Geri darbai sušildo

Geri darbai sušildo

Prieš didžiąsias metų šventes žmonių širdys prisipildo gerumo, atsiranda noras pasirūpinti ne tik savimi, bet ir šalia esančiuoju.

Tai galima padaryti paaukojant vienam iš labdaros projektų, kurių pastaraisiais metais padaugėjo tiek, kad išsirinkti ir suprasti, kam pagalbos reikia labiausiai, išties nelengva. Prašoma ne tik aukoti senjorams ar vaikams, bet ir dalytis naujomis knygomis, pirkti maisto gyvūnams, dovanoti nenudėvėtus drabužius.

Maltos ordino Panevėžio skyriaus vadovė Virginija Vainikevičienė džiaugiasi, kad norinčiųjų dalytis vis daugėja, o dosniausi yra tie, kurie patys vos suduria galą su galu.

„Pastebėjau, kad pastaraisiais metais žmonės dalijasi gerumu gerokai dažniau. Tikriausiai tam įtakos turėjo atsigavusi ekonominė situacija. Taip pat neretai išgirstu istorijų, kai aukojantieji pripažįsta, kad patys nelabai turi iš ko nusipirkti pavalgyti, tačiau vis tiek nori padėti labiau vargstantiems žmonėms. Galbūt kuo mažiau turime, tuo geriau suprantame kitų nepriteklių“, – svarstė Panevėžio skyriaus vadovė.

Vaišino barščiais

Šį savaitgalį V. Vainikevičienė kartu su savanoriais dalyvavo maisto paramos akcijoje „Kalėdinė maltiečių sriuba“, panevėžiečius vaišino barščiais ir prašė paaukoti tiek, kiek kas gali. Visi surinkti pinigai bus skirti daugiau nei šešiasdešimčiai globojamų senolių, kuriuos kiekvienais metais organizacija stengiasi nudžiuginti bent prieš didžiąsias šventes.

„Daugiausia pagalbos reikia vienišiems senjorams, nebegalintiems savimi pasirūpinti. Šiems žmonėms netgi labai sunku gauti medicinos pagalbą, nes atvažiavusi greitoji tiesiai šviesiai pasako: „Tu per senas, todėl niekur nevešime. Ligoninėje net jauniems nėra vietos.“ Globojame vieną labai protingą ir išprususią moterį, kuri beveik nepaeina. Jeigu ne mūsų slaugytojos, senjorė gyventų didžiulėje netvarkoje, nes pačiai susitvarkyti jau per sunku“, – liūdnomis istorijomis dalijosi V. Vainikevičienė.

„Galbūt kuo mažiau turime, tuo geriau suprantame kitų nepriteklių.“

V. Vainikevičienė

Nors akcijos sėkmė jos rengėjus išties nudžiugino, skyriaus vadovė pripažino, kad būtų puiku, jeigu daugiau žmonių prisidėtų ne tik pinigais, bet ir darbu.

„Dauguma mūsų savanorių slaugytojų niekur nedirba: jos turi neįgalumą arba yra išėjusios į pensiją. Kolektyvas išties ganėtinai senas. Tai nestebina, nes jauni žmonės turi šeimas, privalo rūpintis savo vaikais, tad laisvo laiko nelabai lieka. Visgi jie mielai dalyvauja pavienėse akcijose, o vyresnės moterys darbuojasi nuolat. Juk reikia priprasti prie globojamų žmonių, juos reikia nuolat lankyti. Jaunimas neturėtų tam laiko“, – pasakojo vadovė.

Maltos ordino Panevėžio skyriaus vadovė V. Vainikevičienė džiaugiasi, kad norinčiųjų dalytis vis daugėja, o dosniausi yra tie, kurie patys vos suduria galą su galu.

Maltos ordino Panevėžio skyriaus vadovė V. Vainikevičienė džiaugiasi, kad norinčiųjų dalytis vis daugėja, o dosniausi yra tie, kurie patys vos suduria galą su galu. M. Blinstrubytės nuotr.

Atsikrato šiukšlėmis

Panevėžio vyskupijos „Carito“ direktoriaus pavaduotoja Gražina Kacevičienė sako, kad prieš Kalėdas taip pat stengiasi surinkti pinigų tam, kad juos galėtų skirti kilniam tikslui. Jau ne vienerius metus organizacija rengia akciją „Gerumas mus vienija“, neabejingus žmones skatina už auką įsigyti buvusių kalinių, iš vaikų namų išėjusių auklėtinių bei kitų su gyvenimo sunkumais susidūrusiųjų gaminamų žvakučių.

Visos surinktos lėšos bus skirtos dienos centrui, nepasiturinčioms šeimoms bei kitiems organizacijos vykdomiems projektams. Tačiau, nepaisant kilnaus tikslo, pavaduotoja pripažįsta, kad šiais metais akcijos sėkme pasidžiaugti negali.

„Deja, negaliu pasakyti, kad žmonės žvakutes įsigyja labai aktyviai. Šį savaitgalį „Cido“ arenoje vykusioje mugėje pardavėme vos keliolika. Tuo neverta stebėtis, nes dažniausiai aukoja tie, kas patys susiduria su gyvenimo sunkumais ir yra priversti skaičiuoti kiekvieną centą“, – „Sekundei“ tvirtino G. Kacevičienė.

Menkas aukojančiųjų aktyvumas nėra vienintelis nusivylimas. Pasak G. Kacevičienės, didelė dalis žmonių, užuot padarę gerą darbą, tiesiog atsikrato šiukšlėmis.

„Mums labai dažnai skambina žmonės ir sako, kad turi daug nebereikalingų drabužių, tačiau jų nenori palikti lauke prie konteinerio. Kai išpakuojame paaukotus maišus, pasirodo, kad ten sudėtos visos šiukšlės, nudėvėti drabužiai, neišskalbtas apatinis trikotažas. Prieš keletą metų rinkome paramą Ukrainai ir konkrečiai prašėme šiltų žieminių drabužių bei avalynės. Vietoje jų gavome daugybę nudėvėtų vasarinių palaidinių bei skiaučių, kurios tiko tik išmesti.

Žinoma, buvo ir tokių, kurie drabužius atrinko tikrai kruopščiai ir netgi pridėjo lietuviškų atvirukų su linkėjimais. Manau, kiekvienas turėtume dalytis ne tuo, kas nebereikalinga, o ir tuo, kas mums vis dar svarbu“, – atsakingo aukojimo svarbą priminė G. Kacevičienė.

Rimanta ir Gintaras pripažino, kad į miesto centrą tą dieną ėjo tik tam, kad galėtų paaukoti vargstantiems.

Rimanta ir Gintaras pripažino, kad į miesto centrą tą dieną ėjo tik tam, kad galėtų paaukoti vargstantiems. M. Blinstrubytės nuotr.

Panevėžiečiai aukoja noriai

Per kalėdinę Maltos ordino sriubos dalijimo akciją sutikti panevėžiečiai tvirtino, kad padėti skurstantiesiems – pareiga ir garbės reikalas.
„Čia atvažiavome tik tam, kad galėtume paaukoti pinigėlių. Juk net blogas oras negali sumažinti noro daryti gerus darbus. Patys turime senų ar pasiligojusių giminaičių, tad puikiai žinome, kokia svarbi yra pagalba. Nors aukojame nuolat, prieš Kalėdas noras daryti gerus darbus tikrai sustiprėja“ – „Sekundei“ tvirtino sutuoktiniai Rimanta ir Gintaras.
Jiems pritarė ir Elvyra.
„Ne visi žmonės gyvena gerai, todėl aukoti tiesiog būtina. Prieš Kalėdas šis noras tampa net didesnis. Žinoma, neturiu tiek pinigų, kad padėčiau visiems, o ir ne visos akcijos man atrodo svarbios. Tačiau kai tik matau, kad tikslas svarbus, – abejinga nelieku“, – tvirtino panevėžietė.
Prašymą padėti išgirdo ir Antanina. Nors vėliau, valgydama sriubą, moteris tyliai pripažino, kad ir pačiai ne visuomet užtenka pinigų.
„Gaunu mažą pensiją, todėl nelabai galiu kuo padėti kitiems. Visgi keletą kartų esu nunešusi sausų davinių į „Maisto banką“, dabar taip pat paaukojau keliasdešimt centų“, – pasakojo moteris.
Panevėžietis Saulius sako, kad nors ir stengiasi padėti kitiems, yra įsitikinęs, kad tai ne žmonių, o valdžios pareiga.
„Nors ir atėjau į šią akciją, visiškai nesuprantu, kodėl prašoma paprastų žmonių pagalbos. Juk esantieji valdžioje turėtų pasirūpinti, kad šalies gyventojams nieko netrūktų. Jeigu valdžia dirbtų savo darbą, jokių akcijų nereikėtų“, – kalbėjo vyras.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų