P. ŽIDONIO nuotr.

Gatvės muzika skambėjo tarp namų ir iš namų

Gatvės muzika skambėjo tarp namų ir iš namų

Trečiąjį gegužės šeštadienį tradiciškai rengiama Gatvės muzikos diena.

Jau nuo 2007 metų tądien daugelyje šalies miestų pasklinda pačios įvairiausios muzikos garsai. Tačiau šiandien vyko visiškai kitokia šventė.

Ne tik su mažiau atlikėjų ir žiūrovų, bet ir netradicinės erdvės – tokia Gatvės muzikos diena buvo Panevėžyje. Pokyčius, žinoma, lėmė karantinas. Jam nesibaigiant, grupės bei atlikėjai šiemet koncertavo ne miesto centre ir jam gretimose gatvelėse, kaip įprasta, o dviejų daugiabučių kiemuose. Nepaisant to, žiūrovų ir šiltų plojimų netrūko.

Kasmetės šventės rengėjos Panevėžio jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ prezidentė Gabrielė Kučytė sako, kad iniciatyva net ir esamomis aplinkybėmis pažymėti šią dieną atėjo iš Miesto savivaldybės jaunimo reikalų tarybos.

Priežastis tam, organizatorių nuomone, buvo labai svari. Ilgas priverstinis atsiribojimas nuo aktyvios veiklos, tiesioginio bendravimo su draugais paveikė jaunus žmones. Tad nuspręsta emocinės paramos jaunimui akciją organizuoti per Gatvės muzikos dieną.

Gali gimti nauja tradicija

Muzikos šventei, kurioje koncertuoti pasišovė keturi jaunimo atlikėjai panevėžiečiai ir dvi grupės, pasirinkti S. Dariaus ir Girėno gatvės 16-ojo ir Parko 61-ojo namų kiemai.

Nacionaliniu mastu Gatvės muzikos diena dar bus švenčiama – ji tik nukeliama į kitą datą.

Viena priežasčių, kodėl Gatvės muzikos diena perkelta į gyvenamuosius mikrorajonus, tapo statybos bei atnaujinimo darbai, apėmę didžiąją dalį Panevėžio centro. Kita priežastis, pasak G. Kučytės, – karantinas leido išvysti, jog renginiai gali sėkmingai vykti ne vien standartiškai tam skirtose miesto erdvėse. Po daugiabučių kvartaluose vykusių „Kultūra bunda Panevėžio kiemuose“ koncertų ši idėja pasirodė esanti patraukli daugeliui panevėžiečių.

Tiesa, ar Gatvės muzikos dienos renginiai daugiabučių kiemuose taps nauja tradicija ir bus vystoma ir kitais metais, kol kas nespėliojama. Tačiau, mano G. Kučytė, įvertinus šiandieninę patirtį, ji tikrai svarstytina.

Galbūt vieninteliai

Tradicijos rengti Gatvės muzikos dienas autorius – muzikantas Andrius Mamontovas, prieš keturiolika metų pakvietęs kolegas ir bičiulius išeiti groti sostinės gatvėse. Idėja labai greitai prigijo ir išpopuliarėjo visoje šalyje. O netrukus persikėlė ir į užsienį. Tokią muzikos šventę ankstesniais metais savarankiškai organizavo Latvija, Armėnija, Gruzija, Olandija, Norvegija, Belgija, Ukraina, Rusija, Baltarusija, Airija. Lietuvių bendruomenės analogišką renginį rengė Kopenhagoje, Sicilijoje, Paryžiuje, Punske, Los Andžele, Taline, Jorke, Notingeme, Barnslėjuje, Konektikute, Bergene, Insbruke, Londone.

„Gatvės muzikos diena visada vykdavo daugelyje miestų tą pačią dieną, bet kai tokia situacija, bent jau man neteko girdėti, kad dar kas nors šiandien ją rengtų“, – G. Kučytė spėja, jog šiemet panevėžiečiai galėjo būti bene vieninteliai Lietuvoje, trečiąjį gegužės šeštadienį išvydę gyvus muzikantų pasirodymus.

Tiesa, nacionaliniu mastu Gatvės muzikos diena dar bus švenčiama – ji tik nukeliama į kitą datą. O šiandien muzikantai kviesti ją paminėti virtualiais pasirodymais su šūkiu „Grok iš namų“.

Galerija

Komentarai

  • Labai smagu, kad tradiciją pavyko išlaikyti net ekstremaliomis sąlygomis. Tikrai draugų tarpe prieš gatvės muzikos dieną buvo perkamos garso įrangos prekės būtent šios progos postūmiu

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų