Garsiausius paveikslus pamatė kitaip

Garsiausius paveikslus pamatė kitaip

Pasaulyje plintantis populiarusis „Getty museum Challenge“ užkratas, kai pr karantiną namuose užsidarę žmonės atkartoja žinomiausių meno kūrinių siužetus, pasiekė Panevėžį.

Jaunuolių dienos centrą lankantys neįgalieji, padedami savanorio iš Prancūzijos, įsikūnijo į lietuvių dailininko  Mikalojaus Konstantino Čiurlionio „Karalių pasaka“, Pablo Pikaso „Pasirėmusi moteris su taure“ ir dar 13-os pasaulinio garso paveikslų personažus.

„Getty museum Challenge“ – tai JAV, Los Andželo mieste, naftos magnato Džono Polo Gečio įkurto kultūros centro ir muziejaus iššūkis šiais metai karantine likusiems gyventojams. Tūnantys namuose  žmonės, pasak sumanytojų, ėmė nuobodžiauti, todėl muziejus pasiūlė jiems atkartoti garsiausių paveikslų siužetus iš to, kas yra jų aplinkoje. Nauja pramoga sparčiai išpopuliarėjo įvairiose pasaulio šalyse, į ją jungiasi vis didesnės gyventojų grupės.

Vietoje karūnų – pieštukų krūva, vietoje saulės – lempos apšviestas balionas ir daug geros nuotaikos – taip „Getty museum Challenge“ iššūkį išpildė Panevėžio Jaunuolių dienos centre lankytojai. Su neįgaliaisiais kitaip pažvelgti į visiems žinomą meną sumanė šioje įstaigoje nuo rugsėjo savanoriaujantis prancūzas Tanguji Buhada.

Visą sraipsnį skaitykite sausio 29 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Puikus projektas. Nuostabi idėja.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų