„The Roop“. Eurovision.tv nuotr.

Geltonoji diskoteka užvedė Europą

Geltonoji diskoteka užvedė Europą

Europą užvedė geltonoji „The Roop“ diskoteka. „Eurovizijos“ finale Lietuva užėmė 8-ąją  vietą ir tai yra antras geriausias mūsų šalies rezultatas per visą šio dainų konkurso istoriją.

Europos žiūrovai „The Roop“ dainai „Discoteque“ skyrė 165 balus, iš šalių komisijų Lietuva surinko 55 balus. Aukščiausią 12-os balų įvertinimą Lietuvai skyrė Italijos komisija, 10 balų įvertino Izraelio komisija. Balų Lietuvai nebuvo dosnūs artimiausi kaimynai: Estija skyrė vos 2, o Latvija – 6.

Šiųmetės „Eurovizijos“ nugalėtoja tapo Italija. Krištolinis mikrofonas atiteko italų grupei „Maneskin“ su daina „Zitti e buoni“.

Šįmet „Eurovizijos“ finale pasirodė 26 šalys. Iš jų labiausiai nepasisekė Jungtinės Karalystės atlikėjui, nepelniusiam nė vieno balo nei iš Europos publikos, nei iš šalių komisijų. Priešpaskutinė liko Vokietija su vos 3 balais.

Grupė „The Roop“ atstovauti Lietuvai buvo išrinkta ir praėjusiais metais, bet dėl koronaviruso pandemijos konkursas buvo atšauktas. Šiemet jis organizuojamas laikantis griežtų Nyderlandų vyriausybės nustatytų taisyklių.

„Eurovizija“ rengiama kasmet nuo 1956 metų, Lietuva joje dalyvauja nuo 1994-ųjų.

Iki šiol geriausias visų laikų Lietuvos pasiekimas „Eurovizijoje“ buvo šeštoji vieta. Ją 2006-aisiais Graikijoje užėmė žymių Lietuvos dainininkų suburta grupė  – Andrius Mamontovas, Marijonas Mikutavičius, Saulius Urbonavičius-Samas, Arnoldas Lukošius, Viktoras Diawara bei Eimontas Belickas – Atėnuose atlikę hitą „We Are The Winners“.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų