P. Židonio nuotr.

Gelbės per siūles braškančius darželius

Gelbės per siūles braškančius darželius

Jau per siūles braškančių priemiestinių Dembavos ir Velžio darželių pašonėje sparčiai kyla priestatai. O Molainiuose planuojama statyti naują – pirmąjį darželį šioje gyvenvietėje.

Su būsimo Molainių darželio projektiniais pasiūlymais neseniai supažindinta ir visuomenė. Projektavimo darbus planuojama baigti dar šiemet.
Iki šiol vaikų darželio šioje priemiestinėje gyvenvietėje nebuvo.
Skaičiuojama, kad naujos švietimo įstaigos statybos atsieis apie 2 mln. eurų, iš jų 1,7 mln. eurų būtų europinės ir Lietuvos biudžeto lėšos, o likusią dalį sumokėtų rajono Savivaldybė.
Darželis iškiltų planuojamo griauti prieš porą dešimtmečių uždarytos mokyklos pastato vietoje.
Šiuo metu jame veikia biblioteka, patalpas turi dvi Molainių bendruomenės.
„Senojo pastato neišsaugosime. Jis tikrai prastos būklės“, – tvirtina Panevėžio rajono savivaldybės administracijos direktorius Edmundas Toliušis.
Anot jo, kol kas sunku pasakyti, kada darželis Molainiuose atvers duris.
Tikimasi jo įkurtuves surengti 2026-aisiais.

Dviejose Panevėžio rajono gyvenvietėse – Dembavoje ir Velžyje – šalia dabartinių darželių jau kyla maždaug 290 kv. m priestatai. P. Židonio nuotr.

Po tuo pačiu stogu ne tik vaikai

Naujame darželyje numatomos trys grupės. Viena jų būtų skirta patiems mažiausiems – nuo dvejų iki trejų metų ir dvi – vyresniems.
Modernus vieno aukšto darželis galėtų priimti iki 55 vaikų.
„Darželio poreikis Molainiuose labai didelis. Į tą pusę vyksta nemaža plėtra, individualius namus statosi jaunos šeimos“, – teigia administracijos direktorius.
Dabar molainiškiai atžalas veža į miesto darželius.
Naujame pastate įsikurtų ne tik vaikų darželis. Numatoma, kad po tuo pačiu stogu glausis ir biblioteka, ten pat būtų ir patalpos kaimo bendruomenėms.
Nors darželio teritoriją numatyta aptverti, tačiau dalis jos liktų prieinama ir kitoms bendruomenėms. Jos galėtų naudotis krepšinio aikštele, žaidimų įrenginiais, poilsio zona.
Planuojama išsaugoti šalia esantį sodą, parkelį, Molainių istorinės atminties paminklinį akmenį.

Priemiesčiai plečiasi

Dar dviejose Panevėžio rajono gyvenvietėse – Dembavoje ir Velžyje – šalia dabartinių darželių jau kyla maždaug 290 kv. m priestatai.
Dembavos darželio statybos kainuos beveik 650 tūkst. eurų, o Velžio – kone 570 tūkst. eurų. Dembavos darželio „Smalsutis“ priestatas bus vieno aukšto, skirtas dviem grupėms po 20 vaikų. Pastatas būtų šildomas vadinamaisiais oras–vanduo siurbliais, grupėse numatyta įrengti šildomąsias grindis, ant stogo – saulės elektrinę. Suprojektuota ir moderni vėdinimo sistema, o patalpų vėsinimą užtikrintų kondicionieriai. Su dabartinėmis darželio patalpomis naujasis pastatas būtų sujungtas uždarais koridoriais.
Panašų 285 kv. m priestatą numatyta statyti ir prie Velžio „Šypsenėlės“ darželio.
„Mieste, kiek girdime, darželiuose trūksta vaikų, o pas mus – atvirkštinis procesas. Aišku, tik priemiestinėse zonose“, – sako E. Toliušis.
Jo teigimu, rajono gyventojams patogiau vaikus leisti į darželį šalia namų, nei vežioti į miestą.
Direktoriaus tvirtinimu, pastačius du priestatus ir darželį, rajone darželių problema turėtų išsispręsti.
„Mes nežinome, kaip tėveliai elgsis, bet matome, kad šiose teritorijoje yra darželių poreikis. Kai braška siūlės, reikia didinti“, – paaiškina E. Toliušis.
Pasak jo, Dembava – didžiausia rajono gyvenvietė, turinti apie 2000 gyventojų. Stipriai plečiasi Molainiai. Gyventojų daugėja ir Velžyje bei jo apylinkėse.

Molainiuose nugriauto buvusios mokyklos pastato vietoje iškils modernus vaikų darželis. „Projektų ekspertai” vizualizacija

Eilėje daugiau nei pusė šimto

Dembavos lopšelio-darželio „Smalsutis“ direktorės pavaduotoja ugdymui Jūratė Baltrušaitienė skaičiuoja, kad šiuo metu eilėje laukia per pusė šimto norinčiųjų patekti į šią įstaigą.
Vakar eilėje buvo 71-as vaikutis. Kai kurie tėvai į šį darželį atžalą užregistruoja vos jai gimus.
„Sunku pasakyti, ar pastačius priestatą liks eilės. Priklauso nuo to, kokio amžiaus vaikų tėvai yra padavę prašymus“, – svarsto pavaduotoja.
J. Baltrušaitienė pasakoja šioje įstaigoje dirbanti jau penkerius metus ir visą tą laiką būdavo eilės.
„Dembava plečiasi, jaunų šeimų daugėja, priestatas būtinas“, – tvirtina „Smalsučio“ direktorės pavaduotoja.
Norinčiųjų patekti į Velžio lopšelį-darželį „Šypsenėlė“ eilė kiek trumpesnė. Darželio tinklalapyje nurodoma, kad, spalio 26 dienos duomenimis, vaikų, pageidaujančiųjų lankyti šį darželį 2024 metais buvo 50, o Liūdynės skyrių – 6.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų