Garsių šokėjų iššūkis Panevėžiui

Garsių šokėjų iššūkis Panevėžiui

Lapkričio 28 dieną Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre pasirodys garsus šiuolaikinio šokio teatras iš Kauno „Aura“. Profesionali, aukšto lygio menininkų komanda tikisi, kad panevėžiečiai paneigs seną stereotipą, esą jiems nereikia kultūros, ir ateis pasimėgauti vienu gražiausių šio kolektyvo spektakliu „Godos“.

Išskirtinis pasirodymas

„Mūsų teatras Panevėžyje nesilankė labai seniai. Su šokėjais dirbu jau ketvirtus metus ir per tą laiką dar nė karto nebuvo gastrolių į Aukštaitijos sotinę“, – prisiminė šokio teatro „Aura“ vadybininkė Silvija Butkutė.

Ji pati gimė ir užaugo Panevėžyje. Todėl merginai buvo nemalonu supratus, kad garsūs Lietuvos meno kolektyvai čia atsisako pasirodyti, manydami, kad nesusirinks žiūrovai.

„Panevėžys – juk teatro miestas. Tai kodėl taip apie jį galvojama ir bijoma? Noriu, kad mūsų žmonės įrodytų, jog jiems patinka menas“, – pabrėžė S. Butkutė.

O šokis, anot jos, bus puiki proga, nes panevėžiečiai ne kas dieną turi galimybę pamatyti tokius išskirtinius pasirodymus. Be to, ir šokėjų profesionalumas žiūrovų tikrai nenuvils.

Universali kalba

Šokių kolektyvas „Aura“ skaičiuoja 34 gyvavimo metus. Kaune susibūrusioje komandoje dabar jau didelė dalis šokėjų – užsieniečiai. Mat ketveri metai, kaip šis teatras laikomas tarptautiniu ir Lietuvoje šoka nebe taip dažnai.

„Aura“ nuolat gastroliuoja užsienio šalyse. Paskutinės jų ką tik aplankytos scenos – Kinijoje, Japonijoje, Kosta Rikoje, Italijoje, Prancūzijoje ir kitose valstybėse.

Ir pačiame teatre šoka menininkų iš minėtų kraštų. Visi jie susikalba angliškai, tačiau geriausiai  vieni kitus supranta per judesio kalbą.

„Šokis – tai pati universaliausia kalba pasaulyje. Todėl nereikia bijoti šiuolaikinio šokio. Kartais tenka girdėti, kad žiūrovai išeina nieko nesupratę. Bet tai yra abstraktus kūno menas, kuriame vietos yra interpretacijai. Jei reikia, su pasakojama istorija galima susipažinti skaitant aprašus, programas“, – sakė S. Butkutė.

Anot jos, patys šokėjai ir choreografai po spektaklio mielai bendraus su žiūrovais, diskutuos su jais apie pasirodymą. Laukiami bet kokio amžiaus žiūrovai.

„Galiausiai nereikia savęs apkrauti skrupulingai ieškant atsakymų į klausimus šokyje.  Užtenka mėgautis muzika, šviesomis, gražiu judesiu“, – teigė vadybininkė.

Profesionalų godos

Prieš trejus metus gimusiam spektakliui „Godos“ pastatyti sudėta labai daug triūso ir talento. Muziką jam kūrė žinomas kompozitorius Antanas Jasenka. Šviesos stebuklus įgyvendino Vladimiras Šerstabojevas.  Choreografiją statė šios srities ikona Lietuvoje Birutė Letukaitė ir kūrėjos iš Norvegijos Anne Ekenes bei Pia Holden.

Visos trys moterys sukūrė dviejų dalių šokio spektaklį, kurio pasaulyje susipina praeitis, dabartis ir ateitis, susitinka moteriškas jausmingumas, paslaptingos mitologijos būtybės ir ateities pasaulio vizijos.

Norvegijos kūrėjos žodį „godos“ interpretuoja per romantiką, o lietuviškosios dalies inspiracija – gaivališka praeitis, jos atspindžiai šiandienos žmoguje ir šiek tiek gąsdinančios ateities vizijos.

„Godos – labai gilus lietuviškas žodis, kuris reiškia mintis, svajas“, – spektaklio raktą duoda S. Butkutė ir tiki, kad jos kraštiečiai juo sugebės atrakinti meno pasaulį, nes per trejus metus kauniečių kūrinys dar nenuvylė nė vieno žiūrovo.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų