Galimybių pasui galios tik nuo pirmadienio atlikti antikūnų testai

Galimybių pasui galios tik nuo pirmadienio atlikti antikūnų testai

Į galimybių pasą bus įtraukiami tik nuo pirmadienio atlikti antikūnų testai, pranešė Registrų centras.

„Visi asmenys, kurie nuo rugpjūčio 16 dienos atliks kiekybinius ar pusiau kiekybinius antikūnų tyrimus ir gaus teigiamus rezultatus, galės gauti galimybių pasą“, – teigiama Registrų centro pranešime.

Anot jo, sveikatos priežiūros specialistams e.sveikatos sistemoje jau sukurta galimybė duomenis apie antikūnų tyrimų rezultatus įvesti į naują, standartizuotą formą ir unifikuotai žymėti šių tyrimų rezultatus.

Įmonė atkreipė dėmesį, kad galimybių pasas nuo šiol nebebus generuojamas asmenims, remiantis neigiamu greitojo antigeno testo rezultatu.

„Pasai bus generuojami tik gavus neigiamą PGR tyrimo rezultatą. Atkreiptinas dėmesys, kad trumpėja PGR tyrimo galiojimo laikas – vietoj 72 valandų nuo šiol jis galios 48 valandas skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento“, – informuojama pranešime.

Taip pat paso nebereikės atnaujinti kas savaitę ar kas mėnesį – nustatytas dviejų mėnesių galiojimo terminas.

Registrų centro Paslaugų valdymo direktorė Diana Vilytė BNS anksčiau sakė, kad Vyriausybė persirgusiems žmonėms yra numačiusi maksimalią 210 dienų galiojimo ribą pasinaudoti galimybių pasu. Tai reiškia, kad pasą išsiėmus kelioms dienoms iki šio termino pabaigos, jis du mėnesius negalios.

„Praėjus šiam terminui ir tikrinant tokį pasą, užsidegs raudonas signalas“, – tuomet teigė ji.

Pasak jos, tokia pati tvarka galioja ir antikūnų testams, kuriems numatytas 60 dienų terminas.

Registrų centras taip pat primena, kad pagal šiuo metu sveikatos apsaugos ministro patvirtintas taisykles, asmenys vietoj galimybių paso gali naudoti vieną iš medicininių dokumentų iš e.sveikatos sistemos: ES skaitmeninį COVID sertifikatą (vakcinacijos ir persirgimo dalis), vakcinacijos išrašą, dokumentą, įrodantį, kad persirgta COVID-19 liga, neigiamo PGR testo ar teigiamą antikūnų rezultato išrašą.

Šiuos dokumentus negalintiems prisijungti prie e.sveikatos sistemos gali išduoti sveikatos priežiūros įstaiga.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų