P. Židonio nuotr.

Gėlynų permainas diktuoja ir statybininkai

Gėlynų permainas diktuoja ir statybininkai

Rimtas pretenzijas tapti vienu žaliausių Lietuvos miestų reiškiantis Panevėžys turi kuo pasigirti – Aplinkos ministerijos birželį pirmąkart skelbtame žaliausių Lietuvos savivaldybių reitinge Aukštaitijos sostinei teko ketvirtoji vieta.

Bet nors mieste ir toliau daugėja želdinių, tai ne visada iš pirmo žvilgsnio pastebima. Mat dėl gatvių ir viešųjų erdvių atnaujinimo darbų vienose vietose jų nebelieka, kitose – randasi naujų.

Tad gėlynų prižiūrėtojams rūpesčių nė kiek nemažėja. Ypač kai užsibuvę karšti ir sausi orai nerodo didelio noro trauktis.

Panevėžio miesto savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė Laura Jankevičienė skaičiuoja, kad jau geros pora savaičių, kai augalai reikalauja daugiau priežiūros – tenka dažniau ir gausiau lieti.

Pavasarį būta kito galvasopio – dėl šaltų orų irgi apie porą savaičių vėluota gėlėmis puošti miestą.

Dabar želdynai po šalto pavasario ir šlapios vasaros pradžios atsigavę, nors Laisvės aikštėje kai kuriuos teko atnaujinti – greičiausiai dėl birželį pliaupusių liūčių dalis augalų nurudavo.

Galerija

Permainas diktuoja statybininkai

Šiemet nauji gėlynai kol kas atsiranda tik su miesto tvarkymo projektais – pavyzdžiui, Senvagės. L. Jankevičienės teigimu, jau šį pavasarį čia šlaituose žydėjo narcizai, krokai, kitos gėlės.

Netoli J. Basanavičiaus gatvės ir Savanorių aikštės sankryžos pastatyti nauji stacionarūs vazonai. Gėlių atsirado ant Smėlynės gatvės tilto turėklų: jei ši idėja pasiteisins, ateityje tokias gyvas puošmenas panevėžiečiai galės išvysti ir ant kitų tiltų.

„Pagal galimybes bus stengiamasi atnaujinti vazonus, labiau papuošti miestą, – žada Savivaldybės specialistė. – Stengiamės daugiau dėmesio skirti tam, kas jau atnaujinta. Paskui žiūrėsime – juk su naujais projektais, atnaujintomis gatvėmis viskas keičiasi, tad gal kas nors atsiras ir naujo.“

Vienas tokių atnaujinimų žinomas jau dabar. Šalia Vilniaus bei Ramygalos gatvių sankryžos dėl šaligatvio rekonstrukcijos nebelikus betoninių vazonų, bus sodinamas naujas daugiamečių gėlių gėlynas.
„Dar vienas nedidelis gėlynas atsiras ties Vilties progimnazija, prie mūro tvorelės“, – dėsto L. Jankevičienė.

O šiemet Klaipėdos ir Nemuno gatvėse apšvietimo stulpų nebepuošiantys vazonai su gėlėmis čia bus sugrąžinti tik kitais metais.

Pasak vyriausiosios specialistės, taip apsispręsta dėl prasidėjusių miesto apšvietimo rekonstrukcijos darbų, per kuriuos bus keičiami ir apšvietimo stulpai.

Pagalvos ir apie botanikos mėgėjus

L. Jankevičienė mano, kad kelerių pastarųjų metų pokyčiai ryškūs – vykstant erdvių atnaujinimui, miestas sužydo, pagausėjo įvairesnių augalų.

„Nebe tos tradicinės gėlės – našlaitės, serenčiai ir panašios“, – specialistei malonu, jog tą pastebi ir panevėžiečiai. Vargu ar kada anksčiau Panevėžio gėlynai traukdavo tiek norinčiųjų pasigrožėti ir prie jų fotografuotis, kaip šiemet po pačios Savivaldybės langais žydėję bijūnai.

„Laisvės aikštėje ypač matyti, kad žmonės prieina, domisi, kokie augalai susodinti. Net svarstome galimybę informacines lenteles sudėti – supažindinti norinčiuosius su želdynų įvairove“, – pasakoja apie dar vieną idėją.

O kad koks aikštės lankytojas norėdamas iš arčiau apžiūrėti augalą ar jį nufotografuoti kartais net į pačius gėlynus įlipa, šių prižiūrėtojai tikina visai nepykstantys.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų