P. Židonio nuotr.

Gamtos stichija rodo savo galią

Gamtos stichija rodo savo galią

Skęsta ne tik pamarys, bet ir Panevėžio rajonas. Šalia Nevėžio, Lėvens upių ar Sanžilės kanalo įsikūrę rajono gyventojai baimingai žvalgosi, ar jų namuose neįkalins iš krantų kasdien vis labiau išsiliejančios upės.

Jos jau apsėmė sodininkų vasarnamius, kaimo turizmo sodybas, kelius, po vandeniu atsidūrė neseniai sutvarkytos vaikų žaidimo ir sporto aikštelės. Rajono valdžia kol kas nemato būtinybės skelbti ekstremalią situaciją, o gyventojams siūlo tik paguodą, nes šįkart prieš gamtos stichiją nėra jokių ginklų.

Berčiūnų pašonėje ant Nevėžio kranto įsikūrusios „Smiltynės sodybos“ šeimininkas Mindaugas Būtėnas juokauja, kad upė jau užsuko į svečius – apsemta dalis sodybos teritorijos. Nedaug betrūksta ir vanduo pasieks poilsiui paruoštus namelius. Tuomet verslininkui grėstų tūkstantiniai nuostoliai.

„Paskutinį kartą toks didelis potvynis buvo 2010-aisias. Dar 20-30 centimetrų ir pasikartos tas pats scenarijus. Kasdien su nerimu stebime situaciją“, – kalbėjo M. Būtėnas.

O kitoje rajono pusėje, Bernatonių kaime, Sanžilės pakrantėje stovinčios sodybos „Vila Sanžila“ viena iš savininkių Agnė pasakoja, jog vos per naktį vandens lygis tiek pakilo, kad jau semia kiemą ir pavojingai priartėjo prie pastatų.

„Mes skęstame. Vanduo jau priartėjo prie terasos. Upė paprastai patvinsta kiekvieną pavasarį, bet mūsų teritorija niekada nebūdavo taip užliejama, nes sodyba įrengta aukščiau. Tokio vaizdo, koks yra dabar, dar nesame matę“, – teigė Agnė.

Visą straipsnį skaitykite vasario 22 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų