P. Židonio nuotr.

Gatves teks dalytis su kelininkais

Gatves teks dalytis su kelininkais

Su pavasariu grįžta gatvių remonto darbai. Jau nuo balandžio vidurio keliones vėl teks kitaip planuotis Panevėžio Rožyno mikrorajono gyventojams – atnaujinamas Smėlynės gatvės remontas.

Šįmet kelininkų turėtų sulaukti ir Beržų, Lėkiškio, Žvaigždžių, Kranto, Danutės, Vysk. K. Paltaroko bei kitos gatvės.
Savivaldybė planuoja per trejus metus suremontuoti daugiau nei tris dešimtis gatvių ar jų atkarpų, rekonstruoti aštuonias sankryžas.

Trejų metų planai

Panevėžio miesto taryba pritarė, kad kapitališkai būtų rekonstruojama itin prastos būklės Žvaigždžių gatvės dalis nuo Kniaudiškių iki J. Zikaro g.
Joje numatoma kloti naują asfaltą, įrengti automobilių stovėjimo vietų, nutiesti pėsčiųjų ir dviračių takų, atnaujinti lietaus nuotekų tinklus.
Kiek visa tai kainuos, paaiškės įvykus viešųjų pirkimų procedūroms.
Pasirašius sutartį su rangovu, Žvaigždžių gatvės atkarpą planuojama sutvarkyti per dvejus metus.
Savivaldybės Statybos skyriaus vedėjo Dariaus Linkono teigimu, netrukus planuojama skelbti viešuosius pirkimus tvarkyti dar mažiausiai penkiolikai gatvių ar jų atkarpų.
„Neseniai patvirtintas 2024–2026 metų gatvių tvarkymo eiliškumo sąrašas. Juo vadovaudamiesi skelbsime viešuosius pirkimus tvarkyti gatves. Per šiuos metus visų sutvarkyti nespėsime, planuojame tą padaryti per trejus metus“, – pabrėžė D. Linkonas

Žiedų miestas

Balandžio viduryje Rožyno gyventojai ir vėl turės keisti savo kelionių maršrutus – į Smėlynės gatvę sugrįžta kelininkai.
Šįkart, anot Statybos skyriaus vadovo, nepatogumai turėtų tęstis iki rudens. Bus baigta tvarkyti atkarpa nuo geležinkelio pervažos iki Šiaurinės gatvės.
Pasak D. Linkono, didžioji dalis darbų jau padaryta, dar reikės uždengti du sluoksnius asfalto dangos, įrengti šaligatvius, saugumo saleles, atitinkamai sužymėti.
„Smėlynės gatvė bus uždaryta nuo balandžio 15-osios. Planuojame, kad prieš rugsėjį, naujus mokslo metus sutvarkytoje gatvėje eismas bus atnaujintas. Suprantame, kad gyventojams kils tam tikrų iššūkių, bet geriau keturis mėnesius pakentėti laikinus nepatogumus, nei visus metus važinėti blogos būklės keliu“, – sako D. Linkonas.
Pasak vedėjo, jau nupirkti ir paprastojo gatvės remonto tvarkymo darbai Beržų gatvėje nuo J. Basanavičiaus iki Velžio kelio.
O gabaliukas nuo J. Basanavičiaus iki Ramygalos gatvės bus remontuojamas kartu su žiedine sankryža.
Numatyta, kad Beržų g. ir J. Basanavičiaus gatvių sankirtoje žiedas turėtų atsirasti iki 2026-ųjų. Tai nebus vienintelis naujas žiedas mieste – jau šiemet turėtų prasidėti Klaipėdos ir Vakarinės gatvių bei Klaipėdos ir Nemuno gatvių sankryžų rekonstrukcijos į žiedines.
Tikimasi, kad užteks lėšų įgyvendinti ir jau anksčiau suplanuotų sankryžų – Stoties, Pušaloto ir Marijonų gatvių bei Smėlynės, Marijonų ir Senamiesčio gatvių rekonstrukcijoms. Čia taip pat suplanuotos žiedinės sankryžos.

P. Židonio nuotr.

Naujiena – darželinukų tėvams

D. Linkono teigimu, jau šį pavasarį darbai prasidės Dariaus ir Girėno gatvėje. Savivaldybei pavyko nupirkti naujos įvažos įrengimo darbus. Naujoji įvaža bus įrengta ties „Paparčio“ lopšeliu-darželiu.
„Ten buvo itin probleminė vieta, tėvai, atvežantys vaikus į darželį, važinėdavo per daugiabučio kiemą, tai sukeldavo daug nepatogumų ir net avarinių situacijų. Tikimės, kad ši problema bus išspręsta. Darbai jau nupirkti ir bus pradėti visai netrukus“, – patikino D. Linkonas.
Pagal sudarytas prioritetines eiles dar šiemet turėtų būti sutvarkyta Kranto gatvės atkarpa nuo Anykščių g. iki Respublikos g., Mastrakio gatvės atkarpa nuo Paliūniškio iki Liublino g. Paprastojo remonto sulauks ir miesto centre esančios Danutės ir Vysk. K. Paltaroko gatvės. Taip pat bus baigta jau pradėta Matininkų gatvės rekonstrukcija.

Eilėje ir šaligatviai

Kitąmet savo eilės turėtų sulaukti Seinų, Nevėžio, Žalgirio, Žiemgalių, Margių, Raginėnų gatvės. Kapitališkai bus tvarkomos Lėkiškio, Pušaloto gatvės atkarpos nuo žiedinės sankryžos iki geležinkelio pervažos, Pajuosčio plento atkarpos miesto teritorijoje ir Sietyno gatvė.
Kartu su gatvėmis bus tvarkomi ir šaligatviai bei pėsčiųjų takai.
Dar šiemet naujo šaligatvio turėtų sulaukti S. Daukanto gatvė. Žadama, kad artimiausiais metais bus rekonstruojami pėsčiųjų ir dviračių takai Klaipėdos gatvėje nuo Nemuno gatvės iki miesto ribos, Smėlynės gatvėje nuo J. Basanavičiaus iki S. Kerbedžio g., bus baigtas tvarkyti pėsčiųjų ir dviračių takas iki Berčiūnų, taip pat dalies Ramygalos, Pramonės, Ukmergės gatvių pėsčiųjų ir dviračių takų.
„Dalinis finansavimas jau numatytas: dalis lėšų bus iš miesto biudžeto, dalis – iš valstybės“, – sako D. Linkonas.
Iš viso mieste nuo 2015-ųjų atnaujintos jau daugiau kaip šešios dešimtys miesto gatvių.

 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų