T. Gaubio nuotr.

Gargžduose panevėžiečiai pasirodė sėkmingai

Tris dienas  Gargžduose geriausi šalies dviratininkai kovojo dėl Lietuvos čempionato medalių. Sėkmingai varžybose pasirodė Panevėžio dviratininkės ir dviratininkai, kurie nudžiugino medalių gausa.

Pavienio starto lenktynes penktadienį laimėjo panevėžietė Daiva Tušlaitė, atstovaujanti  „Ale Cipollini“ komandai. Nugalėtoja 25,4 km distanciją įveikė per 36 min. 39,802 sek. (vid. greitis – 41,6 km). Sidabro medalį iškovojo Lietuvos treko rinktinės narė Olivija Baleišytė (PKKSC/Panevėžio „El-Eko Sport“, +33,41 sek.), o bronzos – po motinystės atostogų į dviračių trasas sugrįžusi Silvija Pacevičienė (Kauno „Gaja“, +45,47 sek.).

Pavienio starto vyrų grupėje nugalėtoju tapo Gediminas Bagdonas („Ag2r La Mondiale“). Šalies čempionate Gediminas triumfavo trečią kartą. G. Bagdonas 32 km distanciją įveikė per 38,53,653 sek. (vid. greitis – 49,4 kilometro per valandą).

Pernai pavienio starto ir grupinių lenktynių čempionu tapęs Ignatas Konovalovas („Groupama – FDJ“) pirmenybėse nedalyvavo. Praėjusiais metais du aukso medalius iškovojęs panevėžietis šiose varžybose nestartavo dėl traumos.

Jaunių merginų lenktynių (14,5 km) čempionės titulą apgynė Akvilė Gedraitytė (Panevėžio „Fortūna“/PKKSC/R. Sargūno SG; 21.26,962; vid. greitis – 42 kilometrai per valandą). Antra buvo trasoje griuvusi Paulina Patinskaitė (Panevėžio „Fortūna“/PKKSC/R. Sargūno SG; +2,28 sek.), o trečia – Justė Juškevičiūtė (Šilalės SM/„Kvėdarna“; +14,95 sek.).

Jaunių vaikinų lenktynėse (25 km) triumfavo Erikas Šidlauskas (DSK „Fortūna /PKKSC  34.56,808); vid. greitis – 42,9 kilometro per valandą). Antrą vietą užėmė Rokas Kmieliauskas (Kauno „Gaja“/„Staki“; +30,656 sek.), o trečią – Žygimantas Norutis (Vilniaus miesto SC/„Vitus“; +134,624 sek.).

Jaunimo grupėje bronzos medalį iškovojo Kęstutis Vaitaitis (DSK „Fortūna/ PKKSC/ PRSSG). Jis 32 km trasoje sugaišo 42:55,95.

Jaunių merginų grupines lenktynėse visas tris prizines vietas iškovojo panevėžietės. Pirmąją vietą  laimėjo praėjusių metų vicečempionė Akvilė Gedraitytė (Panevėžio „Fortūna“/PKKSC/R. Sargūno SG). Ji 72,96 km (4 ratai po 18,24 km) nuvažiavo per 2 val. 1 min. 20 sek. (vid. greitis – 36,1 kilometro pervalandą) ir po finišo sprinto aplenkė savo komandos draugę Pauliną Patinskaitę. Šios dviratininkės tokias pat vietas užėmė ir penktadienį vykusiose pavienio starto lenktynėse. Trečią vietą grupinėse lenktynėse užėmė Auksė Pikūnaitė (PKKSC/„El-Eko Sport“, +25 sek.).

Tarp moterų grupinėse lenktynėse greičiausia buvo Rasa Leleivytė. Italijos komandai „Aromitalia – Vaiano“ atstovaujanti dviratininkė Lietuvos čempione tapo ketvirtą kartą ir po septynerių metų pertraukos. Ji aukso medalį iškovojo ir 2007, 2009 bei 2011 metais.

Rasa 109,44 km (6 ratai po 18,24 km) nuvažiavo per 2 val. 46 min. 55 sek. (vid. greitis – 39,3 km/h). Sidabro medalį pelnė Lietuvos treko rinktinės narė Olivija Baleišytė (Panevėžio KKSC/„El-Eko Sport“, +19 sek.). Bronzos medalis atiteko 2015-2017 metų Lietuvos grupinių lenktynių čempionei Daivai Tušlaitei („Ale Cipollini“, +4.52). Techninių problemų trasoje turėjusi dviratininkė kovoje dėl trečios vietos pranoko jaunių čempionę Akvilę Gedraitytę („Fortūna“/Panevėžio KKSC/R. Sargūno SG, +4.52). Penktą vietą užėmė Akvilės komandos draugė Paulina Patinskaitė (+5.16), o šeštą – Ernesta Strainytė (Šilalės SM/„Kvėdarna“, +6.42).

Nuo šiol Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvės D. Tušlaitės sąskaitoje – 13 šalies pirmenybių medalių (5-5-3). R. Leleivytė turi šešis šalies pirmenybių medalius (4-1-1).