Pandemijos įkarštyje, kai raginama kiek įmanoma vengti kontaktų, į piketą susirinkusius „Garso“ pastato gynėjus teko skirstyti policijai. P. ŽIDONIO nuotr.

„Garso“ gynėjai auklėjo ir policiją

„Garso“ gynėjai auklėjo ir policiją

Prieš penkias dešimtis metų statytą kino teatro „Garsas“ pastatą nuo rekonstrukcijos į menų centrą saugantys gynėjai ir pandemijos akivaizdoje rinkosi į piketą, atmetę jiems pasiūlytą alternatyvą – dalyvauti nuotolinėje diskusijoje.

Kai joje apie ambicingą projektą kalbėjosi kultūros viceministras Vygintas Gasparavičius, Panevėžio „City Alumni“ asociacijos atstovai, viso regiono verslą vienijančių Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai, tuo pačiu metu Respublikos gatvėje, kino teatro „Garsas“ pašonėje susirinkęs būrys piketuotojų ir jų gynėjų skandavo „gėda“ policijos pareigūnams, atvykusiems per karantiną palaikyti viešąją tvarką.

Numojo ranką į karantiną

Ketvirtadienio vakarą Respublikos gatvėje, prie kino teatrą juosiančios statybinės tvoros buvo matyti per karantiną, kai visi raginami kiek įmanoma vengti kontaktų, retas vaizdas. Būrys žmonių, išsirikiavusių vienoje gatvės pusėje, laikė rankose plakatus, reikalaujančius saugoti, anot jų, kultūros paveldą – „Garso“ pastatą, priešais juos, kitapus gatvės, mindžikavo būrys palaikytojų. Kai kurie jų laikė vėliavas, o sniege pleveno uždegtos žvakutės.

Tarp piketuotojų buvo matyti ir kai kurie Panevėžio politikai, o apie būtinybę išsaugoti 1968-aisiais statytą pastatą susirinkusiems per garsiakalbį aiškino rajono Savivaldybės Architektūros skyriaus vedėjas Donatas Malinauskas.

Neilgai trukus Respublikos gatvėje pasirodė ir policijos ekipažas. Išlipę pareigūnai pradėjo teirautis, kas tokios akcijos organizatorius.

Ja prisistačiusi Laura Mikšionienė teigė, jog toks piketas nepažeidžia jokių karantino reikalavimų, mat žmonės dėvi kaukes ir laikosi saugaus atstumo. Visuomenininkė reikalavo policijos patraukti tarnybinius automobilius, nes šie užstoja piketuotojų plakatus.

„Ar galite patraukti automobilį? Žmonės juk į piketą susirinko“, – kalbėjo L. Mikšionienė.

Piketą teko nutraukti

Pareigūnų prašymas parodyti leidimą tokiam susibūrimui ir įspėjimas nesibūriuoti, organizatorę papiktino.

„Mieli miesto gyventojai, matome, kai mes jau trejuss metus su Savivaldybe tikrai kovojame ir kariaujame, aukojame savo asmeninį laiką ne dėl kažkokių politinių sumetimų, tik iš pilietiškumo, kad išsaugotume sau istorinį objektą, tai dabar mes, informavę Savivaldybę ir policiją, mus, panevėžiečius, atvažiavo išvaikyti, nors dėvime kaukes ir atstumų laikomės“, – per garsiakalbį piktinosi L. Mikšionienė.

Tokių jos žodžių įkvėpti kai kurie susirinkusieji puolė skanduoti: „Gėda!“

L. Mikšionienė toliau garsiai piktinosi laikytis saugumo reikalavimų ir skirstytis prašančia policija, kaltino miesto merą neteisėtais veiksmais.

„Daug kartų rašydama įvairius raštus, laiškus, visada galvodavau, kad jeigu žmogus mato, kad vyksta nusikaltimas, jis gali paskambinti 112 ir pranešti. Apie šiuo metu vykdomą R. Račkausko nusikaltimą nugriauti istorinį kino teatrą aš negaliu paskambinti į policiją ir pranešti, kad yra neteisėtai griaunamas pastatas. Bet dėl to, kad mes šiandien susirinkom apginti svarbų istorinį turtą, pasinaudoję karantino sąlygomis, atvažiuoja policija ir liepia mums skirstytis, nors kito pasirinkimo net neturime“, – susirinkusiems per garsiakalbį kalbėjo aktyviausia „Garso“ gynėja.

Pasak L. Mikšionienės, piketas turėjo užtrukti nuo 17 iki 19 val. Visgi įsikišus policijai, piketuotojams teko skirstytis dar prieš 18 val.

Visuomenininkė pareigūnams tvirtino esą pikete dalyvauja vos 14-iolika pilietinės iniciatyvinės grupės „Išsaugoti „Garsą“ žmonių. Piketuoti tokiam skaičiui leidimas nereikalingas. Iš tiesų Respublikos g. priešais kino centrą būriavosi gerokai daugiau žmonių. Pareigūnams buvo bandoma įrodyti, neva kiti – tik žiūrovai. Dar piketo išvakarėse socialiniame tinkle, grupės „Išsaugoti „Garsą“ paskyroje, L. Mikšionienė įkėlė pranešimą apie rengiamą „gyvą sieną „Garsui“ apginti“.

„Palaikykime „Garsą“ ir jo gynėjus“, – nurodydama piketo laiką ragino L. Mikšionienė.

Vienas aktyviųjų kino teatro pastato gynėjų, rajono Savivaldybės Architektūros skyriaus vedėjas D. Malinauskas po policijos išvaikyto piketo „Sekundei“ tvirtino, jog karantino reikalavimai nebuvo pažeisti.

„Galima susirinkti į akciją, jei tam yra būtinas poreikis“, – komentavo valdininkas.

Anot jo, esą prie piketo „sėkmės“ prisidėjo pati policija – pamatę jos automobilius, žmonės susirinko pažiūrėti, kas vyksta.

„Policijos nesupratingumo dėka atsitiko žmonių būriavimasis“, – aiškino D. Malinauskas.

P. ŽIDONIO nuotr.

P. ŽIDONIO nuotr.

Įspėjo apie pažeidimą

Savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotojas Aušrys Valkūnas patvirtino, jog įstatymas nereikalauja leidimo piketui iki 15-os žmonių. Taip, kaip nurodyta įstatyme, jo organizatoriai informavo Savivaldybę apie rengiamą protesto akciją. Visgi, pasak teisininko, piketo rengėjai pasielgė neatsakingai ir nusižengė teisės aktams žmones subūrę itin sudėtingu pandemijos metu.

„Mes, atsižvelgę, kad šiuo metu Lietuvoje paskelbtas karantinas ir susibūrimai draudžiami, atrašėme, jog piketo rengti negalima, ir siūlėme pasirinkti tam tinkamą laiką, kai bus panaikinti apribojimai. Pagal Vyriausybės nutarimą, kuriuo paskelbtas karantinas, šiuo metu visi susirinkimai draudžiami. Kažkokių išimčių piketams tas nutarimas nenumato. Nesvarbu, kad jie laikėsi atstumo ir dėvėjo kaukes, vis tiek toks renginys negalimas, net jei būtų piketavę trise. Pro šalį eina žmonės, jie atkreipia dėmesį, sustoja pažiūrėti ir susidaro visas būrys. Organizatorių kaltės tame išties yra“, – teigė A. Valkūnas.

Panevėžio policijos atstovo Tado Martinaičio teigimu, gavus informaciją, kad Respublikos g. vyksta mitingas, vienas policijos ekipažas nuvyko patikrinti situacijos.

„Pamačius, kad būriuojasi žmonės, buvo iškviestas ir kitas ekipažas. Susirinkusiųjų buvo prašoma nesibūriuoti“, – teigė T. Martinaitis.

Anot jo, šiuo metu analizuojama filmuota medžiaga, tikrinama informacija, tikslinamos aplinkybės dėl tokio masto renginio per karantiną ir bus sprendžiama, ar pradėti ikiteisminį tyrimą dėl nesankcionuoto mitingo organizavimo arba viešosios tvarkos pažeidimo.

Pilietinės iniciatyvinės grupės „Išsaugoti „Garsą“ rašto apie numatomą protesto akciją sulaukusi Savivaldybės administracija jai išsiuntė kvietimą vietoje piketo jungtis į nuotolinę diskusiją dėl menų centro su kitomis miesto bendruomenėmis bei Savivaldybės, Kultūros ministerijos atstovais ir išsakyti savo klausimus. Tokio pasiūlymo piketo organizatoriai atsisakė. Iniciatyvinė grupė atrašė laukianti pikete Savivaldybės administracijos arba nuotolinę diskusiją perkelti į kitą dieną, nors šioji jau buvo suplanuota su kitomis visuomenės grupėmis.

P. ŽIDONIO nuotr.

P. ŽIDONIO nuotr.

Verslo palaikymas

Visuomenininkų pozicija ne vienam dalyvavusiam nuotolinėje diskusijoje pasirodė keista. Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPAR) direktorius Visvaldas Matkevičius stebėjosi, kodėl protestuotojai, filmavę savo akciją, nepasinaudojo galimybe dalyvauti diskusijoje tiesiogiai iš įvykio vietos.

„Mitinguotojai galėjo prisijungti prie Savivaldybės surengtos nuotolinės diskusijos, užsitęsusios gerokai ilgiau nei piketas. Jei pikete galėjo filmuoti, puikiausiai galėjo jungtis į ją iš įvykio vietos, išsakyti savo poziciją“, – „Išsaugoti „Garsą“ pasirinkimo nesuprato V. Matkevičius.

Anot jo, PPAR dar kovą išsakė savo nuostatą ir dabar vėl kartoja, kad regiono verslas palaiko menų centro idėją.

„Panevėžiui reikia atsinaujinti, jam reikia naujų pastatų, pritaikytų šiuolaikiniam gyvenimui – parodoms, moderniam kino teatrui, konferencijoms. Dabar centrinėje Panevėžio dalyje neturime tinkamų patalpų, į kurias galėtume pasikviesti užsienio svečius, dėl ko PPAR priversti savo konferencijas organizuoti užmiestyje. Džiaugiamės, kad menų centrą statys vietos įmonė. Tai reiškia, kad Panevėžio statybininkai gaus atlyginimus, juos išleis mieste, gyventojų pajamų mokestis, ateinantis į Savivaldybės biudžetą, irgi liks Panevėžyje“, – kalbėjo PPAR vadovas.

Įtaria politinius išskaičiavimus

Įnirtingame kare dėl kino teatro pastato V. Matkevičius neslepia įžvelgiantis kitus interesus, nei yra viešai deklaruojami.

„Dabar aiškiai matau, kad už tos kitos nuomonės slypi politikų noras dalyvauti tame procese, jį stebint iš šono. Nenustebčiau, jei per ateinančius savivaldos rinkimus atsirastų naujas darinys, susietas su „Garso“ gynimu. Su tokiu užsispyrimu, tokiu oponentų niekinimu niekas nedaroma be reikalo“, – mano regiono verslininkus vienijančios organizacijos atstovas.

V. Matkevičiaus nuomone, tai, kas vyko prie „Garso“ pandemijos metu, netgi piketuotojų bandymas auklėti policijos pareigūnus, panašu ne į tikrąją demokratiją, o tik į jos grimasas.

„Kitose šalyse matome daužomas vitrinas, bet negi tai yra tikroji demokratijos išraiška, negi tai yra pavyzdys? Jei gerbiame valstybę, esame jos piliečiai, privalome laikytis jos įstatymų ir vykdyti policijos nurodymus. Gyvename demokratinėje valstybėje, tai kodėl galima tik viena nuomonė, o turintieji kitokią tampa kone tautos priešu, pajuokos objektu. Tikrai neteisinga kalbėti, kad visi panevėžiečiai nori išsaugoti „Garso“ pastatą. Esu įsitikinęs, kad daugiau tokių, kurie jo vietoje nori modernaus menų centro“, – teigė V. Matkevičius.

P. ŽIDONIO nuotr.

P. ŽIDONIO nuotr.

Pavėlavo į diskusiją

Nuotolinėje diskusijoje dalyvavusios Panevėžio „CityAlumni“ asociacijos koordinatorė Rūta Jančytė teigė, jog ir ši organizacija mato labai didelę menų centro vertę.

„Ten galėtume džiaugtis ne tik nekomerciniu kinu, bet įtraukti ir daug platesnes meno rūšis, edukaciją ir įvairias kitas veiklas, todėl abejonių, ar tokio menų centro miestui reikia, nėra. Mes labai laukiame šito projekto ir suprantame, kad turime labai didelį šansą padaryti kai ką nuostabaus Panevėžyje“, – kalbėjo R. Jančytė.

Pasak „CityAlumni“ atstovo Daumanto Simėno, ir šioje asociacijoje yra žmonių, kurie jaučia nostalgiją „Garsui“, tačiau, anot jo, kalbėti apie tai, kad menų centras galėtų būti kitoje vietoje, nebėra laiko.

„Projektas yra tokioje stadijoje, kai jau yra priimti sprendimai. Buvo daug kūrybinių dirbtuvių ir diskusijų su bendruomene, tad, manau, žmonės, kurie nepritaria tai idėjai, pavėlavo išsakyti savo nuomonę ir dabar tai daryti tiesiog yra nesąžininga. Nebegalvokime, kaip galėjo būti, galvokime, kaip dabar menų centrą įveiklinti, kad būtų išnaudotos visos erdvės kaip įmanoma maksimaliai ir kurtų pridėtinę vertę Panevėžiui“, – kalbėjo D. Simėnas.

„Tikrai neteisinga kalbėti, kad visi panevėžiečiai nori išsaugoti „Garso“ pastatą. Esu įsitikinęs, kad daugiau tokių, kurie jo vietoje nori modernaus menų centro.“

V. Matkevičius

Laikas senka

Prie virtualaus pokalbio prisijungęs Kultūros ministerijos viceministras Vygintas Gasparavičius irgi pabrėžė, kad išseko laikas dar atidėlioti išskirtinį projektą.

„Savaime suprantama, kad pandeminė situacija neleidžia įgyvendinti organizuojamų piketų, todėl sveikiname, kad radote laiko ir noro diskusiją perkelti į virtualią erdvę. Jau pakankamai seniai vyksta pokalbiai dėl šio projekto ir šiuo metu esame kryžkelėje, kur panevėžiečiai turėtų apsispręsti, koks bus šiuolaikinis menų centras. Tikrai nebeturime galimybės dar kartą atidėlioti apsisprendimo momento“, – teigė viceministras.

P. ŽIDONIO nuotr.

P. ŽIDONIO nuotr.

Daroma pauzė

Visuomenininkai žiniasklaidai aiškino, jog rengti piketą paskatino tai, kad „Garse“ vykdomi griovimo darbai, nors maždaug prieš savaitę per kultūros ministro inicijuotą pasitarimą dėl SEMC Savivaldybė pažadėjo laikinai jų nesiimti.

„Mes nebeturėjome pasirinkimo, ką daryti, kadangi meras ignoravo savo susitarimą, kultūros ministro prašymą, nebeturėjome pasirinkimo, kaip tik organizuoti piketą ir parodyti visiems, kad esame nepavydėtinoje situacijoje, kai gali būti neteisėtai nugriautas kino teatro pastatas“, – žiniasklaidai kalbėjo L. Mikšionienė.

Tokias kalbas Savivaldybės vadovai vadina melu. Panevėžio mero Ryčio Račkausko teigimu, griovimo darbai nėra vykdomi, o karantino metu piketą surengę visuomenininkai pasielgė neatsakingai.

„Tai visiškai netiesa, griovimo darbai net nepradėti, yra su rangovu sudaryta sutartis dėl tam tikrų konstrukcijų demontavimo, bet tie darbai net nepradėti, vyksta tiesiog perkėlimas kino salės inventoriaus, kad galėtumėm, kai tik karantinas leis, vėl rodyti nekomercinį kiną“, – teigė meras.

Kad amžiaus statybose daroma pauzė, laukiant tolesnės Kultūros ministerijos pozicijos, šią savaitę viešai yra patvirtinęs ir Panevėžio savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Anot jo, prasidėjus paruošiamiesiems pastato griovimo darbams, jie kultūros ministro Simono Kairio prašymu sustabdyti iki kitos savaitės, siekiant įsigilinti į projektą.

Pasak direktoriaus, sutarti visoms pusėms dėl projekto duota laiko iki kovo 15-osios.

Anot T. Juknos, nuotolinė diskusija, į kurią neįsitraukė „Garso“ gynėjai, buvo tik vienas iš daugelio Savivaldybės bei kitų bendruomenės grupių bandymų užmegzti konstruktyvų dialogą.

„Dar 2016 metais buvo organizuotos kūrybinės dirbtuvės, kuriose kartu su bendruomenės atstovais buvo sukurta menų centro idėja. Dabar svarbu, kad miesto bendruomenė susitartų, koks turėtų būti šiuolaikinis centras. Dėl šios priežasties kartu su miesto alumnais kvietėme bendruomenės narius pokalbiui. Juk iš tiesų siekiame bendro tikslo – išsaugoti ir plėtoti nekomercinį kiną, bet kartu miestui padovanoti ir daugiau meno“, – nuotoliniame susitikime kalbėjo direktorius.

Laukia statybų starto

Menų centrą už daugiau kaip 9 mln. eurų turėtų statyti PST. Darbus planuojama baigti vėliausiai 2023-iųjų pavasarį. Pastate suprojektuotas muziejus, ekspozicijų salės, transformuojamos edukacijų erdvės, meno knygynas, mediateka, vėliau ketinama pastatyti antstatą su stogu, pritaikytu apžvalgos aikštelei, ekspozicijoms ir kameriniams renginiams.

Senojo kino teatro, statyto 1968-aisiais, pastato griovimui besipriešinantys kai kurie visuomenininkai ir politikai teigia, kad sprendimai dėl statybų priimti pažeidžiant teisės aktus.

Savivaldybė tvirtina, jog rekonstrukcija yra teisėta. Nors Valstybinė teritorijų planavimo ir statybų inspekcija buvo iškėlusi klausimą dėl statybos leidimo teisėtumo, visgi statybų prievaizdai kliūčių rekonstrukcijai nebemato – inspekcija su Savivaldybe yra pasirašiusi teismo patvirtintą taikos sutartį, uždegusią žalią šviesą menų centrui.

Galerija

Komentarai

 • o kur tie gynejai buvo, kai kino teatro direktore devinto desimtmecio viduryje uzmurijo beveik visus antro auksto langus , sito jusu ,,istorinio “ pastato, tuo kardinaliai pakeisdama jo isvaizda, ir irenge ten naktini kluba,ar jus manote, kad panevezieciam su atmintimi problemos, tada jum buvo normalu, kai ziuredavai vakarini kino seansa ir girti snukiai duris i sale darinejo, nebejuokinkit jus su savo istoriniu paveldu, ji jau pries 30 metu,, rekonstravot“.

 • Pirmoje foto,opozicionierius,Gemos bendrapartietis-Leliukas.Tik kodel ponas nepaeme mikrofono is Lauros ar Donato,o tyliai -is kitos gatves puses transliavo.Laurute,ar ne Jusu balsais renkami bonusai tarp politiku,pozicijos ir opozicijos??

  • siaip idomus klausimelis, kas ir is kokiu lesu finansuoja plakatu ir transparantu gamyba, nes gaminti tai reklamos imoneje, taiidomu ar koncervai sponsoriauja, ar gema su leliuku , ar is k/c garsas biudzeto tyliai pinigeliai eina i plakatelius)))))

 • Širinskų Agnė,apsilankiusi kitoje savivaldybėje gavo 250 pinigų,berniokai iš Molėtų,atvykę stintelių pagaudyt prie jūros irgi buvo „priskaičiuoti“
  Donatai ir Laura-Jūs savo profiliuose soc tinkluose kviesdami palaikyti,cituoju,jus-Garso gynėjus ir..,vizualiai pilieciu buvo apie 50.Tik pasitikrinkite statistikos departamento Panevėžio gyventojų skaičius-virš 80 000.Pasiskaičiuokite,kokią susapnuotą Jūs daugumą atstovaujate.

 • Tai gal laikas susirinkti tiems, KAS NORI naujo meno centro?!?! ir tikrai būtų daugiau. Per tą pauzę kiek būtų padaryta. Sutinku su AHA, kur seniau jūs buvot jei jau taip mylit ir saugot? Atsibusti reiktų, aplankyti Europos meno galerijas ir centrus, kiek jie įneša, negalim juk sustoti viename laiko taške, viskas tik tobulėja ir progresuoja.

 • nuo garsiausio Panevezio turisto Italijoje vojazo karantino metu – tada atsakomybe nesvarbu buvo, pamirsote, ponai, greitai…slykstu klausyti, kai valdzios turetojai postringauja apie atsakomybe…tai statykite ta menu centra, pilna vietos net centre – uz muziejaus ir teatro plynas laukas…vieniems reikia Garso, kitiems naujo menu centro – visi turi teise gyventi su savo norais, kodel, pasinaudojant valdzia, policija paverciama vos ne omonu, ar ta moteris policininke, kurios balsas girdimas – tokia pat kieta butu ir su tikrais zulikais?? abejoju…neturetu taip buti – kai laisvoje Lietuvoje del nieko atvaziuoja 4 ekipazai, o vagiu, chuliganu nera kam gaudyti..

  • Atsakyti
  • gerbiamasis, jai jus labai megstate ieskoti pazeidimu vienoje puseje, tai jau bukite tikras demokratas ir taikykite taisykles visiems vienodai, miesto vadovus uz bet koki pajudejima kalat prie kryziaus , tuo tarpu savo chebrai istatymai neturi galioti, nu nebejuokinkit, ir semc niekas i kita vieta neperkelines, nes projektas buvo aiskus ir logiskas, sena kulturos istaiga perdaryti i nauja, ir jai jau siulote sklypus uz muziejaus, tai bent jau tu sklypu savininku atsiklauskit, zeme tai ten privati, ar cia vel bolsevikinis mastymas, dzin eksproprijuosim)))))

   • as nei toje, nei anoje puseje – nesilankau tokiose istaigose..o kai svarbiausio zmogaus ( tai turetu buti PADORIAUSIAS ) mieste atsakomybe – „be atsakomybes“ ir jam galima nesilaikyti istatymu – susikiskit, advokate, savo nuomone i tam tikra vieta – labai aisku kieno puseje, tamsta…butent pats, -ti esate is anu laiku mastymo, kaip buvo, ir kaip snd yra Baltarusijoje…jums zemes mazai mieste???

    • Atsakyti
    • na kad kulturos istaigose ponas nesilankote tai jau matosi is jusu komentaru))))) gal tada ir nesikiskite i diskusijas apie kultura, jusu kulturos centras -babilonas, ir miesto turgus, sekmes kulturinantis, ir nereikia niekam nieko siulytu kazkur i kazka susikisti, nors gal but jusu mentaliteto primatams tai svarbiausias argumentas))

     • gebejimas ir galejimas lankytis kulturos istaigose – jums taip pat nepadeda, apie ka pagalvojote, perskaites “ susikiskite…“? jei mano mentalitetas primato, tai jusu – vabzdzio..

 • Gyvenau šalia monstro Garso. Jis jau nuo pastatymo laikų buvo šaltas, skeldėjo ir niekada netiko šioje vietoje. Džiugu, kad žmonės ėmėsi iniciatyvos jį nugriauti.

  • Ir dabar bus ir i ilgi ir i auksti didesnis gigantas 😉

   • Atsakyti
 • Račkauskas kandidatuodamas į merus sakė, kad nori statyti menų centrą. Žmonės jį ir išrinko. Kai Panevėžiečiai išrinks meru Grigienė ar Umbrasienė , tada galės sakyti, kad vakdžia nesilaiko daugumos nuomonės . Tokio šanso, pasistatyti menų centrą, nebebus labai ilgai. Miestiečiai neturi būti kelių dešimčių žmonių įkaitais, kurie nori , kad Panevėžys būtų pelkėje.

  • va liuks saruno komentaras, superinis,

  • Kas jam trukdo statyti Garso negriaunant? Mitas, kad jis nuostolingas…

   • Atsakyti
 • Visos nuomonės, jei nekursto blogio, yra gerbtinos. Policijos pareiga prižiūrėti tvarką, bet nereikėtų pradėti drausti piketus ar demonstracijas, kaip daroma Rytuose, prisidengus kova su karonavirusu.

  • jai jau piketas tai dzin covido taisykles, o gal piketuotojai privaletu piketuoti pagal istatyma, o tai gaunasi, kad del tariamu istatymo pazeidimu valdzia gali kritikuoti, o patiem jokios taisykles negalioja, tai cia ponia jau ne demokratija o anarchija

   • Atsakyti
 • Kam tuos filmus rodys? I kina atejo 1,5 pijoko su popkornu.

 • perkelti i Gruto parka kartu su protestuotojais

  • Atsakyti
  • Chunveibinizmas – kiniškas tik savo vardu reiškinys. Iš tikrųjų chunveibinai – tai net nesuvokiantys savo nemokšiškumo bedugnės beraščiai ir mažaraščiai, dėl savo begalinio tamsumo įsijautę į pažangos avangardo vaidmenį. Įtikėję, kad jie turi teisę ir jiems turi būti leista trypti kultūros paveldą ir tradicijas, niekinti ir naikinti tūkstantmečiais žmonijos kauptus žinijos ir gyvenimiškos patirties lobius, galiausiai tyčiotis iš visa tai sukūrusių ir norinčių perduoti ateičiai žmonių, kuriems nėra verti paduoti net pieštuko.

   • Atsakyti
 • Puiki Matkevičiaus mintis-„Garso“ gynėjų grupei laikas balotiruotis į miesto tarybą, norint pakeisti valdančiąją daugumą, nes kova šaltyje piketuose rezultatų neduoda.

  • raimundai tave jau pervienus savivaldos rinkimus rinkejai pramete,prames ir dar syki , taop kad pirmyn))))))

   • Atsakyti
 • Labai neatsakinga ir įžūlu tokiu metu organizuoti piketus. Žmonės 500 eurų baudų gauna už tai, kad į miestą iš kaimo apsipirkti atvažiuoja, o čia ką – jokios baudos organizatoriams nebus?

 • Grsą nugriaus ir menų centrą pastatys ir piketuotojai grinu oru pakvėpuos

Rodyti visus komentarus (24)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų