nei 180 darbuotojų

Geriausiu darbdaviu tituluojama „Lidl Lietuva“ plečiasi: ieško daugiau nei 180 darbuotojų

Trejus metus iš eilės geriausio darbdavio įvertinimus gaunantis prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ ruošiasi naujų parduotuvių atidarymui bei esamų kolektyvų papildymui  ir kviečia prisijungti prie komandos daugiau nei 180 naujų darbuotojų. Kuo įmonė išsiskiria ir kokias naudas siūlo savo darbuotojams, pasakoja „Lidl Lietuva“ personalo vadovė ir valdybos narė Sandra Savickienė.

 55 parduotuves turinti „Lidl Lietuva“ planuoja ambicingą plėtrą ir naujų parduotuvių atidarymus. Dėl to artimiausiu metu tinklas pakvies prie parduotuvių komandų visoje Lietuvoje ir Kauno logistikos centre prisijungti daugiau nei 180 darbuotojų.

 „Lidl Lietuva“, kurioje šiuo metu dirba daugiau nei 2400 darbuotojų, trejus metus iš eilės pelnė „Top Employer Lietuva“ ir „Top Employer Europe“ sertifikatus, skiriamus įmonėms už ypač geras darbo sąlygas. Taip pat pernai sudarytame karjeros portalo „CVbankas.lt“ patraukliausių Lietuvos darbdavių reitinge „Lidl Lietuva“ užėmė pirmąją vietą.

Sandros Savickienės, „Lidl Lietuva“ valdybos narės ir personalo vadovės, teigimu, puikius įvertinimus lėmė tai, kad rūpinimasis darbuotojais yra neatsiejama „Lidl Lietuva“ dalis.

„Nuolat puoselėjame glaudų ir atvirą ryšį su „Lidl Lietuva“ darbuotojais. Tikime, kad tik užtikrindami visapusišką mūsų komandos narių gerovę, galime tikėtis, jog jie bus nuoširdūs, motyvuoti, lojalūs, imsis iniciatyvos. Dėl to siekiame, kad visi įmonėje dirbantys žmonės jaustųsi vertinami, gerbiami“, – sako pašnekovė.

Atlygio augimo tendencijos

Kita esminė darbuotojų įvertinimo dalis – atlyginimai, užtikrinantys darbuotojų finansinį saugumą ir leidžiantys „Lidl Lietuva“ komandos nariams jaustis pripažintiems.

„Finansinis stabilumas padeda garantuoti darbuotojų gerovę. Juk kiekvienas norime, kad už gerai atliktą darbą mums būtų tinkamai atlyginama. Gajus mitas, kad mažmeninės prekybos sektoriuje dirbantys darbuotojai Lietuvoje uždirba „minimumą“, tačiau „Lidl“ atvejis yra išskirtinis. Mūsų darbuotojams siūlome vieną didžiausių vidutinių darbo užmokesčių tarp prekybos tinklų. Šis, portalo „Rekvizitai.lt“ naujausiais balandžio mėn. duomenimis, siekia 1618,58 eurų. Prireikus parduotuvių ir logistikos sandėlio darbuotojams sekundžių tikslumu sumokame už viršvalandžius“, – teigia S. Savickienė.

„Negana to, kad nuolat keliame atlyginimus atsižvelgdami į situaciją rinkoje, algų augimas yra įtvirtintas prekybos tinklo parduotuvių ir logistikos darbuotojų sutartyse. Jose numatytos keturios darbo užmokesčio pakopos – kuo ilgiau dirbi, tuo aukščiau šiomis pakopomis kyli ir tuo didesnį gauni atlygį“, – aiškina S. Savickienė.

Nuo „Lidl“ starto Lietuvoje prekybos tinklo parduotuvių darbuotojų atlyginimas kilo 19 proc., lyginant naujai įsidarbinusį kolegą prieš penkerius metus ir šiandien. Tačiau jeigu parduotuvės darbuotojas įmonėje įsidarbino dar 2017 m., dabar jis jau yra ketvirtoje pakopoje, tad jo atlyginimas, palyginti su karjeros pradžia, yra padidėjęs apie 40 proc.

Panašius pokyčius pastebi ir parduotuvių vadovų asistentai, pavaduotojai ar patys vadovai, kurių atlyginimo kilimas, palyginti šiandieną su pirmąja pakopa prieš ketverius metus, svyruoja tarp 40 proc. ir beveik 60 proc.

 Papildomiems priedams skyrė daugiau kaip 2 mln. eurų

Be dosnių atlyginimų, „Lidl Lietuva“ savo darbuotojus motyvuoja ir daugybe kitokių priemonių. 2020 m. darbuotojams suteiktų papildomų finansinių priedų ir kitų naudų vertė viršijo 2 mln. eurų.

Didžiąją dalį šios sumos sudarė motyvaciniai finansiniai priedai parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams. Likusią sumą – investicijos į išplėstą darbuotojų naudų krepšelį ir privatų sveikatos draudimą. Juo prekybos tinklo personalas yra draudžiamas jau trečius metus iš eilės.

„Lidl Lietuva“ personalo vadovė ir valdybos narė Sandra Savickienė.

„Dar prieš trejus metus, vieni pirmųjų iš prekybos tinklų Lietuvoje, pradėjome mūsų komandos narių darbą vertinti papildomai ir po bandomojo laikotarpio drausti juos privačiu sveikatos draudimu. Be to, atkreipę dėmesį į vis dažnesnį darbuotojų naudojimąsi privataus sveikatos draudimo paslaugomis pandemijos metu, nusprendėme draudimo paketą išplėsti: padidinome vaistams, maisto papildams ir vitaminams skiriamą lėšų kiekį. Taip pat esame numatę ir papildomas išmokas įvairių kritinių ligų atveju“, – teigia S. Savickienė.

„Lidl Lietuva“ šiuo metu dirba daugiau nei 2,4 tūkst. darbuotojų. Lietuvoje iš viso veikia 55 „Lidl“ prekybos tinklo parduotuvės 22-uose šalies miestuose –  Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje bei Vilkaviškyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų