Danas Rapšys. „Sekundės“ nuotr.

Garsus plaukikas jau dukart prisilenktyniavo automobiliu

Garsus plaukikas jau dukart prisilenktyniavo automobiliu

Ne visos varžybos garsiausiam Lietuvos plaukikui, panevėžiečiui Danui Rapšiui baigiasi medaliu.

Dėl dalyvavimo neteisėtose lenktynėse nubaustas ir teisę vairuoti praradęs plaukikas po savaitės užfiksuotas ir viršijęs greitį.

Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis BNS teigė, kad D. Rapšys gegužės 23 dieną Panevėžyje greitį viršijo 45 kilometrais per valandą. Tai, anot policijos atstovo, įvyko praėjus dviem dienoms po to, kai policija už dalyvavimą neteisėtose lenktynėse plaukiką nubaudė pinigine bauda ir atėmė teisę vairuoti trims mėnesiams. R. Matonio teigimu, kol kas nepriimtas sprendimas dėl naujos baudos plaukikui, kadangi padaryti du pažeidimai – greičio viršijimas 45 km/h ir vairavimas neturint tam teisės.

„Nežinau, sprendimas dar nėra priimtas. Dar neišnagrinėta byla“, – teigė policijos atstovas. Administracinių nusižengimų kodeksas už greičio viršijimą nuo 40 iki 50 km/h užtraukia piniginę baudą 170 iki 230 eurų, o vairavimas neturint tam teisės, kai ši atimta – baudą nuo 450 iki 700 eurų.

O gegužės 15-ąją Šiauliuose, Zoknių mikrorajone D. Rapšys dalyvavo neteisėtose automobilių traukos lenktynėse, vadinamame drage. Dėl dalyvavimo neteisėtose transporto priemonių lenktynėse, greičio viršijimo bei chuliganiško vairavimo policija nubaudė dar aštuonis asmenis: du šiauliečius, du panevėžiečius, tris radviliškiečius, vilnietį ir vieną Naujosios Akmenės gyventoją.

Už dalyvavimą neteisėtose transporto priemonių lenktynėse D. Rapšiui skirta 85 eurų bauda ir trims mėnesiams atimta teisė vairuoti automobilį.

„Nežinau, gal dabar jį vežios sužadėtinė“, – pusiau juokais sakė daugiau komentuoti šios nemalonios situacijos „Sekundei“ nepanoręs sportininko agentas Rytis Sabas.

Pats plaukikas apie įvykusį incidentą iš viso nepanoro kalbėti.

Atsiprašė viešai

Trečiadienį žinomas panevėžietis savo feisbuko paskyroje paliko įrašą, kuriame sutinka su jam skirta bausme ir kaltės nesikrato.

„Sakau atvirai – padariau klaidą. Apsilankiau automobilių traukos lenktynėse Šiauliuose, kurios, pasirodo, buvo neteisėtos, ir patyriau skaudžią pamoką. Trims mėnesiams netekau vairuotojo pažymėjimo. Su pareigūnais neturėjau jokių kontaktų, tačiau bauda mane pasivijo. Vairuodamas visuomet paisau visų eismo dalyvių saugumo, tačiau apie kai kuriuos dalykus tiesiog nepagalvojau. Suvokiu, kad nežinojimas neatleidžia nuo bausmės ir prisiimu dėl to visą atsakomybę. Labai atsiprašau už savo poelgį“, – rašė D. Rapšys.

Įvertino ir buvęs komisaras

Tokį atsiprašymą įvertino ir buvęs generalinis komisaras Linas Pernavas.

„Tik nepripažinta ir neištaisyta klaida yra klaida! P.S. Svarbiausia nelipti ant to pačio grėblio antrą kartą“, – sportininko feisbuko paskyroje pakomentavo L. Pernavas.

D. Rapšio atvirumas neliko neįvertintas ir internautų.

„Ačiū, kad mus visus mokai būti atsakingus!“ – rašė Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijos mokytoja Rasa Majauskienė.

„Šioje situacijoje svarbu, kad suvoki, jog pasielgei netinkamai. Vyriškai prisiėmęs atsakomybę už savo poelgį atsiprašai, tai yra vertinama. Mokymasis iš savo klaidų, deja, bet pats skaudžiausias. Danai, gali rinkti karmos taškus važinėdamas su dviračiu Šiauliuose ir rodydamas pavyzdį kitiems eismo dalyviams, kaip saugiai elgtis eisme“, – komentavo D. Rapšio paskyros sekėjas iš Vilniaus.

D. Rapšys 2019-aisiais pelnė Lietuvos Metų sportininko apdovanojimą.

Praėjusiais metais panevėžiečio pergalės atimdavo amą ir jo konkurentams, ir gerbėjams, ir netgi nesidomintiems sportu. D. Rapšys per vienerius metus elitinėse varžybose pelnė net 14 aukso medalių – po aukso medalį iškovodavo kone kas mėnesį.

Komentarai

  • Na nelabai kazkaip sportininkas pasirode, vaziuoti 45 kilometrais greiciau nei leidziama be teisiu, tai ne klaida, tai nusikaltimas.

  • Plaukti moka, bet smegenų nelabai turi, elgiasi kaip eilinis kaimo budulis.

  • Tai negi neaišku, kad vaikinas mėgsta greitį – iš kur lėtapėdžiui būtų tie 14 aukso medalių.

  • Ar jis vienas dalyvavo nelegaliose lenktynėse? Ar pirmas viršijo greitį? Straipsniai ir komentarai pilasi būtent ant šio vyro. Juk kartais „taip malonu“ surasti bent šapelį, paspjaudyti ant didžių nuopelnų pasiekusio ir suprantančio savo klaidas žmogaus

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų