G. Lukoševičiaus nuotr.

Geriausiems Panevėžio rajono abiturientams – padėkos pusryčiai

Geriausiems Panevėžio rajono abiturientams – padėkos pusryčiai

Į tradicinius Panevėžio rajono mero pusryčius Bistrampolio dvare pakviesti sėkmingiausiai valstybinius brandos egzaminus išlaikę rajono abiturientai.

Šįmet rajone 21-o gimnazisto egzaminai įvertinti 86 ir daugiau balų.

Trys abiturientės egzaminus išlaikė keturiais šimtukais. Aukščiausius galimus įvertinimus pelnė dvi Velžio gimnazijos dvyliktokės: Viltė Želnytė – už anglų kalbą, Ugnė Žičkutė – už lietuvių kalbą ir literatūrą. Raguvos gimnazijos abiturientė Indrė Musteikytė šimtukais išlaikė geografijos bei lietuvių kalbos ir literatūros egzaminus.

Į šventinius pusryčius daugiausia abiturientų – aštuoni – pakviesti iš Velžio gimnazijos: Matas Ažusenis, Vaiva Chimičiūtė, Gabrielė Gilytė, Ignė Kairytė, Viltė Želnytė, Goda Žičkutė, Ugnė Žičkutė, Miglė Kielaitė.

Iš Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos geriausiai sekėsi keturioms dvyliktokėms Paulinai Lukoševičiūtei, Faustai Mikulskytei, Brigitai Narbutaitei, Juditai Daunoravičiūtei.

Puikiai egzaminus išlaikė keturios Raguvos gimnazijos gimnazistės: Juta Judeikytė, Rusnė Vasiliauskaitė, Augustė Kielaitė, Indrė Musteikytė.

Aukštais pasiekimais nudžiugino du Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos abiturientai: Viktorija Aleliūnaitė ir Armandas Raila.

Po vieną gimnazistą, kurių egzaminai įvertinti nuo 86 iki 95 balų, buvo iš Ramygalos, Smilgių ir Naujamiesčio gimnazijų: Edvinas Gerdvila, Lukas Šiaučiulis, Eimantas Kudarauskas.

Renginyje dalyvaujančius abiturientus sveikino, jų pasiekimais džiaugėsi, dovanas dalijo ir sėkmės linkėjo Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis, mero pavaduotojas Antanas Pocius, Savivaldybės administracijos direktorius Eugenijus Lunskis, Seimo narė Guoda Burokienė, Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros, jaunimo ir savivaldos reikalų komiteto nariai Jonas Kaušakys, Lina Kairytė, Dalius Dirsė, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Kęstutis Rimkus, specialistės Sigita Jasiūnienė ir Ilona Čingienė, abiturientus atlydėję gimnazijų vadovai ir klasių vadovai.

Šventinę nuotaiką kūrė Panevėžio rajono muzikos mokyklos Krekenavos skyriaus mokiniai.

Susirinkusieji plojimais palydėjo I. Čingienės perskaitytą Savivaldybės mero potvarkį, kuriuo geriausiems abiturientams iš mero fondo skiriami piniginiai apdovanojimai.

„Šiandien jums yra ypatinga ir vienintelė tokia diena gyvenime. Šiandien nuoširdžiai dėkoju jums, abiturientai, už puikius mokymosi rezultatus. Tikėkite, kad jūsų daromi pasirinkimai yra patys teisingiausi ir tegul jie tampa kūnu“,– linkėjo meras P. Žagunis.

Valstybinius brandos egzaminus šiemet laikė 143 Panevėžio rajono abiturientai ir 2 eksternai. Daugiausiai laikančiųjų buvo lietuvių kalbos ir literatūros – 110, užsienio kalbos (anglų) – 103, matematikos – 93, istorijos – 53, biologijos – 49 valstybinius brandos egzaminus (VBE).

Rajone neatsirado norinčių laikyti užsienio prancūzų ir vokiečių kalbų, o fizikos, chemijos ir rusų kalbos egzaminai buvo laikomi Panevėžio miesto savivaldybės įsteigtuose centruose dėl mažo pasirinkusiųjų skaičiaus (fizikos – 9, chemijos – 3, rusų k. – 2).

Iš viso rajone laikyti 456 valstybiniai brandos egzaminai, išlaikyti 393 (86 proc.), 86–100 balų įvertinti 8 proc. egzaminų.

G. Lukoševičiaus nuotraukos

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų