G. Kartano nuotr.

Gamtos išdaigos paralyžiavo miestą

Gamtos išdaigos paralyžiavo miestą

Netikėtai trečiadienio paryčiais iškritęs negausus sniegas įnešė nemažai chaoso mieste.

Čiuožykla virtusios gatvės tapo sunkiai išvažiuojamos – rytinio piko metu nusidriekė kilometrinės automobilių spūstys.
Nors trečiadienio rytinis ledas ištirpo tik pasirodžius kaitresnei saulei, prieš aštuntą valandą ryto į darbus susiruošę panevėžiečiai turėjo nemenką iššūkį.
Įveikti ledu it stiklu padengtus kelius net ir važiuojant vos 10-20 kilometrų per valandą greičiu buvo sudėtinga – pagrindinėmis miesto gatvėmis automobiliai vos riedėjo, pasipylė techninės avarijos. Nemaža dalis vairuotojų savo žiemines padangas jau buvo pakeitę vasarinėmis, kurios ant ledo „ožiavosi“. Nuo grafiko gerokai atsiliko ir viešasis transportas.
Tiek keiksmų kelininkams kaip trečiadienio rytą tikriausiai seniai nebuvę. Žmonės ironizavo, kad galbūt ir keliams barstyti druska tapo deficitine preke.
Iš tiesų barstytuvai į gatves neišvažiavo ne dėl druskos trūkumo, o todėl, kad nuo balandžio 1-osios jau paskelbtas vasaros sezonas – kelių valymo technika suvaryta į garažus, o ją vairavę darbuotojai atleisti.
Po trečiadienio gamtos išdaigų miesto gatves prižiūrinti bendrovė „Panevėžio specialusis autotransportas“ įpareigota iki Velykų kasdien sekti orų prognozes ir turėti paruoštą bent vieną barstytuvą bent pagrindinėms gatvėms barstyti.

Stebės orus

Bendrovės „Panevėžio specialusis autotransportas“ Miesto tvarkymo skyriaus vadovas Sigitas Vainauskas pripažįsta, kad taip slidu balandžio mėnesį seniai bebuvę.
Tačiau barstytuvai į gatves išriedėti negalėję, mat Panevėžio savivaldybė nuo balandžio 1-osios paskelbusi vasaros sezoną. Technika jau dirba kitus darbus, o darbuotojai, kurie buvo priimti žiemos sezonui, atleisti.
Taip pat nebeliko naktinių budėjimų, orų stebėjimų. Iš gatvių surinktos dėžės su druskos ir smėlio mišiniu.
„Kai paskelbtas vasaros sezonas, mes savavališkai irgi negalime imtis tokių darbų. Po to auditui tektų aiškintis, kodėl vasaros sezonu vis dar barstomos gatvės“,– sakė S. Vainauskas.
Jo teigimu, daug metų vasaros sezonas būdavo skelbiamas nuo balandžio 15-osios, nes net ir balandį pasitaikydavo tokių gamtos išdaigų kaip kad šį trečiadienio rytą. Daug metų ir tokių slidžių kelių balandį nėra buvę.
„Trečiadienio rytą buvo labai slidu, bet reikia įvertinti važiavimo sąlygas ir pasirinkti saugų greitį ar net visai sustoti, jeigu per daug pavojinga. Gal buvo paskubėta ir su padangų keitimu, pati gamta parodė, kad kartais nereikia skubėti. Jeigu vis dar būtų žiemos sezonas, tokių slidžių gatvių šįryt Panevėžyje nebūtų buvę“, – teigė S. Vainauskas.
Tiesa, tą patį rytą jis iš Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus gavo nurodymą, kad iki Velykų būtų pasiruošę bent vieną barstytuvą ir atnaujintų orų stebėjimą.
„Esant būtinybei nuo šešių ryto turime būti pasiruošę organizuoti bent pagrindinių gatvių priežiūrą, jeigu ir vėl pasitaikytų tokių gamtos išdaigų“, – patikino S. Vainauskas.

Galerija

Komentarai

  • Artistai ir tiek. Kažkodėl rajone keliai buvo barstomi, o mieste – ne.

  • ponai kelininkai, ir praitu metu balandis buvo toks pat, po 10 dienos buvo ir sniego ir ledo, ir policija tuo metu sake, kad uz ziemines padangas nebaus, jau eile metu balandis yra kaprizingas menuo, o jus cia pasakas sekate kad barstytuvu nebeturite ir ateityje seksite oru prognozes)))))))

    • Betgi buvo paaiškinta, kad žiemos sezonas baigėsi. Tai patvirtino savivaldybė. Kuo kalti kelininkai? O gal tikrai taip yra: kai 10 auklių – vaikas be galvos?

  • saunu kad tamsta toks atviras ir savikritiskas)))))))))))

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų